Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

Vücut tiplerine göre kıyafet alışverişi sırasında değişen pek çok unsur vardır. Vücuda uygun kıyafeti bulmak, moda kıyafetleri giymekten daha önemlidir. Peki, mayo alışverişi yaparken, kot pantolon satın alırken vücut tipine göre kıyafet seçimlerini nasıl yapmalı? Kıyafet alışverişlerini kolaylaştıracak ipuçları var mı? Kendimize en uygun kıyafeti nasıl bulabiliriz? Detaylar, esraninportresi'nde.

0
12710

Vücut tiplerine göre kıyafet alışverişi sırasında değişen pek çok unsur vardır. Vücuda uygun kıyafeti bulmak, moda kıyafetleri giymekten daha önemlidir. Peki, mayo alışverişi yaparken, kot pantolon satın alırken vücut tipine göre kıyafet seçimlerini nasıl yapmalı? Kıyafet alışverişlerini kolaylaştıracak ipuçları var mı? Kendimize en uygun kıyafeti nasıl bulabiliriz? Detaylar, esraninportresi’nde.

Alışveriş yapmak kadınları mutlu eden bir aktivite olmakla birlikte üzerinize uygun olanı bulamadığınız noktada, oldukça can sıkıcı bir duruma dönüşür. Örneğin normalden biraz daha geniş kalçalara sahipseniz, satın almak isteyeceğiniz hemen her pantolonun beli bol gelecektir veya sadece bir ceket satın alma hakkınız var ama size en uygun ceket boyu hangisi..? Bu sadece bir kot pantolon veya bir ceket satın alırken geçerli değil üstelik. Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde mayo alışverişi yapmak, iç çamaşırı satın almak istediğiniz noktada da pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Peki kıyafet alışverişlerini kolaylaştıracak ipuçları var mıdır? Kendimize en uygun kıyafeti nasıl bulabiliriz?

Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

1 vucuda en uygun kiyafet alisverisi ipuclari_mini

4 ilk buluşmada giyilecek kıyafetler_mini

1- Vücuda Göre Kot Pantolon :

Eskiye oranla daha fazla kot pantolon modeli piyasada olunca kendimize en uygun kot kesimini tercih etmekte zorlanabiliriz. Skinny jean olarak tabir ettiğimiz dar kot pantolonlar toparlayıcı özellikleri sebebiyle kadınlar tarafından haklı olarak çok tercih ediliyor. Ancak her kot kumaşının aynı olmadığını unutmayın. Mutlaka toparlama özelliği daha fazla olan, kot kumaşlarını seçin. Ayrıca paça boyu bileğinizin hemen üzerine olmalı, bilekleriniz açıkta kalmalı. Bu şekilde bacak boyunuz için daha doğru bir görünüm elde edersiniz.

3 vucuda gore kot pantolon secimi jean denim skinny jean yuksek bel_mini

Eğer göbek bölgesi fazlalıklarınız varsa yüksek bel modeller en iyi arkadaşınız olabilir. Büyük arka cepler de arka bölgeyi kamufle etmek için mükemmeldir.

13 vucuda gore kot pantolon secimi jean denim bol paca_mini

Kısa bacak boyu veya kalın bacaklara sahip olanlar nasıl kot pantolonlar giymeli? Peki ya göbek bölgesindeki fazlalıkları gizlemek için? Skinny jean (dar kot), yüksek bel, boru paça, düz kesim, İspanyol veya bol paça kot pantolonlar… İşte, farklı kot modelleri içerisinden–> vücuda göre kot pantolon seçimi

Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

2- Vücuda Göre Sütyen :

Buna çok defa değindim sitedeki yazılarda. Stil sahibi bir kadının en az dış giyimi kadar önemlidir iç giyimi. Özellikle de sütyen, vücut hatlarını doğru şekilde ortaya çıkarmak adına, şekil ve beden açısından en çok dikkat edilmesi gerekendir.

sütyen kap ölçüsünü belirleme 4

Sütyende dikkat edilmesi gereken sütyen kubunun göğüslere tam olarak oturmasıdır. Eğer koltuk altlarına doğru, yanlardan taşma oluyorsa küçük demektir. Ayrıca sütyen sırt bölümü de kopçasını taktığınız anda tam düz olmalıdır. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyacım var diyorsanız, sütyen satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri içeren doğru sütyen seçimi için bilmeniz gerekenler yazısına göz atmanızı öneririm.

sütyen seçiminde sütyen bantları 2

Ayrıca vücuda uygun sütyen seçimi yanında her kıyafetin altına giymeniz gereken sütyen modeli de değişim göstermelidir. Örneğin, göğüs uçlarının belli olmaması, askılarının giydiğiniz kıyafetin altından düşmemesi gereklidir. Buna dair ipuçlarını da kıyafet altına doğru sütyen seçimi önerileri yazısından okuyabilirsiniz.

4 sutyen modelleri sutyen ipuclari pratik yapimi kolay_mini

5 kıyafete uygun sutyen modelleri secimi_mini

Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

3- Vücuda Göre Ceket :

Sadece ceket için değil aslında tüm kıyafet satın alımlarında geçerli genel bir kural var. Kıyafeti en geniş bölgeye göre satın alın! Örneğin geniş omuzlarınıza göre ceketi satın almalı ve gerekiyorsa belini oturtmak için tercihe götürüp daralttırmalısınız. Bu ne yazık ki pantolonlar için de geçerli. Yani klasik Türk kadını tipi, geniş kalçalarınız varsa pantolonu oraya göre alıp, belini ve gerekiyorsa bacakları daralttırmalısınız.

blazer ceket modelleri ceket modasi kadin modasi blazer ceket satin alma_mini

Ceketlere dönersek; ceket boyu da vücut tipine göre değişim göstermelidir. Bunun detaylarını “vücut tipine göre ceket-kaban seçimi” yazısında okuyabilirsiniz. Ancak küçük bir ipucu vermek gerekirse, ceket boyu hiçbir zaman saklamak istediğiniz bölgede bitmesin. Yani, kalçalarınız genişse, kalçanın hemen üstünde biten bir ceket boyu kalçalara daha fazla dikkat çekmenize neden olur. Ayrıca omuzlarınızın dar olduğunu düşünüyorsanız, vatkalar en yakın arkadaşınız olmalı. Çıtçıtlı yapısıyla çıkarılabilir vatkalardan edinerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

4- Vücuda Göre Mayo ve Bikini :

3 bikini mayo satın alırken bilmeniz gerekenler_mini_mini

Mayo veya bikini alışverişinde vücuda uygun mayo-bikini seçimi yapmaya çalıştığınıza eminim. Bunun için farklı mayo-bikini modelleri dener dururuz. Ancak model kadar önemli bir konu da renk ve desenlerdir. Fazlalıklarınızın olduğunu düşündüğünüz bölgelerde daha koyu renkler veya daha küçük desenler kullanmak, olası kusurları daha çok ön plana çıkarmamak adına daha doğru olacaktır. Elbette bunun aksi de geçerli. Vurgulamak istediğiniz bölgelerde canlı, parlak renkler kullanabilirsiniz. Küçük göğüsleriniz olduğunu düşünüyorsanız, göğüs bölgesi dolgulu modeller ile birlikte büyük desenlerin olduğu modellere yönelebilirsiniz. Bu yüzden her zaman iki farklı alt üst seçebileceğim bikinilerin daha iyi olduğunu düşünürüm.

kırmızı renk bikini modelleri kırmızı renk mayo modelleri_mini

Armut tipi vücut şekli olanlar için mayo seçimi nasıl olmalı? Göbek bölgesi fazlalıklarını gizlemek için nasıl mayo giymeli? Mayo alırken nelere dikkat etmek gerekir? Tüm detayları okumak için–> vücudunuz için doğru mayo hangisi?

7 kıvrımlı-hatlara-sahip-olanlar-mayo_mini_mini

Fırfırlı, yüksek belli bikini modelleri veya düşük omuzlu mayo modelleri… 2017 yaz modasında öne çıkacak mayo-bikini modellerine dair tüm detaylar–> 2017 mayo-bikini trendleri yazısıyla esraninportresi’nde.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

5- Vücut Tipine Göre Elbise :

Kısa zamana hazırlanıp, evden çıkabilmenizi sağlarken şıklığı da elden bıraktırmayan elbiseler kadınların dolaplarının vazgeçilmezidir. Yaz aylarında sıcaklardan ötürü, daha salaş, uçuç uçuş elbiseler kullansak da vücut hatlarını vurgulayan detaylardan da uzaklaşmamakta fayda var. Tam göğüs altında büzgsü buluna tipteki elbiseler, bel bölgesini gizleyip, bacak boyunu fazla uzun gösterdiğinden pek sevmiyorum. Bunun yerine düz kesim uzun elbiseleri kullanıp, üstüne belinizi ortaya çıkaracak kemerleri takabilirsiniz.

4 halter yaka ust nasil giyilir halter yaka elbise_mini

Farklı vücut tiplerine sahip olduğumuzdan her elbise üstümüzde mükemmel durmuyor. Peki vücut şekline göre nasıl giyinmeli?

İşte–> armut vücut tipi elbise modelleri ve giyim önerileri esraninportresi.com’da

İşte–> kum saati vücuda elbise modelleri ve giyim önerileri esraninportresi.com’da

Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

6- Vücut Tipine Göre Kazak :

En moda kazak ile mi mükemmel görünürsünüz yoksa vücudunuza uyan bir kazak ile mi? Aslında doğru yaka, doğru kesim veya doğru kazak boyunu tercih ederek hem trendlere hem de vücudunuza uyacak şekilde giyinebilirsiniz. Her ne kadar yazıyı yayına aldığım şu günlerde yaz sıcaklarını yaşasak da elbet kış gelecek!

Seçtiğiniz kıyafetlerle her zaman vücut şeklinizi kum saati vücut şekline yaklaştırmaya çalışmalısınız. Kazak seçimleri de buna uygun yapmalısınız. Kış stiliniz için vücut şekline göre kazak modelleri rehberi esraninportresi.com’da

9 2017 modasi kazak modelleri kadin kazak_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here