Kuşburnu Yağı ile Yüz Serumu Yapımı

Yüz serumu ne işe yarar? Yüz serumu ne zaman kullanılmalı? Ciltteki kuruluğu giderip, cilt sorunlarının önlenmesi, kırışıklıkların geciktirilip, azaltılmasında etkili, cilde faydalı doğal yağları içeren yüz serumu yapımı esraninportresi'nde.

0
1516

Yüz serumu ne işe yarar? Yüz serumu ne zaman kullanılmalı? Ciltteki kuruluğu giderip, cilt sorunlarının önlenmesi, kırışıklıkların geciktirilip, azaltılmasında etkili, cilde faydalı doğal yağları içeren yüz serumu yapımı esraninportresi’nde.

Kuru, rüzgarlı bir iklimde ya da güneş altında kalmanızın ardından ne yazık ki cildiniz ile ilgili sorun yaşamaya başlayacaksınız ki buna acılı süreçler de dahil. Özellikle de kuru bir cilt tipine sahipseniz, kullandığınız nemlendiricilerin hem cildin kurumasını hemde ilerleyen süreçte ortaya çıkacak kırışıklıkları önlemede yeterli olmadığını düşünüyorsanız yüz serumu kullanmayı düşünmelisiniz demektir.

Yüz serumu söz konusu olduğunda sadece ilerleyen yaşlarda kullanılabilen bir cilt bakım ürünüymüş gibi düşünülüyor. Ancak yaş ile değil, cildinizin ihtiyacı ile ilgilidir ve 20’li yaşlarda da yüz serumu kullanılabilir.

Elbette, eczanelerden satın alabileceğiniz bir sürü serum bulabilirsiniz. Ancak bunların çoğunda cildinizi doğal nemden ayıran ve donuk gösteren sert kimyasallar bulunabileceğini de unutmamalısınız. Bu noktada yapılacaklardan biri cildinizi doğal yağlar ile beslemektir. İşte doğal yağlar kullanılarak evde kendi yüz serumunuzu hazırlayabileceğiniz muhteşem ve son derece etkili bir yüz serumu fikrini burada bulabilirsiniz.

Nemlendirici, Yaşlanma Karşıtı Yağlar ile Hazırlanan Yüz Serumu

1 kusburnu yagi ile yuz serumu yapimi_mini

Yüz serumu yapımı detaylarına geçmeden önce kullanılacak yağları ve faydalarına yer verelim. Bu yağlar, cildinizi sert etkilerden ve yaşlanma sürecinden korurken genç ve canlı görünmenizi sağlayacak faydalar içermekte.

Kuşburnu yağı : Yağ asitleri, E, C vitaminleri ve B-karoten içerirler. Bu yağdaki antioksidanlar, kollajen üretimini teşvik ederken ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır, toksinlerin ve çevrenin neden olduğu serbest radikalleri önlemeye yardımcı olurlar. Bu yağ ayrıca ciltteki kızarıklık, tahriş yanı sıra ciltteki renk dengesizliklerini azaltabilir.

Buhur (frankincense) yağı : Cilt hücrelerini koruyabilir, yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve cildi sıkılaştırıp toparlamaya yardımcı olabilecektir. Ayrıca iltihabı azaltabilir ve koyu renk lekelerin görünümünü azaltabilir.

Ölmez Çiçek (Helichrysum) yağı : Yangıyı azaltabilen ve doku rejenerasyonunu teşvik edebilen bir şifa yağı üreten ayçiçeği ailesinin bir parçasıdır. Yağ, güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir. Hücre yenileyici ve doku onarıcı özelliklere sahiptir.

Mür yağı : Çok kuvvetli nemlendirme özelliklerine sahip eski bir yağdır. Güçlü antioksidanlar ve anti-mantar özellikleri ile bu yüz serumuna harika ve yatıştırıcı bir katkı sağlar.

Itır yağı : Enflamasyonu azaltır ve deriye nemi kilitlemeye yardımcı olur.

Gerekli malzemelerin miktarları;

  • 2 çorba kaşığı kuşburnu yağı
  • 10 damla buhur yağı
  • 5 damla ölmez çiçek yağı
  • 5 damla mür esansiyel yağı
  • 5 damla ıtır yağı
  • Kurutulmuş gül yaprakları (isteğe bağlı)
  • 1 koyu renk camlı şişe veya cam sprey şişesi

2 kusburnu yagi ile yuz serumu yapimi_mini

Malzemelerinizi bir araya toplayın. Uçucu yağlar ve kurutulmuş gül yapraklarını karıştırın. Ardından cam şişesine koyun. Kullanmak istediğiniz zaman elinize 5 veya 6 damla alın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Cildinizi yumuşak ve nemli tutmak için bu yağı sabah ve gece uygulayabilirsiniz.

Güneş hasarı, sivilce izleri, lekeleri gibi sorunlar ardından cildin kendini yenilemesini hızlandırmak için gençleştiren C vitamini serumu kullanılabilir. Peki C vitamini serumunu neden yapmalıyız? C vitamini serumunun faydaları nelerdir?–> C vitamini serumu yapımı esraninportresi’nde.

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürünler burada yer alsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here