Oversized Kazaklar ile Stil İpuçları

Kat kat giyinmek, kış aksesuarları ile kombinleri tamamlamak stil sahibi olduğunuzu göstermenin yoludur. Sonbahar-kış kombinlerinde rahatlıkları ve sıcak tutmaları sebebiyle en çok kullanılan kıyafetler, kazaklar. İşte, büyük-bol kazaklar yani oversized kazaklar ile stil ipuçları,

0
1150

Kat kat giyinmek, kış aksesuarları ile kombinleri tamamlamak stil sahibi olduğunuzu göstermenin yoludur. Sonbahar-kış kombinlerinde rahatlıkları ve sıcak tutmaları sebebiyle en çok kullanılan kıyafetler, kazaklar. İşte, büyük-bol kazaklar yani oversized kazaklar ile stil ipuçları,

Sonbahar doğumlu biri olduğumdan mıdır bilmiyorum ama en sevdiğim mevsimdir, sonbahar. Bir kadının stilini gösterebileceği mevsimlerdir aynı zamanda sonbahar ve kış. Kat kat giyinmek, kış aksesuarları ile kombinleri tamamlamak stil sahibi olduğunuzu göstermenin de bir yoludur. Bu noktada sonbahar-kış kombinlerinde gerek rahatlıkları gerekse sıcak tutmaları sebebiyle en çok kullandığımız kıyafetler, kazaklar. Ancak bugünkü konumuz üzerimize bir kaç beden gibi büyük duran, son bir kaç yıldır moda olduğundan artık çok iyi bildiğimiz oversized yani büyük-bol kazaklar. Bu kazaklar şekilleri ve tarzları sebebiyle hep salaş ve spor kıyafetlerle kombinlenebilecekleri düşünülür. Aslında bu büyük-bol kazaklar ile şık stiller de yaratmak mümkün. İşte, spor veya şık oversized kazaklar ile stil ipuçları,

Bol-büyük kazaklar söz konusu olduğunda akla ilk gelen kot pantolonlar oluyor. Ancak bunun sıradan olarak nitelendirebileceğimiz bir kombin olduğunu belirtmeliyiz. Böyle bir kombin yaptığınız zaman aksesuarlar veya ayakkabılarınızla farklılık katmalı veya stilinizi anlatan bir imza atmalısınız.

Oversized Kazaklar ile Stil İpuçları

Oversized kazaklar sezonun popüler bir diğer kıyafetlerinden olan pileli etekler ile bir araya getirebilirsiniz. Eğer bu kadar bol bir stilde kıvrımları biraz daha ortaya çıkarmak istiyorum derseniz belinize, ince, kazağınızla aynı renk (eğer uzun boylu değilseniz farklı renk kullanmak boyunuzu kesecektir) bir kemer takabilirsiniz.

1 kadin buyuk bol kazak modelleri oversized kazaklar ile stil ipuclari_mini

Ayrıca culottes yani pantolon-etekler de iyi bir tamamlayıcı olabilir. Sadece culottes, vücut şekline uygunluk ve bacak boyu açısından herkese uygun olmayabilir. Böyle bir kombin yaparken dikkatli seçimler yapmakta fayda var. Elbette topuklu ayakkabı olmazsa olmazlardan! Peki, pantolon etek modelleri (culottes) nasıl giyilir, hangi vücut tipi, nasıl kombinlemeli?–> ilkbahar trendi pantolon etek nasıl giyilir?

Daha şık seçimler arayanlar için midi etekler doğru bir seçim olabilir. Özellikle dar kalemlerin üzerinde, kazağın bir ucunu içine sokarak oluşturacağınız kombinler yapabilirsiniz.

4 kadin buyuk bol kazak modelleri oversized kazaklar ile stil ipuclari_mini

Kazakların kesimi, modeli gereği bol olması daha basık bir görünüme sebep olabilir. Bu sebeple eğer boyunuz uzun değilse bunu dengeleyecek kombinler yapmalısınız. Bu yüzden bu kazaklarla yapacağınız kombinlerde topuklu ayakkabı kullanmayı düşünmelisiniz. Ayrıca baştan ayağa aynı renk veya tonlarındaki kıyafetleri kombinleyerek daha zayıf ve uzun görünebilirsiniz.

3 kadin buyuk bol kazak modelleri oversized kazaklar ile stil ipuclari_mini

Eğer uzun boyluysanız bu kazaklar ile daha özgür kombinler yapabilirsiniz. En azından kısa görünme endişeniz olmayacaktır. Bu durumda stile farklılık katmak adına kontrast renkleri deneyebilirsiniz.

5 kadin buyuk bol kazak modelleri oversized kazaklar ile stil ipuclari_mini

Son olarak, yeni moda kazak ile mi mükemmel görünürsünüz yoksa vücudunuza uyan bir kazak ile mi? Aslında doğru yaka, doğru kesim veya doğru kazak boyunu tercih ederek hem trendlere hem de vücudunuza uyan şekilde giyinebilirsiniz. İşte, kış stiliniz için vücut şekline göre kazak modelleri –> Kazak modelleri rehberi

6 kadin buyuk bol kazak modelleri oversized kazaklar ile stil ipuclari_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here