Şiş Gözler için Yumurta ve Kahveli Göz Çevresi Maskesi

Yumurta ve kahveli göz çevresi maskesi ile göz altlarındaki şişlik ve morlukların yanı sıra kaz ayakları olarak adlandırılan göz kenarlarındaki ince çizgilerden de kurtulmak mümkündür. Daha genç görünmek için uygulamak isteyeceğiniz göz çevresi maskesi tarifi, esraninportresi'nde.

0
2337

Yumurta ve kahveli göz çevresi maskesi ile göz altlarındaki şişlik ve morlukların yanı sıra kaz ayakları olarak adlandırılan göz kenarlarındaki ince çizgilerden de kurtulmak mümkündür. Daha genç görünmek için uygulamak isteyeceğiniz şiş gözler için göz çevresi maskesi tarifi, esraninportresi’nde.

Geç saatlerde yatmak ve yorgunluktan kaynaklanan şiş gözler için sabah yapacağınız göz çevresi maskesi ile kolayca çözüm bulabilirsiniz. Her sabah bu maske rutinini tekrarlamak mümkün olamasa da hafta sonları kendinizi ve cildinizi ödüllendirmek için bu maskeyi denemenizi tavsiye ederim. Yumurta ve kahve kullanarak yapacağınız maske ile göz altlarındaki şişlik ve morlukların yanı sıra kaz ayakları olarak adlandırılan göz kenarlarındaki ince çizgilerden de kurtulmak mümkündür.

Maske içerisine kullanacağınız malzemelerden biri olan kahve aynı zamanda cildi uyandırmak ve canlandırmak için de mükemmeldir. Kahve içerisindeki kafein, göz çevresindeki şişliği azaltmak için bir diüretik görevi görürken, antioksidanları cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikallerle savaşmaktadır.

Kahveyi yumuşatan ve sıkılaştıran yumurta beyazı sayesinde vitaminleri ve proteinleri bir araya getirmiş olursunuz. Yumurta akının cildi sıkılaştırıcı özelliği ile de daha genç görünen gözler sahip olabiliyorsunuz.

Şiş Gözler için Yumurta ve Kahveli Göz Çevresi Maskesi

Malzemeler;

 • 1 yumurta beyazı
 • 2 çay kaşığı kahve çekirdeği (Türk Kahvesi telvesi kullanabileceğiniz gibi erimeyen filtre kahve gibi kahvelerden de yararlanabilirsiniz. Ancak henüz kullanılmamaış kahveleri tercih etmenizi öneririm, zira daha fazla kafein içerirler)

Talimatlar;

 1. Yumurta beyazını ve kahveyi küçük bir kasede karıştırın.
 2. Karışımı köpük haline gelene kadar 1 dakika kadar çatalla birlikte çırpın.
 3. Temiz eller veya bir fırça ile, maskeyi gözlerin etrafına ve altına uygulayın.
 4. Göz kapaklarına uygulamaktan kaçının. Maskeyi, isterseniz tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz.
 5. Maskeyi 10 dakika kurumaya bırakın. Maskenin cildinizi sıkılaştırdığını kesinlikle hissedeceksiniz!
 6. Rahatsız ederse 10 dakika dolmadan çıkarın.
 7. Maskeyi nazikçe temizlemek için yumuşak, ıslak bir havlu kullanın.
 8. Nemlendirici ile rutini bitirin.
 9. Kullanılmayan maskeyi de saklamayın, atın.

Sarkma, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye daha fazla meyillidir, göz çevresi. Haftalık uygulanacak farklı göz çevresi maskeleri ile cildin tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilirsiniz. Göz altı morlukları, göz altı şişlikleri, göz çevresi kırışıklıkları, kaz ayaklarındaki kırışıklıklar gibi farklı sorunlara maske tarifleri–> göz çevresi için maske önerileri yazısıyla esraninportresi’nde.

Uyarılar :

 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here