Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

Zayıflama ve sıkılaşma sürecinde, yapılan egzersizlerin etkili olması için nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı? İşte, egzersizlerin hızlı sonuç verip, daha etkin olması için öneriler esraninportresi'nde.

0
1344

Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

3- Motive edici müzik listesi :

Spor salonuna giderken veya evde yaptığınız egzersizler sırasında sizi motive eden, sizi güçlü hissettiren ve her şeyi yapabileceğiniz hissi yaratan şarkılar hazırlayın.

4- Odaklanın :

Bir işi hakkını vererek yapmanın en önemli koşuludur, odaklanmak. Buna spor da dahil. Bu yüzden elinizde telefon sürekli maillere veya aramalara cvp vermek durumunda kaldığınız bir egzersiz sürecinden verim almanız da mümkün değildir. Yarım saat dahi olsa spora vakit ayırıyorsanız, telefonu bir kenara bırakın veya en azından uçak moduna alın ve dikkatinizi yaptığınız egzersizlere verin.

5- Egzersizlere ısınmayla başlayın :

Dinamik germe ve ısınmayla egzersizlere başlamak gereklidir. Bu tür gerilme, kademeli olarak vücut sıcaklığınızı ve kalp atış hızınızı arttırır ve kaslarınızı ısıtmaya başlar; bu da vücut yaralanmalarını önlemeye yardımcı olur. Dinamik bir ısınma, hareket aralığınızı geliştirmeye de yardımcı olur, böylece her bir egzersizde daha da derinleşebilirsiniz – bu doğru form kullanmanızı ve doğru kasları çalıştırmanızı sağlar ki böylece de her hareketten tam güçlendirici faydalar elde edersiniz. Tüm bunlar daha etkin sonuçlar elde edilmiş egzersiz olarak size dönüş yapacaktır.

2 egzersizlerin etkili olmasi icin oneriler_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here