Kalın Topuklu Ayakkabı Modası

0
138

Kısa topuklu ayakkabı modelleri, platform ayakkabı modelleri derken işte 2016 yılının en yeni moda ayakkabıları kalın topuklu ayakkabı modelleri... Peki, kalın topuklu ayakkabıları nasıl giymeli ve kalın topuklu ayakkabı kombinleri için kullanabileceğimiz kıyafetler neler?

Son zamanlarda moda olmasından çok memnun olduğum bir ayakkabı modeli, kalın topuklu ayakkabı modelleri. Özellikle 70’li ve 90’lı yıllarda çok moda olan bu kalın topuklar, modern yorumlarıyla 2016 ayakkabı modası içinde yeniden gündemdeler.

Modern şehir hayatında, ince yüksek topuklu ayakkabılar ile kaldırımlarda yürümek bazen bizi zorluyor. Diğer yandan o kadar ince ve yüksek topuklar üzerinde gün boyu durmak güzelliğimiz uğruna da olsa canımızı acıtabiliyor. Kalın topuklu ayakkabı modelleri aslında şikayetlerimizi bir nebze olsun azaltıyor. Diğer yandan gerek ofis stili gerekse günlük stili tamamlamak için oldukça uygun seçimler. Daha çok yaz az aylarında kullandığımız dolgu topuk ayakkabı modellerinden veya platform ayakkabı modellerinden ötürü kalın topuk topuklara aşinalığımız var. Bu yıl onların arasına platformsuz, sivri burun kalın topuklu ayakkabılar da ekleniyor. Aslında bizim şıklığımızı tamamlamak için kullandığımız klasik ayakkabı modellerimizden biri olan yüksek topuklu stilettoları 2016 ayakkabı modası içinde kalın topuklu stilletto modellerini görmemiz mümkün olacak.

1 kalın topuklu ayakkabılar kalın topuklu ayakkabı modelleri en yeni moda

Bunların dışında bir süre öncesine kadar daha çok ananelerimizin veya annelerimizin tercih ettiği ve bizlerin çok da beğenmediği kısa topuklu ayakkabılar, kalın topuk ayakkabı modasıyla birlikte ciddi bir popülerliğe sahip. Bugün Türkiye’de satış yapan pek çok markanın ilkbahar ve yaz sezonu için hazırladığı ayakkabı modelleri içinde kısa kalın topuklu ayakkabılara da kolaylıkla rastlarsınız. Tüm bu ayakkabı modellerinin temel çıkış noktası Mary Jane ayakkabılar aslında. Dolce&Gabbana, Casadei, Miu Miu gibi pek çok ünlü marka Mary Jane stili veya kısa topuk, kalın topuk ayakkabı modellerine yeni sezon tasarımlarında sıklıkla yer verdiler.

Peki kalın topuklu ayakkabı modelleri nasıl giymeli ve kalın topuklu ayakkabı kombinleri için kullanabileceğimiz kıyafetler neler?

İnce Topuklu Stiletto Ayakkabı ile Kalın Topuklu Ayakkabınızı değiştirin.

Kalın topuklu ayakkabıları nerede, nasıl giymeli diye tereddütleriniz varsa hiç düşünmeden sürekli giydiğiniz ince topuklu stiletto ayakkabılarınızın yerine bunları kullanabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Diğer yandan aslında ofis stili için kalın topuklu ayakkabılar mükemmel bir seçimdir. Şık görünmelerinin yanında gün boyu profesyonel görüntünüzü gün boyu koruyan en rahat seçimlerdendir. Sivri burun kalın topuklu ayakkabılar bacaklarınızı uzatacağından aslında uzun görünmenize de yardımcı olurlar. Özellikle iş yerinde klasik siyah ayakkabı dışında tam da bacak renginize yakın yani ten rengi bir kalın topuklu, sivri burun ayakkabı ile daha da uzun görünürsünüz.

kalın topuklu ayakkabı modelleri_mini

Spor Şık Stil için Farklı Kalın Topuklu Ayakkabı Modelleri Tercih Edin.

Söz konusu ofis stili olduğunda aklımıza daha çok önü kapalı kalın topuklu stilettolar gelse de günlük hayatımızda veya spor şık bir stile ihtiyacımız olduğunda birbirinden farklı ayakkabı modeli bulmanız mümkün. Elbiseler, etekler, kot pantolonlar ile bu ayakkabıları çok kolay şekilde bir araya getirebilirsiniz. Sadece uyarım ayakkabıların iplerinden yana. Şöyle ki, özellikle etek veya elbise giydiğiniz zaman seçtiğiniz ayakkabının bilekten bağlanan iplerine çok dikkat etmelisiniz. Çünkü bu ipler bacak boyunuzu keserek daha kısa görünmenize sebep olacaktır. Bu kalın veya ince topuklu tüm ayakkabı modelleri için geçerlidir. Yüksek ve kalın topuklu ayakkabıları, platformlu olarak tercih ettiğiniz zaman yüksekliği sizi korkutmasın. Çünkü göreceksiniz ki giydiğiniz pek çok topuklu ayakkabı modelinden aslında çok daha rahatlar.

kalın topuklu ayakkabı trendi_mini

Kalın Topuklu Ayakkabı Modellerini Kot Pantolonlar ile Kombinleyin.

Eğer bol paça pantolonlar, İspanyol paça pantolonlar giymekten hoşlanıyorsanız, bu pantolon modellerini tamamlayabileceğiniz en güzel ayakkabılar yüksek kalın topuklu ayakkabı modelleridir. İnce topuklu modeller böylesi geniş paça modeline sahip pantolonlara sürekli takılır ve sizi oldukça rahatsız eder. Diğer yandan bu pantolonları daha uzun görünmek adına yere kadar uzanan boylarıyla kullandığımızdan, altlarında platformlu kalın topukları rahatlıkla gizleyebilirsiniz.

70’ler modası denildiğinde ilk akla gelen İspanyol paça kot pantolonlar da o yıllarda da yüksek kalın topuklu ayakkabılarla tamamlanırmış zaten. Eğer dar kot pantolonlar veya bilekte biten boru paça pantolonlar ile giyecekseniz, ayakkabınızın boyunuzu kesmemesi için ayakkabı rengi olarak iki önerim olacak. Ya pantolon renginde bir ayakkabı seçin (pantolonunun devamı gibi görüncek, boyunuzu kesmemiş olacak) ya da tam ten rengine uygun olacak. Burada aslında bir önceki maddede yaptığım uyarıyı tekrarlamak istiyorum. Ayakkabıların bilekte bağlı ipleri, tokaları varsa bunların boyunuzun kesme ve sizi kısa gösterme riski olduğunu unutmayın.

kalın topuklu ayakkabılar_mini

Kalın Topuklu Ayakkabı Modellerini Renkli Elbiseler, Etekler ile Kombinleyin.

Şimdiye kadar elbette daha uzun boylu görünmek, dolayısıyla daha zayıf görünebilmek gibi amaçları ön planda tuttuğumuzdan ayakkabı modellerinde de böylesi öneriler de bulunduk. Ancak unutmamak gerekir ki önümüz ilkbahar ve yaz. Dolayısıyla ayakkabı seçimlerinde de biraz renklenmenin kimseye zararı olmaz. Kalın topuklu, renkli ayakkabılar tercih ederek hem uzun görünür hem de ilkbahar ve yaza uyum sağlamış olursunuz.

Diğer yandan ayakkabılarınız stilinizin tek yıldızı olabilir. Yani, baştan ayağa siyah giyindiğiniz bir gün farklı renkte bir kalın topuklu, platformlu ayakkabı giyerek tüm dikkati ayakkabılarına çekebilirsiniz. Düşman ayağa bakar derler ama ben ona katılanlardan değilim. Çünkü biz kadınların ayakkabı sevdasından kimseye zarar gelmez.

kalın topuklu ayakkabı modeli_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here