Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

Zayıflama ve sıkılaşma sürecinde, yapılan egzersizlerin etkili olması için nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı? İşte, egzersizlerin hızlı sonuç verip, daha etkin olması için öneriler esraninportresi'nde.

0
1275

Egzersizlerin Etkili Olması için Öneriler

8- Ağırlıkları ekleyin :

Yalnızca vücut ağırlığı egzersizleri kullanarak kalp atış hızı egzersizi edinebilirken, ağırlıklar eklemeniz kaslarınızı daha fazla zorlar. Ayrıca vücut ağırlığı hareketlerini daha zorlu ve etkili kılmak için bir dizi dambıl kullanmayı deneyin.

Nereden başlayacağından emin değil misin? Örneğin kol kaslarını güçlendirmeye ihtiyacın varsa buradaki ağırlıklar ile kol sıkılaştırma hareketleri rehber olabilir.

9- Her egzersiz sırasında hedeflediğiniz kasları düşünerek egzersizle zihinsel bir bağlantı oluşturun :

Her egzersizi daha etkili hale getirmenin bir yolu, akılsızca harekete geçmek yerine, etkileşime girmeye çalıştığınız kasları düşünmektir. Çünkü vücut hareketleri beyinden kaynaklanmaktadır.

10- Egzersizleri ve ayrıntıları not edin :

Egzersiz programlarınızı takip etmek, kendinizi geliştirmek ve ilerleyebilmek adına mükemmel bir yoldur. Her gün yaptığınız egzersizin sayısını artıracak, ağırlığın miktarını artıracak ve günve gün güçleneceksiniz. Artı zamanla, geriye dönüp baktığınızda ilerlemenizi ve ne kadar iyileştiğinizi görecek, daha fazla motive olacaksınız.

7 agirliklar ile kol sikilastirma hareketleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here