2017 Sonbahar-Kış Kısa Bot Trendleri

0
805

Sonbahar-Kış 2017 için de en trend bot modellerinden biri, kısa botlar… Yüksek kesim botlar, beyaz bot modelleri veya çorap botlar… Rahat şıklığın vazgeçilmezi olan botlar için Sonbahar-Kış 2017 kısa bot trendi detayları, esraninportresi’nde.

Sonbahar 2017 için de en trend bot modellerinden biri, kısa botlar. Genellikle bilekte biten botlar, nasıl giyileceği konusunda şüpheli yaklaşılan modellerden olabiliyorlar. Ancak içerisinde rahat ettiğiniz bir model bulduğunuz andan itibaren, vazgeçilmez oluveriyorlar. Son yıllarda üretilen ve çokça da tercih edilen yaz için kısa bot modelleri de mini eteklerin, elbiselerin ve kot şotların en önemli tamamlayıcısı durumunda. (Kısa bot modelleri nasıl kombinlenir merak edenler için–> kısa bot nasıl giyilir?) Önümüzdeki sezonda da öne çıkan 5 yeni model var. İşte, sonbahar-kış 2017 kısa bot trendleri detayları…

2017 Sonbahar-Kış Kısa Bot Trendleri 

Yüksek Kesim Botlar :

Her ne kadar bilekte biten botlar olarak tanımlasak da bileğin biraz daha üzerindeki bu bot modelleri sonbahar-kış sezonunun gözdesi. Bu botlar kısa veya midi etek ve elbiseler için mükemmel olmalarının yanında skinny jean’ler ile de kullanılabilirler. Burada dikkat etmeniz gereken, botun bacağınızı tam sarmaması. Yani daha bol duran bir model bulmanız gerekiyor. Böylelikle hem kotun paçalarını da içine alabilir hem de bacak boyunuzu kesmemiş olur. Bu kural aslında hem uzun hem de kısa botlar için geçerli.

Sonbahar 2017 Kisa Bot Trendi_mini

Biz bot modellerine odaklanmış olsak da 2017 sonbahar-kış sezonunda botlarda öne çıkan 2 önemli renk var. Bunlardan biri resimlerden de anlayacağınız kırmızı bot modelleri, diğeri de beyaz bot modelleri!

2 Sonbahar 2017 Kisa Bot Trendi_mini

Çorap Botlar :

Sezonun en popüler bot modellerinden biri diyebiliriz, çorap bot modellerine. Halen de devam eden topuklu ayakkabılar içerisine kalın çorap giyme fikri tam bir ilhamdı aslında, bu trend için. Yumuşak ve ayak bileğini saran bir materyale sahip bu botlar, oldukça feminen. Sonbaharda giyeceğiniz uçuş uçuş midi bir elbise ile kullanabileceğiniz gibi, kısa pantolon-ceket gibi maskülen bir kombine bu botlar ile kadınsı bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

6 Sonbahar 2017 Kisa Bot Trendi_mini

Dikkat Çeken Topuklar :

Sadece kısa botlar için değil önümüzdeki sezonun hemen her ayakkabı modelini farklılaştıracak bir detay, topuklar… Sonbahar-kış 2017 ayakkabı trendleri yazısında da bahsettiğimiz gibi taşlar, incilerin süslediği topuk detaylarının dışında farklı topuk şekilleri, tüm dikkatlerin topuklara kaymasına sebep olacak gibi görünüyor.

7 Sonbahar 2017 Kisa Bot Trendi_mini

Gevşek, Katlanmış  Görünümlü Botlar

Gerek kısa botlar gerekse çizmelerde önümüzdeki sezon en çok karşımıza çıkacak detaylardan biri, akordeaon misali katlanmış gevşek görünüm. Bu botlar ve çizmeler, taytlar ve etekler için mükemmel. Eğer bacak boyunuz kısaysa çizmelerden ziyade bot modellerini tercih edin. Ayrıca bunları bol pantolonlarla giymeyin, aksi halde çok şekilsiz görünecektir.

4 Sonbahar 2017 Kisa Bot Trendi_mini

Beyaz Botlar :

Yazının başında da belirttiğim gibi yaz aylarına uygun tasarlanan kısa botlar içerisinde en çok tercih edilen renk, beyazdı. Görünen o ki beyaz sadece bir yaz rengi olarak kalmayacak ve botlar sayesinde sonbahar-kış sezonuna taşınacak. Anlayacağınız şimdiye kadar beyaz spor ayakkabıları ilk günkü gibi beyaz tutmaya çalışıyorduk, şimdi sıra geldi beyaz botlara…

2 2017 yeni moda bot cizme modelleri_mini

8 Sonbahar 2017 Kisa Bot Trendi_mini

Kalın topuklu ayakkabılar, metalik renk veya taşlı çizmeler, sivri burun kısa topuklu bilekte biten botlar…90’lar modasından ilham alan ayakkabı modelleri sonbahar-kış sezonunun gözdesi. Sonbahar-Kış 2017 Ayakkabı Trendleri detaylar, esraninportresi’nde

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here