Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

Zayıflama ve sıkılaşma sürecinde, yapılan egzersizlerin etkili olması için nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı? İşte, egzersizlerin hızlı sonuç verip, daha etkin olması için öneriler esraninportresi'nde.

0
1336

Daha hızlı kilo verme ve vücudu sıkılaştırmak için düzenli ve sıkı egzersizler yapılması gereklidir. Peki özellikle de kış aylarından yaz aylarına doğru başlayan zayıflama ve sıkılaşma sürecinde, yapılan egzersizlerin etkili olması için nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı? İşte, egzersizlerin hızlı sonuç verip, daha etkin olması için öneriler esraninportresi’nde.

Geçtiğimiz günlerde Diyetisyen Sinem Akgün’ün paylaştığı gibi tek başına diyet yapmak zayıflama süreci için yeterli değildir. Daha hızlı kilo verme ve vücudu sıkılaştırmak için düzenli ve sıkı egzersizler yapılması gereklidir. Nasıl ki diyetler kişiye özel hazırlanmalı ve özenle uygulanması gerekiyorsa, egzersiz programları için de aynı şey geçerlidir. Böylelikle yapılan egzersizin daha etkili ve hızlı sonuç vermesi adına bir adımı atmış olursunuz. Peki özellikle de kış aylarından yaz aylarına doğru başlayan zayıflama ve sıkılaşma sürecinde, yapılan egzersizlerin daha etkili olması için nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı? İşte, egzersizlerin hızlı sonuç verip, daha etkin olması için öneriler esraninportresi’nde.

Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

1 egzersizlerin etkili olmasi icin oneriler_mini

1- Sabah egzersizinden önce bir fincan kahve

Antrenman öncesi alınmış bir fincan kafein, merkezi sinir sisteminizi uyarır. Bu sebeple de bisiklet veya koşu bandı üzerinde biraz daha fazla güce sahip olabilirsiniz. Böyle bir performans artışı sağlamanın yanı sıra, egzersizleri daha keyifli hale getirebilir ki bu nedenle daha iyi, daha hızlı ve daha güçlü çalışma olasılığınız artar.

Terlemeye başlamadan önce 35-40 dakika kadar önce içilen bir fincan kahve sizi zorlu bir egzersiz sırasında dinçlik ve enerji verecek olsa da aşırı insanlık hissi vermeye yardımcı olsa da 200 mg’dan fazla kafeinin fazla gelebileceğini de unutmamakta fayda var. Elbette ekstra kalori almamak adına süt tozu ve şeker kullanmamakta da fayda var.

2- Spor salonuna yürüyün

Eğer bir spor salonuna gidiyorsanız ve yürünebilecek mesafelerden bahsediyorsak vücudu spor öncesi ısıtmak ve yağ yakımına daha erken başlamasını sağlayabilmek adına yürüyerek gidin.

Diğer yandan spor salonunda yürüyüş bandı üstünde adımlar atmaya başlamadan önce bir eylem planı hazırlamak, daha sonra ne yapacağınıza karar verirken amaçsızca gezinmenizi önlemenize yardımcı olabilir. Çünkü sonrasında ne yapsam diye düşünürken kalp atış hızınızı düşürdüğünüz için egzersiz daha az etkili hale getirir. Bu yüzden yapacağınız egzersizleri, nerede onları yapacağınızı ve hangi sırada olacağını netleştirmiş olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here