Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

Zayıflama ve sıkılaşma sürecinde, yapılan egzersizlerin etkili olması için nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı? İşte, egzersizlerin hızlı sonuç verip, daha etkin olması için öneriler esraninportresi'nde.

0
1355

Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

6- Kasların güçlendirmeyi önemseyin :

Güçlü kaslara sahip olmak, yaralanmaları önlemeye yardımcı olur. Böylelikle bir kutuyu kaldırmak veya koşmak gibi günlük hayatınızdaki eylemler için de daha iyi performans göstermenize yardımcı olabilir.

Kilo kaybı sizin hedefinizse de kasları güçlendirme sizin için kilit öneme sahiptir. Çünkü kas kütlesi, vücudunuzun korunması için daha fazla enerji alır ki bu da yüksek bazal metabolizma hızı demektir. Bu, vücudunuzun dinlenme evresindeyken ne kadar kalori yaktığı anlamına gelir. Aldığınızdan çok daha fazla kaloriyi harcamak kilo kaybı için anahtardır, daha fazla kas kütlesi olması sizi kalori açığına yaklaştırmanın en iyi yollarından biridir. (Önemli not: Kilo kaybı spor salonunda kaldırmaktan çok daha fazla şey gerektirir. Sağlıklı beslenme, kaliteli uyku, stres yönetimi ve daha fazlası gibi…)

7- Egzersizler arası süre :

Zayıf egzersizler veya aralıklarla çok fazla dinlenmekten kaçınarak, yağsız kas yapmaya, kilo vermeye veya egzersiz hedeflerinizi yakalamaya odaklanmalısınız.

Az dinlenme alarak, egzersizinizin yoğunluğunu otomatik olarak yükseltiyorsunuz aslında. Böylelikle kalp atış hızınızı yüksek tutuyor ve daha fazla kalori yakılıyor demektir. Bedeninizi (ve zihninizi) verimli çalışmaya ve yorulmaya özen gösterin. (Tabii ki, ağrı yaşıyorsanız, durun ve bir doktora danışın.)

Doğru miktarda dinlenme elbette, egzersiz programına ve kişiye bağlı olarak değişir. Ancak genel kural olarak, bir sonraki sprint veya setlerinizde zorlanacağınız kadar kısa olmadığından da emin olmalısınız.

3 egzersizlerin etkili olmasi icin oneriler_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here