Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

Zayıflama ve sıkılaşma sürecinde, yapılan egzersizlerin etkili olması için nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı? İşte, egzersizlerin hızlı sonuç verip, daha etkin olması için öneriler esraninportresi'nde.

0
1344

Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

11- Yüksek yoğunluklu egzersizler yapın :

Süreli yüksek yoğunluklu egzersizler yapmak daha fazla kalori yakmak ve dayanıklılığı artırmak için mükemmeldir. Bu egzersizler de 20 ile 90sn gibi kısa sürelerde tüm gücünüzle koşarsınız örneğin. Bu kalp atış hızınızı yükseltir. Yüksek yoğunluklu bu kısa sürenin ardından yavaş tempoyla vücudu dinlenme moduna geçirirsiniz ki bu dinlenme sürecinde aslında vücut daha fazla oksijene ihtiyaç duyar. Bu da başta da belirttiğimiz gibi vücudun daha fazla kalori harcaması demektir.

12- Hedeflerinize uyarlanmış belirli bir egzersiz programını izlemeyi deneyin :

Elbette yapılacak her bir fiziksel aktivitenin muhteşem fiziksel ve zihinsel faydası vardır. Belirli bir hedefe uygun (daha güçlü olmak, sıkılaşmak veya kilo vermek gibi) çalışıyorsanız, rastgele programlanmış egzersizler her zaman en etkili yol olmayabilir. Her seferinde farklı egzersizleri uyguladığınız zaman ilerlemenizi ve sonuçlarınızı takip etmek zordur.

Tutarlı kalabileceğiniz bir haftalık plana bağlı olmak net sonuçlar almak adına önemlidir. Örneğin, kasları güçlendirecek, daha sıkı ve şekilli bir vücuda sahip olabilmek için yapabileceğiniz egzersizlere mi ihtiyacınız var? Bacak kaslarını, kol kaslarını güçlendirmek için yapılan egzersizler, kısacası kas kuvvetlendirme egzersizleri için kasları güçlendirecek egzersizler yazısına göz atabilirsiniz.

2 kosu bandi zayiflama spor egzersiz_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here