Burçların Olumsuz Kişilik Özellikleri

0
41946

Hepimizin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var. Kişinin gelişimindeki en önemli adım, kötü yanlarını bilip değiştirebilmesinden geçiyor. Bu noktadan hareketle de sizler için burçların olumsuz kişilik özelliklerini hazırladık.

Her bireyin kişiliği, genetik özellikleri, kültür, yetiştirme ve eğitim ile birlikte gelişip farklılaştığı gibi aynı zamanda da benzersizdir. Kişiliğimiz aslında tam olarak kim olduğumuz ve kendimizi ne olarak tanımladığımızla ilgilidir. Karakteristik özellikleri belirleyen biyolojik ve sosyal farklılıkların yanı sıra bireysel deneyimler de kişiliği, mizacı etkileyen önemli bir faktördür. İşte, sahip olduğumuz bu karakteristik özelliklerimiz içinde iyi yanlarımız olduğu gibi kötü yanlarımız da var. Buradan yola çıkarak sizler için burçların olumsuz özelliklerini derledik.

Astrolojiye göre yıldızların ve gezegenlerin konumlarının hayatımız üstünde ciddi etkileri vardır. Doğum anımızda gezegenler, ay ve güneşin bulduğu eşsiz konum, kişiliğimizi, ilişkilerimizi şekillendirmekte ve günlük yaşamımızı etkilemektedir. Burçları tanıyarak, kendimizi anlama ve tanıma yolunda önemli bir adım olabilir. Burada yıldızlar sizin hayatınızı tam anlamıyla etkiler ve belirler demiyoruz elbette ancak yıldız haritalarını inceleyerek fırsat alanlarınızı, şanslı zamanlarınızı, sizi olumsuz etkileyecek dönemlerinizi görebilirsiniz. Kuşkusuz nasıl hareket edeceğiniz, ne yapıp yapmayacağınız sizin elinizde.

İyi biliyorsunuz ki hepimizin iyi yanları olduğu gibi kötü yanlarımız da var. Kişinin gelişimindeki en önemli adım, kötü yanlarını bilip değiştirebilmesinden geçer. Bu noktadan hareketle de sizler için burçların olumsuz özelliklerini derledik.

Koç Burcunun Olumsuz Kişilik Özellikleri

ariesrb_mini

– SABIRSIZ : Koçların mottosu “Şimdi, Şimdi, Şimdi!”. Her şeyin anında olmasını istemek ve karşısındakinden talep etmek gibi bir özelliği vardır ki bu bazen oldukça rahatsız edici bir seviyeye gelebilir. Hatta bu özelliği yüzünden başarılı olabileceği pek çok alanda başarısızlık da yaşar. Bu yüzden ona önerilen bir şey yapmadan önce daha çok düşünmesi, planlamasıdır
– DOMİNANT : Oldukça agresif seviyelerde baskın bir karakterleri olabilmektedir. İşler yolunda gitmediğinde ve kontrol etmekte zorlanıldığında onunla oldukça zor zamanlar geçirirsiniz. Bunun altında yatan sebep aslında onlardaki “liderlik” olgusudur. Daha iyisini yapmak için başlarını beklemekten hoşlanmazlar. Ara sıra da olsa egoistik bile davranabilirler.
– ÇOCUK RUHLU : Bunun neresi kötü demeyin. İşler yolunda gitmediğinde agresifleşirler. Bu sabırsızlık ve dik başlılıkları tamamen olgunlaşmamış bir çocuk ruhu taşıdıklarındandır. İnatçı çocuklar gibi davranmaları da bu yüzdendir.


ASABi : Tam bir ateş elementi burcudur. Bu yüzden de doğal pozitifiliği, coşkulu ve enerjik kişiliği olumlu yanıdır. Ancak tam tersinde de çabuk sinirlenmesinin yanında düşüncesi hareketleri de vardır.
– KISKANÇLIK : Koçlar baskın ve sahiplenici bir yapıya sahip oldukları için aşk ve iş hayatlarında kıskaç düşünceleri olabilir.
– BASİTLİK : Koçların yenilikçi, enerjik yapısı yeni girişimler yaratmak adına oldukça olumlu olmakla birlikte olaylara çok yalın ve basit yaklaşmaları, incelik ve derinlikleri görememeleri yaptıkları işleri tamamlama da onlara ciddi sorunlar yaratabilmektedir.
-İNATÇI : Yaptıkları işe gösterdikleri enerjik ve inatçı tavır başarı için anahtar nokta olmakla birlikte aynı zamanda bir engel de olabilir. Öneriye açık olmama, en doğrusunu, iyisini ben bilirim halleri ne yazık ki her zaman başarıyı getirmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here