Blazer Ceket ile Stil İpuçları

Deri, kaşe, denim blazer ceket modelleri sezonun en trend stil tamamlayıcılarından... Blazer ceketler ile şık, spor veya klasik kombinler yapmanın ve stil görünümenin ipuçları, esraninportresi'nde.

0
1685

Blazer ceket gibi ceket modelleri hemen her stilin, hemen her kombinin iyi bir tamamlayıcısı olabilir. Peki blazer ceketler ile şık, spor veya klasik kombinler nasıl yapılabilir? İşte, blazer ceket ile stil ipuçları esraninportresi.com’da

Sonbaharın ne soğuk ne sıcak havası için deri ceketler, bomber ceketler gibi blazer ceketler de en çok tercih ettiğimiz ceket modellerinden biri. Blazer ceket gibi sadece klasik stilin temsilci gibi düşünülen ceket modelleri genellikle sadece klasik-şık kombinlerin bir parçası yapılır. Aslında blazer ceketler hemen her stilin, hemen her kombinin iyi bir tamamlayıcı olabilir. Sorun bunu tam olarak nasıl yapacağımızı bilememekten kaynaklanıyor. Bu yüzden sizler için blazer ceket ile stil ipuçları derledim. Burada yeri geldiğinde blazer ceketler ile şık-klasik stil kombinleri yapmak, yeri geldiğinde daha spor ama günlük şıklık için yeri geldiğinde de daha salaş-rahat stil için kombin yapmak için fikirler ve örnekler bulabileceksiniz.

İnce, yazlık kumaştan beyaz blazer ceketler ile yaz akşamlarında şıklığı, bahar ve kış aylarında da yün blazer ceketler ile yine kış şıklığını yakalamak mümkün. Peki, vücut tipine göre ceket boyu ne olmalı, hangi vücut tipi hangi kesim ceketi giymeli? En az blazer ceketi kombinlemek kadar önemli bu soruların cevapları. İşte, blazer ceket satın almak için nelere dikkat etmemiz gerektiği–> blazer ceket satın alma ipuçları

Blazer Ceket ile Stil İpuçları

Kahverengi, bordo, gri, lacivert ve turuncu sonbahar için en çok tercih edilen renklerden. Dolayısıyla blazer ceketin renk seçimini de bunlardan birinden yana kullanabilirsiniz. Diğer yandan denim ve deri gibi blazer ceket modellerinin de oldukça trend olduğunu eklemeliyim.

Eğer minyon kadınlardansanız kısa blazer ceketler sizin için daha iyi seçimler olacaktır. Aslında ceket boyu kadar önemli diğer konu da ceketin kol ve kesiminin tam olarak vücuda oturmasıdır. (Elbette içinize kalın bir kazak giyebileceğiniz kadar boşluk olmalıdır)

2 blazer ceket ile stil ipuclari kadin blazer ceket modelleri_mini

Ancak bu yıl oversized olarak nitelendirilen adeta babanızın, abinizin veya sevgilinizin ceketini giymişsiniz gibi görünen bol ceket modelleri oldukça trend. Kısacası vücut proporsiyon dengesini tutturmaya çalışmak zorunda da değilsiniz. Ben bu tip ceketleri kombinlerken beline kemer bağlayarak kullanmayı da çok seviyorum. 

Yukarıdaki ofis stiliniz veya günlük şıklık yakalamak isteğiniz zamanlar için örnek alabilirsiniz. Stiletto gibi ince topuklu ayakkabılar ile kombini tamamlamak her zaman kombininizi şıklık anlamında bir adım ileriye götürecektir.

3 blazer ceket ile stil ipuclari kadin blazer ceket modelleri_mini

Buradaki ceketleri iş yerinizde kalem etek ve topuklu ayakkabılar ile kullanırken, sosyal hayatınızda kot ve spor ayakkabılarınız ile de kullanabilirsiniz.

Eğer rahatlık benim için önemli diyorsanız kuşkusuz spor ayakkabılar spor kombinlerinizin vazgeçilmezi olacaktır. Özelliklikle günlük şıklık için en çok tercih edilen kombinlerden biri de kot-tişört-blazer ceket üçlüsüne eşlik eden topuklu ayakkabılar oluyor.

4 blazer ceket ile stil ipuclari kadin blazer ceket modelleri_mini
Kombini renklendirmek, baskı ve desenleri stile adapte edebilmek için yine blazer ceketleri kullanabilirsiniz. Böylelikle aslında sadece kot-kazak gibi oldukça sıradan sayılabilecek bir kombine desenli blazer ceket ile hareket ve farklılık katabilirsiniz.

Tüm bu kombin fikirleri içerisinde elbiseleri unutmamak gerek. Bu noktada aslında elbise etek boyu ceket boyu ilişkisi oldukça önemli. Eğer uzun blazer ceket giyiyorsanız giydiğiniz mini elbisenin boyunun blazer ceket ile aynı boyda veya daha kısa olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer elbisenin boyu daha uzunsa, uzun blazer ceket yerine kısa modellerin kullanılmasının daha iyi bir görüntü sağlayacağını düşünüyorum.

5 blazer ceket ile stil ipuclari kadin blazer ceket modelleri_mini

Giydiğiniz blazer ceketi ve stilinizi bir adım ileriye taşımak için aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu noktada kalın-büyük şallar kadar en çok kullanılan bir diğer aksesuar kemerler. Özellikle aslında maskülen tarzı olan blazeri ceket üzerine kemer taktığınız zaman beliniz ortaya çıkacaktır. Böylelikle de daha feminen bir görüntü elde edebilirsiniz.

Ayrıca kolları bir kaç kez kıvırmak veya yukarıya doğru çekmek stili yansıtmada daha güçlü bir etki ortaya çıkaracaktır.

6 blazer ceket ile stil ipuclari kadin blazer ceket modelleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here