Çocuğu Kardeşe Hazırlama

Çocuğumu bir kardeşe nasıl hazırlarım? Tekrar çocuk sahibi olmayı düşünen anne-babaların önemli bir endişesidir bu. Yeni bir bireyin aileye dahil olacağı fikrine başta çocuğu alıştırmak, olası öfkeleri-kıskançlıkları önlemek anne-babaların elinde. Çocuğu kardeşe hazırlama için yapılabilecekler esraninportresi'nde.

0
552

Çocuğu Kardeşe Hazırlama

3- Karşılaşacağı durumlarda soracağı sorulara karşı onu hazırlayın.

Örneğin, anne ve baba doğum için hastaneye gittiği zaman çocuk kiminle kalacak? Neden onun evde kalması gerektiği? Neden kardeşinin sürekli kucağınızda olduğu? Onun aklına gelebilecek bu tip sorulara hazırlıklı olun. Cevap verirken de gerçekten ihtiyacı olan detayları onunla paylaşın.

4- Onu sürece dahil edin.

Haberi onunla paylaştıktan sonra kardeşiyle ilgili süreçlere onu dahil etmek, kardeşi için seçimler yapmasına izin vermek, kardeşinin odasını hazırlamak, kıyafet alışverişini yapmak gibi sorumluluklara dahil etmek kabullenmesini kolaylaştıracaktır.

5- Hediye…

Kardeşi doğduğu zaman vermesi için özel bir hoş geldin hediyesi seçmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kardeşinden ona verildiğini söyleyebileceğiniz bir hediyeyi de ona alabilirsiniz!

2 cocugu kardese hazirlama_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here