Doğal Yağlar ile Güzellik Sırları

Doğal yağlar özellikle de aromaterapi için oldukça şaşırtıcı ve etkileyici özelliklere sahipler. Aslında çoğu cilt, saç, tırnak bakımı gibi kadın güzelliğinin tüm unsurları için sahip oldukları faydalarıyla da bilinirler. İşte, doğal yağlar ile güzellik sırları esraninportresi.com'da

0
1152

Doğal Yağlar ile Güzellik Sırları

5- Güneş Lekeleri için :

Güneş lekeleri ve de yaşlanma belirtileri olan kahve lekelerin solmasına yardımcı olmak için sevdiğiniz bir taşıyıcı yağ ile (hindistan cevizi, jojoba, badem) frankincense yağını karıştırıp lekelerin üstüne uygulayabilirsiniz. Hassas bir cilde sahip değilseniz günde 2-3 kez tekrarlanabilir.

6- Egzama için :

Egzama hem görüntüsü hem de rahatsız edici seviyeye çıkabilen kaşıntı hali sebebiyle pek çok kişinin çözüm aradığı bir konu. Egzama için etkilenen bölgeye genellikle shea yağı ile lavanta yağı karışımı önerilmektedir. Kaşıntılı haldeki cildi yatıştırmak için etkili oldukları belirtilmektedir.

Yara izleri, güneş lekeleri, sivilce izleri gibi cilt lekeleri hemen herkesin aynaya baktığında her gün görmekten hiç hoşlanmadığı şeylerdir. Peki bu izlerden kurtulmak veya en azından görünümünü azaltmak istemez misiniz? İşte–> izlerden kurtulmanın doğal yolları

7- Yara, Çürük ve Ezikler için :

Yaralar, çürük ve ezikleri dezenfekte edebilmek için 1-1,5 lite su içerisine 5 damla lavanta ve 5 damla frankincense yağı ekleyebilirsiniz. Bu su ile etkilene bölge temizlenmiş olur.

çatlaklar ve güneşten korunma_mini

8- Güneş Yanıkları için :

Güneşin altında çok uzun süre kaldığınız zaman oluşabilecek ikinci derece olarak nitelendirilen güneç yanıklarını için doğal yağlar ile yatıştırabilirsiniz. Bunun için eşit derecede aloe vera yağı ile lavanta yağını karıştırıp etkilenen bölgeye sürebilirsiniz. İkisi de cilteki yangını yatıştıracak, cildin gerilip acımasını önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here