Orta Uzunluktaki Saçlar için Saç Örgü Modelleri

Orta uzunlukta saçlarınız varsa, saçlarınıza uygun saç örgüsü modelleri bulmak zor olabilir. 2018 saç modelleri içinde de saç örgüsü modası da asla bitmeyeceği için her mevsim, saçlara örgülü modeller ile şekil vermek arzusundan da vazgeçmeyeceğiz. İşte, Orta uzunluktaki Saçlar için Saç Örgü Modelleri Fikirleri, esraninportresi'nde.

0
2288

Orta uzunlukta saçlarınız varsa, saçlarınıza uygun saç örgüsü modelleri bulmak zor olabilir. 2018 saç modelleri içinde de saç örgüsü modası da asla bitmeyeceği için her mevsim, saçlara örgülü modeller ile şekil vermek arzusundan da vazgeçmeyeceğiz. İşte, Orta uzunluktaki Saçlar için Saç Örgü Modelleri Fikirleri, esraninportresi’nde.

Her şey bob-lob saç kesimleri gibi saç modellerinin önce yurt dışında sonra da ülkemizi etkisi altına almasıyla başladı. Özellikle de uzun saçlarından bir anda vazgeçemeyenlerin geçiş adımı olarak görülen orta uzunluktaki saçlar, shaggy ve asimetrik kesimlerin de trend olmasıyla daha çok tercih edilir oldu.

Uzun saç kullanmanın avantajı, internette veya bir dergide gördüğünüz herhangi bir saç modelini kolaylıkla uygulayabilmek ki bu noktada saç örgüleri başta geliyor. Ancak orta uzunlukta saçlarınız varsa, internette bu saç boyuna uygun saç örgüsü modelleri bulmak zor olabilir. Saç örgüsü modası asla bitmeyeceği için her mevsim, saçlarımızı örgülü modeller ile şekil vermek istiyoruz. İşte madem ki orta uzunlukta saç kesimlerini zamanında çokça övdük, bu yüzden orta uzunluktaki saçlar için örgülü saç modelleri fikirleri derlemenin de zamanı geldi. İlham olması dileğiyle…

Orta Uzunluktaki Saçlar için Saç Örgü Modelleri

1– Yarım Toplu, Mısır Örgülü Saç Stili :

Eğer örgüleri kullanmak istiyorsanız orta uzunluktaki ve kısa saçlar için yarım toplu stillere yönelmeniz iyi olacaktır. Saatlerce uğraşılmış gibi görünmeyen, biraz dağınık, doğal halinde bırakılmış saçlarınıza tıpkı aşağıdaki gibi balık sırtı örgü yapabilirsiniz.

1 orta uzunluktaki saclar icin orgulu sac modelleri_mini

Bu saç modelini yaparken önden alacağınız kalın bir tutama balıksırtı örgüsü yapıp başınızın arkasında sabitleyebilirsiniz.

2 orta uzunluktaki saclar icin orgulu sac modelleri_mini

Diğer seçeneklerden biri de mısır örgü yaparken, tıpkı yukarıdaki gibi tutama diğer saçlardan her adımda ekleme yaparak (Fransız örgüde yaptığımız gibi) ilerlemek. Böylelikle farklı, aşağı doğru ilerlemiş görünümlü bir saç stili ortaya çıkacaktır.

Fransız örgü ile saç modellerinin yapımını öğrenmek istiyorum diyorsanız daha önce hazırladığımız yazıdan adım adım yapılışını bulabilirsiniz–> Fransız örgü saç modelleri

2- Yanlarda Hollanda Saç Örgüsü :

Hollanda örgüsünü diğerlerinden daha çok seviyorum. Çünkü ortaya 3 boyutlu bir görünüm çıktığı gibi, örgüler daha fazla belli oluyor. Eğer bir de saçlarınızda balyajlar, gölgeler varsa sonuç daha çarpıcı.

3 orta uzunluktaki saclar icin orgulu sac modelleri_mini

Saçınızın istediğiniz bir tarafına bu örgüyü kolaylıkla yapabilirsiniz. Hollanda saç örgüsü aslında bildiğimiz Fransız Örgüsünün tersten ilerleyen hali. Yani 3 tutama ayırarak örmeye başlıyorsunuz yine ama birbirinin altından geçirerek yapıyorsunuz bunu ve elbette ilerledikçe sağdan ve soldan saç tutamları da ekliyorsunuz. Örgü bittikten sonra hafifçe örgüleri gevşetmeyi de unutmayın.

Orta Uzunluktaki Saçlar için Saç Örgü Modelleri

3- Hollanda Saç Örgüsü ve Tepede Topuz :

Eğer kısa veya orta uzunlukta saçlara sahipseniz, saçlarınızın ön ve üst bölümünü örgüler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tepede topuz saç stilleri çok popüler olduğu için saç örgüleri eklenerek daha eğlenceli bir stile dönüştürülebilirler.

6 orta uzunluktaki saclar icin pratik modeller_mini

5 orta uzunluktaki saclar icin pratik modeller_mini

Tek yapmanız gereken önden ayırdığınız kalın tutamı Hollanda Örgüsü ile örüp, küçük bir topuz ile bitirmek. Topuz sevmiyorum diyenler, örgüyü sabitlemek ile de yetinebilir tabii..

Saç örgüsü sevenlere, farklılık arayanlara, değişen trendlere ayak uydurmak isteyenlere, en popüler örgülü saç modelleri ve yapılışları, esraninportresi’nde–> En popüler örgülü saç modelleri

4- Yanlar Örgülü At Kuyruğu Modeli :

Sıradan bir at kuyruğu modelini farklı bir saç stiline çevirmek isteyenler yan örgüleri kullanmayı seviyor. Tabii ki örgüler yine Hollanda Örgüsü!

13 orta uzunluktaki saclar icin pratik modeller_mini

Bu arada buradaki gibi saçların ön-tepe bölgesini biraz krepe ile kabartıp geriye tararsanız, yüzünüz daha uzun gibi görünecektir. Özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip olanların, at kuyruğu kullanırken uygulayabilecekleri bir yöntem!

Tepeden sıkı atkuyruğu veya ensede gevşek atkuyruğu… Yılın en moda saç modelleri içerisinde atkuyruğu saç modelleri de yer alıyor. Özel günler için kullanabileceğiniz şık ve zarif atkuyruğu saç modelleri ve adım adım yapılışlarına ihtiyacınız varsa–> özel günler için zarif atkuyruğu saç modelleri

Orta Uzunluktaki Saçlar için Saç Örgü Modelleri

5- Farklı Örgüler Bir Arada :

Bir kaç örgüyü bir araya getirip, örgülerin stilini ve boyutunu karıştırmak her zaman iyi bir fikirdir. Daha küçük örgüler, aşağıdaki fotoğraftaki gibi daha büyük örgüleri ön plana çıkarır. Örgülerin konumlandırılması konusunda endişelenmenize gerek yok. Yalnızca saçınızın istediğiniz bir bölümünden tutam alın ve örmeye başlayın.

6 orta uzunluktaki saclar icin orgulu sac modelleri_mini

6- Kısa Kalın Hollanda Örgüsü :

Uzun saçlara sahip olanların yaptığı örgü taçları seviyorsanız, saçlarınızın ön bölümünü kullanarak yapacağınız kısa kalın Hollanda örgüsü ile benzer görünümü yakalayabilirsiniz. Orta uzunluktaki saçlarda bu örgüler oldukça çarpıcı görünüyor.

7 orta uzunluktaki saclar icin orgulu sac modelleri_mini

Benzer şekilde en iyi bildiğiniz Mısır Örgüyü de kullanabilirsiniz. Daha tok bir görünüm için iki kalın tutamla örgüleri yapabilirsiniz.

8 orta uzunluktaki saclar icin orgulu sac modelleri_mini

Orta Uzunluktaki Saçlar için Saç Örgü Modelleri

7- İki Hollanda Örgüsü ve Yarım Toplu Saç Modeli :

Hollanda örgüsüne elleriniz alışıp, diğer örgülerden daha güzel durduğunu fark ettikçe, bu örgüden vazgeçemeyeceksiniz. Önden iyi tutama Hollanda Örgüsü yapıp, örgüleri boğum noktalarından biraz gevşetin. Ardından başınızın arkasında yarım toplayın. İşte hepsi bu kadar!

12 orta uzunluktaki saclar icin pratik modeller_mini

Her saç uzunluğunun kendi içinde yapılabilen pek çok farklı saç stili, saç modeli var. Kullanımı zor olduğu düşünülen kısa saçlar yani bob ve lob saç kesimleri için yapımı kolay saç modelleri, adım adım yapılışları ile birlikte esraninportresi’nde–> bob-lob saç kesimleri için yapımı kolay modeller

8- Saç Örgüsü ile Saç Bandı :

Öncelikle örgülü saç taçları veya saç örgüsü ile yapılan saç bantları çok moda olduğundan kısa saçlara sahip olsanız da bu modeli nasıl uygulayabileceğinize dair fikir vermek istiyorum.

7 orta uzunluktaki saclar icin pratik modeller_mini

  1. Önce kulağın hemen üstünden bir tutam saç alın ve örün.
  2. Diğer yandan da bu sefer başın tepesinden itibaren başlayan bir saç tutamı alın. Bu tutamın içine diğer taraftan örüp hazırladığınız tutamı katarak, saçın en ucuna kadar örün.
  3. Ardından başınızın arkasından tel toka ile sabitleyin.
  4. İlk alıp ördüğünüz kulağın hemen üstündeki tutamın iki yanından saç tutamlarını alın.
  5. Bu iki tutamı birleştirin ve örün.
  6. Bu örgü tutamını da başınızın arkasında, diğerini yanına sabitleyin. Bu son adımla ile birlikte saçınız tamamlanmış olacaktır. (kaynak : treasureandtravelsblog)

8 orta uzunluktaki saclar icin pratik modeller_mini

9- Üç Örgülü Saç Modeli

En sevdiğim saç stillerinden biri. Yapımı resimlerden anlaşılacağı üzere oldukça kolay.

Yapımı kolay saçlar

Önce saçınızı arkada alt alta 3 at kuyruğu yapıyorsunuz. Yukarıdan Fransız örgüsü yapmaya başlıyorsunuz. Tek farkla örgüye dışarıdan ekleyeceğiniz saçı önce ortadaki at kuyruğundan, orası bittiğinde de en alttakinden alıyorsunuz. Örgü, saçın en uç noktasına kadar gelince lastikle bağlıyorsunuz. Örgüleri biraz gevşetip, saçın ucunu da içe doğru kıvırdığınız işlem bitiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here