Doğal Yağlar ile Güzellik Sırları

0
119

Doğal Yağlar ile Güzellik Sırları

3- Yorgun Ayaklar için :

Gün boyu ayakkabı içerisinde kalan ayakların nefes almaya ve dinlenmeye ihtiyacı oluyor. Tüm günün yorgunluğunu alacak, ter gibi sebeplerden oluşabilecek bakteri ve mikropları öldürecek güzel bir karışım ile ayaklarınızı rahatlatabilirsiniz. Bunun için ayaklarınızı sokacağınız büyüklükteki bir leğen içerisindeki ılık su içerisine bir kaç damla limon otu (veya limon çiçeği / lemongrass) yağı ile okaliptus yağı ekleyin. Limonotu yağı ka ağrılaırnı hafifletip, bakterileri öldürecek, okaliptus ise antiseptik özellikleri sayesinde olası yaraları ve enfeksiyonların iyileşmesine yardımcı olacaktır.

4- Daha Kalın Saçlar için :

Saçlarınızın normalden daha seyrek olduğunu ve giderek inceldiğini düşünüyorsanız ters giden bir şey var demektir. Bu durumda önce sebebini araştırmakta fayda var. Çünkü sebebi kullandığınız saç ürünleri olabileceği gibi aldığınız bir ilaç veya hormonlardaki değişim, vitamin-mineral eksiklikleri olabilir. Diğer yandan saçları güçlendirmesi, saçların büyümesini hızlandırması ve yeni saç çıkmasını teşvik etmesi için biberiye yağı kullanılabilir. Bunun için kullandığınız şampuana bir kaç damla biberiye yağı eklemeniz yeterli olabilir.

1 kepek sorunu_mini

Şampuan reklamlarında oynayanlar kadar güçlü ve sağlıkla parlayan saçlar sahip olabilmenin hayalini kurarız. Ancak pek çoğumuz seyrekleşen saçlar ile mücadele etmek durumunda kalırız. Bu yüzden eğer incelmiş, zayıflamış, seyrekleşmiş saçlar nasıl gürleşir diyorsanız sizin için hazırladığımız zayıflamış saçlar için diğer bakım önerileri yazısı esraninportresi.com’da–> zayıflamış saçlar için bakım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here