Oyun Matlarını Gerekli Kılan 5 Geçerli Sebep

0
346

Bebekler için güvenli ve ideal bir oyun alanı yaratmak için oyun matı ve halısı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Son yıllarda daha fazla ilgi gören bu ürünler, pek çok açıdan önemli avantajlar sağlıyor. Oyun matlarına neden ihtiyaç duyulduğunu ise sizlere 5 maddede özetleyelim. 

  • Darbe Emicidir

Bildiğiniz gibi bebekler emeklemeye ve yürümeye başladıklarında sıklıkla düşüyor ve bu nedenle yaralanmalarını önleyecek bir zemin sunmak gerekiyor. İşte bu noktada devreye giren oyun matı çeşitleri darbe emici özelliği sayesinde ufak tefek yaralanmaları başarıyla önleyebiliyor. 

Bebeklerin özellikle diz ve dirseklerini çarpmaları, çok sık yaşanan durumlardan biridir. Özel materyallerden hazırlanan oyun matı ve oyun halısı çeşitleri ise bu gibi durumlarda da bebekleri başarılı bir şekilde koruyor. Hafif çarpmalarda darbe emici özelliği sayesinde bebeklerin zarar görmesinin önüne geçiyor. Böylelikle rahatlıkla oyun matı üzerinde zaman geçirmeleri sağlanabiliyor. 

  • Sıvı Geçirmez 

Özellikle sıvı geçirmez özellikte olan oyun matlarını tercih ettiğinizde çok daha konforlu bir şekilde kullanılmasını da sağlayabilirsiniz. Üzerine su ya da mama gibi sıvılar döküldüğünde silerek temizlenebilen oyun matları, aileler için en doğru tercih olacaktır. Bu ürünleri Unigo internet sitesinde bulabilir ve hemen sipariş vererek satın alabilirsiniz. 

Sıvı geçirmez özellikte olan oyun matlarının temizliği de kolayca yapılabiliyor. Ekstra spesifik temizlik malzemelerinin kullanılmasına gerek kalmıyor. Aynı zamanda sıvı döküldükten sonra silinerek temizlenmesi, oyun matının kısa zamanda yeniden kullanıma hazır hale gelmesi de mümkün oluyor. 

  • Antialerjiktir

Bebeklerin cildi son derece hassastır. Oyun oynamaları için zemine serebileceğiniz herhangi bir malzemenin bebeklerde alerjik reaksiyona neden olması gibi bir risk var. Oysa antialerjik yapıda olan oyun matlarının tercih ettiğinizde bu riski de ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Bebeklerin vücudunun alerjik reaksiyon göstermesine neden olabilecek malzemeler, oyun matlarının üretiminde kullanılmıyor. 

Elbette bu durum sadece belirli markaların ürünleri için geçerlidir. Unigo.com.tr adresinde inceleyebileceğiniz oyun halısı ve oyun matı çeşitlerinde antialerjik özelliği var. Dolayısıyla bu site üzerinden sipariş verdiğinizde alerji riskini de ortadan kaldırma imkanını elde edersiniz. Bu arada oyun matlarının antialerjik olması, yenidoğan dönemden itibaren gönül rahatlığı ile kullanılabilmesine olanak tanır. Bebeklerin doğumundan hemen sonrası için ayrı, 1 ya da 2 yaşına geldikten sonra ayrı oyun matları kullanmanıza gerek kalmaz. Bu açıdan bakıldığında antialerjik oyun matlarının son derece ekonomik bir seçenek olduğu da anlaşılıyor. 

  • Güvenlidir 

Oyun matlarını gerekli kılan en önemli hususlardan biri de güvenli olmalarıdır. Bebeklere geniş ve bir o kadar da güvenli bir alan sunarak üzerinde rahatlıkla zaman geçirmelerine olanak tanır. Oyun matlarında, bebeklerin koparabileceği parçalar ya da vücutlarına zarar verebilecek süslemeler olmaz. Aileler bebeklerini bu açıdan sürekli kontrol etmek zorunda hissetmez. 

Bebekler emeklemeye başladıklarında ise oyun matı etrafına oyun çitleri konabilir. Bu sayede çok daha güvenli bir alan yaratmak da kolaylaşır. Bu arada oyun çiti çeşitlerini de Unigo.com.tr adresi üzerinden rahatlıkla temin edebileceğinizi hatırlatalım. Yüksek kalitede, dayanıklı ve konforlu olan oyun çitleri de bebeklerin sağlığına zarar verebilecek materyaller içermiyor. Sivri uç ve kenarlar bulunmadığından oyun çitlerinin de gönül rahatlığı ile temin edilebileceğini ekleyelim. 

  • Eğiticidir 

Oyun matlarının üzerinde çeşitli desenler olabiliyor. Bu desenler çocukların hayal gücünü geliştirir ve bu yönüyle eğitici olduklarını da söyleyebiliriz. Desenler genellikle bebeklerin ilgisini çekebilecek çizimler ya da renkler içeriyor. Oyun matı ile birlikte eğitici oyuncak modelleri de çocukların geçirdiği zamanı daha keyifli kılacaktır. 

Canlı renklere sahip oyun matlarının yanı sıra sakin desenli olan ürün modellerinin de olduğunu hatırlatalım. Aileler tercihini çift taraflı olan oyun matlarından yana kullanıyor. Bu ürünleri mutlaka siz de daha yakından incelemelisiniz. Kaliteden ve güvenli kullanımdan ödün vermemek için seçiminizi Unigo internet sitesinden yana yapmanızı öneririz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here