Kuşburnu Yağı ve Gül Suyu ile Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumu Yapımı

Yaşlanma karşıtı yüz serumu yaparken kullanılan kuşburnu yağı ile gül suyu, kolajen üretimini teşvik ederken ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Doğal malzemeler ile evde yaşlanma karşıtı yüz serumu yapımı tarifi; esraninportresi'nde.

0
1699

Yaşlanma karşıtı yüz serumu yaparken kullanılan kuşburnu yağı ile gül suyu, kolajen üretimini teşvik ederken ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Doğal malzemeler ile evde yaşlanma karşıtı yüz serumu yapımı tarifi; esraninportresi’nde.

Daha önce de aslında sizlerle yüz serumu ile ilgili detaylı bilgiler vermiştim. Ancak sadece ilerleyen yaşlarda kullanılabilen bir bakım ürünü olarak düşünülen yüz serumunun aslında cildin ihtiyacına bağlı olarak her yaşta kullanılabileceğini hatırlatmak istiyorum. Pek çok kişi kozmetik yüz serumu almayı tercih etse de doğal bakım ürünü kullanmak ve bunu evde yapmak isteyenlerinde olduğunu biliyorum. İşte bu amaçla bizde kuşburnu yağı ve gül suyu ile yüz serumu yapımı paylaşalım istedim.

Yüz serumu yapımı detaylarına geçmeden önce kullanılacak yağları ve faydalarına yer verelim. Bu yağlar, cildinizi sert etkilerden ve yaşlanma sürecinden korurken genç ve canlı görünmenizi sağlayacak faydaları etkin biçimde sağlamaktadır.

Gül suyu : Sahip olduğu antioksidanlar ve vitaminler sayesinde cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır, tahriş olmuş cildi yatıştırır, yağlı ciltlerin temizlenmesini sağlar ve cilde güzel bir ışıltı ekler. Ayrıca güllerden anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri sebebiyle bir çok cilt sorununun tedavisinde de yararlanılmaktadır.

Kuşburnu yağı : Kullanacağımız ana malzemelerden biri olan kuşburnu yağı, yağ asitleri, E, C vitaminleri ve B-karoten içerir. Bu yağdaki antioksidanlar, kollajen üretimini teşvik ederken ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır, toksinlerin ve çevrenin neden olduğu serbest radikalleri önlemeye yardımcı olurlar. Bu yağ ayrıca ciltteki kızarıklık, tahriş yanı sıra ciltteki renk dengesizliklerini azaltabilir ve iyi bir nemlendiricidir.

Bu yağ hem harika kokuyor hem de cildimiz için muhteşem faydalar sağlıyor. İşte bu yağ ve gül suyu kullanarak yapacağımız yüz serumunun detayları,

Kuşburnu Yağı ve Gül Suyu ile Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumu Yapımı

kusburnu yagi ve gul suyu ile yaslanma karsiti yuz serumu yapimi

Malzemeler;

 • 1 çorba kaşığı avokado, badem veya jojoba yağı (kuru cilde sahipseniz badem yağını, karma veya yağlı cilde sahipseniz jojoba yağını tercih etmenizi öneririm)
 • 1 çorba kaşığı gül suyu
 • 25-30 damla Kuşburnu yağı
 • 5 damla Ylang Ylang yağı (isteğe bağlı)
 • 5 damla Sardunya yağı (isteğe bağlı)
 • Koyu renk camlı sprey şişesi
kusburnu yagi ve gul suyu ile yaslanma karsiti yuz serumu yapimi

Hazırlanışı;

 1. Tüm malzemeleri küçük bir şişeye ekleyin ve iyice karışması için çalkalayın.
 2. İsteğe bağlı olarak gül suyu miktarını arttırabilirsiniz.
 3. Her kullanımdan önce iyice çalkalamayı unutmayın.
 4. Bu süper nemlendirici serumu yüzünüzü temizledikten sonra ilk olarak uygulayın.
 5. Eğer kuru bir cilde sahipseniz gün içerisinde yüzünüze bu serumdan püskürtebilirsiniz.

Yüz serumu ne işe yarar? Yüz serumu ne zaman kullanılmalı? Ciltteki kuruluğu giderip, cilt sorunlarının önlenmesi, kırışıklıkların geciktirilip, azaltılmasında etkili, cilde faydalı doğal yağları içeren yüz serumu yapımı esraninportresi’nde.–> Kuşburnu yağı ile yüz serumu yapımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here