Doğal Yağlar ile Güzellik Sırları

0
130

Doğal Yağlar ile Güzellik Sırları

2- Saçlardaki Kepek için :

En az ciltteki sivilceler kadar can sıkıcı bir sorundur, kepek. Kepeğin genelde saçın fazla yağlanmasından ötürü olduğu düşünülse de aslında sorun saç köklerinin aşırı kurumasıdır. Kuruyan saç kökleri daha fazla yağ üretmeye başlar. Gözeneklere dolan fazla yağ sebebiyle saçlar yeteri kadar beslenemez ve kurur. Bu tam bir kısır döngü halini alır çoğu zaman. Bu noktada saçların ihtiyacı, saç derisindeki gözeneklerin temizlenmesi ve saçların nefes almasını sağlayabilmektir.

Kepekle mücadele edebilmek için bir kaç doğal yağın karışımı ile hazırlanan maske önerilmektedir. Bunun için 5 damla biberiye ve 5 damla lavanta yağı ile 3 çay kaşığı sevdiğiniz bir taşıyıcı yağı (hindistan cevizi, jojoba yağı faydaları veya argan yağı gibi) karıştırın. Bu karışımı saç derisine masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile saçları durulayın. Bu üç yağ hem pul pul döküntünün giderilmesine, saç derisinin nemlendirimesine ve saç derisindeki aşırı yağ üretiminin dengelenmesine yardımcı olacaktır.

incelmis ve kepekli saclar icin ev yapimi maske onerileri_mini_mini

Kepek neden olur? Kepekli saçlar için başka bakım ve maske önerileri neler? Çay ağacı yağı ve hindistan cevizi sütü ile bakım önerileri, incelmiş saçlar için güçlendirici bakım maskesi ve saçların hızlı uzaması için öneriler esraninportresi.com’da–> incelmiş ve kepekli saçlar için bakım önerileri

Eğer kaşıntılı bir saç derisi söz konusuysa saç derisini yatıştırmak ve şampuanın da ekstra tahriş edici etkisini azaltmak için bir iki damla lavanta yağını şampuan içerisine ekleyebilirsiniz. (fındık büyüklüğündeki şampuana 1-2 damla kadar eklenebilir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here