Stil Sahibi Olmanın Yolları

Saç, makyaj, duruş, karakter ve elbette kıyafetler... Stil bir bütündür! Trendlerden ilham alınmalı ama vücuda uygun ve ruha iyi gelenler seçilmeli. Peki, kişisel stil nasıl oluşturulur ve stili geliştirmenin yolları nedir? Stil sahibi olmanın yolları esraninportresi'nde.

0
2237

Saç, makyaj, duruş, karakter ve elbette kıyafetler… Stil bir bütündür! Trendlerden ilham alınmalı ama vücuda uygun ve ruha iyi gelenler seçilmeli. Peki, kişisel stil nasıl oluşturulur ve stili geliştirmenin yolları nedir? Stil sahibi olmanın yolları esraninportresi’nde.

Moda olan her şeyi sevemezsiniz ve bence sevmemelisiniz de… Bu hem her kıyafet her vücut şekline, her yaşa uygun olmadığından hem de aslında her kıyafetin içerisinde kendinizi iyi hissedemeyeceğinizden… Ancak bu da demek değildir ki ruha iyi gelen her kıyafet size göredir! İşte stil dediğimiz şey tüm bunların birleşimidir. Yani hem ruha iyi gelen, kişiyi tanımlayan, zaman zaman sınırları olandır. Stili oluştururken vücut şekline göre karar verilmeli, beğenilenler olduğu gibi, beğenilmeyenler de olmalı…Üstelik buna sadece kıyafetler değil, saçlar ve makyaj da dahil edilmeli. Tüm bunları birleştirebildiğiniz zaman stil nedir sorusuna cevap bulmuş olursunuz. Peki stil nasıl oluşturulur ve stili geliştirmenin yolları nedir? Stilini oluşturmak isteyenler için önemli bir rehber esraninportresi’nde.

Stil Sahibi Olmanın Yolları

1- Tek bir trend!

Moda ve trendleri takip etmek kuşkusuz önemlidir. Ancak özellikle stili oluşturmak için yeni bir başlangıç yapıyorsanız küçük adımlarla ilerlemekte fayda var. Bu nedenle stilinizi göstereceğiniz kombini oluştururken son trendlerden bir tanesini kombinde taşıyın. Başlangıç için risk almamak iyi bir seçenektir. Son trendlerden seçtiğiniz parça kombinin star parçası olacaktır. Ayrıca ne bulduysa toplamış havasında son trendleri üzerinizde taşıdığınız zaman stil olmayacaksınız, unutmayın!

2 volanlı kol trendi_mini

Örneğin volanlı kollara sahip kazak ve bluzlar son trend kıyafetlerden. Bu tip bir bluz veya ceketi daha düz, sade parçalar ile kombinleyin. Böylelikle dikkatler onda olacak ve siz de trendleri takip ettiğinizi kanıtlamış olacaksınız

2- Temel parçalara yatırım yapmaya devam edin!

Düz renkler, sade ve klasik parçalar ile kombin yapmaya vaktinizin olmadığı en aceleci günlerde bile stil sahibi görünebilirsiniz. Sadeliğin bir stil tercihi olduğunu unutmamalısınız. Yani illa işlemeli ceketler, fırfırlı bluzlar, desenli elbiseler giymek zorunda değilsiniz. Hatta benim önerim beyaz tişört, camel palto gibi klasik parçaları satın alırken kalitesine daha fazla önem verin. Böylelikle uzun yıllar giyebilir, farklı kombinler yapabilir ve stilinizi garanti altına alabilirsiniz.

kis gardirobu duzenleme_mini

3- Kaliteye yatırım yapın!

Stil sahibi kadınların ortak özellikleri içerisinde yer alan çok önemli bir maddedir bu. Özellikle çok sık giydiğiniz temel parçaları satın alırken asla kaliteden ödün vermeyin. Bir kıyafeti satın alırken kumaş ve dikiş kalitesi gibi detaylara önem vermelisiniz.

Stil sahibi kadınlar, trendlerden ilham alır ama kendi ruhlarına ve bedenlerine uygun olanı giyerler. Bazı kadınların neredeyse kusursuz bir stile sahip olmalarının altında iyi organize olmaları ve bazı günlük alışkanlıkları var. İşte, mükemmel görünen–> stil sahibi kadınların ortak özellikleri

3 stil olusturmanin yollari_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here