Çocuğu Kardeşe Hazırlama

Çocuğumu bir kardeşe nasıl hazırlarım? Tekrar çocuk sahibi olmayı düşünen anne-babaların önemli bir endişesidir bu. Yeni bir bireyin aileye dahil olacağı fikrine başta çocuğu alıştırmak, olası öfkeleri-kıskançlıkları önlemek anne-babaların elinde. Çocuğu kardeşe hazırlama için yapılabilecekler esraninportresi'nde.

0
639

Çocuğu Kardeşe Hazırlama

8- Zamanlamaya dikkat.

Çocuğunuza kardeşi olacağı haberini ne zaman söylediğiniz, hangi koşullar ve hangi cümleler ile söylediğiniz çok önemlidir. Geç kalmamak gerektiği gibi çok erken bunu söylemek de çocuk için sakınclaı olabilir. Çünkü 9 ay gibi süreler küçük yaşta çocuklar için zaman kavramları tam oturmadığından ve sabırsız yapılarından dolayı çok uzun gelecektir.

Bazı uzmanlar karın belirgin hale gelinceye kadar beklemenin daha iyi olacağını belirtiyor. Kardeğişinin doğacağı zamanı da onun kavrayabileceği daha somut bir şekilde söylemekte fayda var. Örneğin, okullar kapandıktan hemen sonra vb. gibi

9- Yatak düzeni için de onu alıştırmak gerek.

Büyük çocuk halen akşamları sizinle uyuyorsa, kardeşi doğmadan onunla birlikte uyuma konusunu çözmeniz gerekiyor. Uzmanlar çocukların kendi yataklarında belirli bir düzende uyuması gerektiğiniz söylese de bu her zaman gerçekçi olamıyor. Ancak yine de kardeşlerin aynı odada kalacağı, büyüğün odasını kardeşiyle paylaşacağı, onun da bir yatağı olacağı gibi durumlara büyük çocuğunuzu alıştırmanız ve bunu ona anlatmanız gerekiyor. Diğer yandan bebek yatağı yatak odanızda hemen yanı başınızda olacaksa, kardeşinin sizinle yan yana uyuması gerektiği fikrinin doğru anlatılması şart.

5 cocugu kardese hazirlama_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here