Biberiye, Sedir Ağacı, Adaçayı Yağı ile Saç Kalınlaştırıcı Maske Yapımı

Saçların incelmesi nedeniyle saçlar dökülmeye başlar. Saç dökülmesini durdurmak ve incelen saçları kalınlaştırmak için doğru ürünleri kullanmak ve saç kalınlaştırıcı, yoğunlaştırıcı bakımlar yapmak gereklidir. Biberiye, Sedir Ağacı ve Adaçayı Yağı ile Saç Kalınlaştırıcı Maske Yapımı, esraninportresi'nde.

1
1127

Saçların incelmesi nedeniyle saçlar dökülmeye başlar. Saç dökülmesini durdurmak ve incelen saçları kalınlaştırmak için doğru ürünleri kullanmak ve saç kalınlaştırıcı, yoğunlaştırıcı bakımlar yapmak gereklidir. Biberiye, Sedir Ağacı ve Adaçayı Yağı ile Saç Kalınlaştırıcı Maske Yapımı, esraninportresi’nde.

Erkek veya kadın fark etmeksizin herkes sağlıkla parlayan, gür ve güzel saçlara sahip olmak ister. Saçlarla ilgili en sık yaşanan sorunlardan biri de kuşkusuz saç dökülmesi. Gerek dönemsel gerekse kalıtımsal olarak yaşanabilen saç dökülmeleri nedeniyle saçlar inceliyor ve sağlıksız, kötü bir görünüme bürünüyor. Saç dökülmesini durdurmak ve incelen saçları kalınlaştırmak için doğru ürünleri kullanmak ve saç kalınlaştırıcı, yoğunlaştırıcı bakımlar yapmak gereklidir. Bugün bu saç kalınlaştırıcı bakım ürünlerine bakacağız ve de biberiye, adaçayı yağları kullanarak kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir tarif vereceğiz.

Ancak öncelikle saç neden incelir biraz bilgi sahibi olalım istiyorum,

 • Fiziksel stres
 • Duygusal stres
 • Hormonal dengesizlikler
 • Tiroid sorunları
 • Önemli vitamin ve mineral eksiklikleri
 • Alerjiler
 • Piyasada bulunan bazı ürünlerin kullanımı
 • Kalıtımsal

Saçlarımız inceldiği zaman ne olur? En net şekilde saç dökülmeye başlıyor. Dökülen saç telleri yerine yenilerinin çıkmaması halinde de kuşkusuz daha zayıf saç görünümü elde ediyoruz.

Bununla birlikte, doğal olarak saçınızı kalınlaştırmak için kullanabileceğiniz bazı saç dökülmesi tedavileri vardır. Bu bakımlar, sadece çok hacimli saçlar elde etmenize ve saç dökülmesini durdurmanıza yardımcı olmakla kalmaz, tasarruf etmenizi de sağlayacaktır. Bu noktada ilk yapılması gerekenler;

 • Stresin azaltılması için mümkün olduğunca yaşam tarzı değişiklikleri yapmak
 • Beslenme alışkanlıklarını düzenlemek
 • Düzenli olarak belirli saç yoğunlaştırıcı doğal ilaçlar, esansiyel yağlar kullanmak

Peki, saçları kalınlaştırmaya yardımcı olabilecek yağlar nelerdir?

 1. Biberiye, saç büyümesini hızlandırarak saçları yoğunlaştıran en iyi yağlardan biridir. Biberiye yağı, saç büyümesini uyarıp hücresel metabolizmayı arttırmaktadır.
 2. Sedir ağacı esansiyel yağı, saç derisindeki dolaşımı arttırarak kıl foliküllerini uyarmaya yardımcı olur. Bu, saç büyümesine artırır, saç kaybının yavaşlatılmasına katkıda bulunabilir! Sedir ağacı saç incelmesi, ve çeşitli alopesi tedavisinde de kullanılabilmektedir.
 3. Adaçayı yağı, saç derisi yağlarının dengelenmesine yardımcı olabilir. Adaçayı, biberiye esansiyel yağı gibi hücresel metabolizma yeteneğini arttırması nedeniyle benzer özelliklere sahiptir. Aynı zamanda, adaçayında bulunan, hormon dengeleme özelliklerini sağlayan bazı faydaları taklit eder.

Biberiye, Sedir Ağacı ve Adaçayı Yağı ile

Saç Kalınlaştırıcı Maske Yapımı

Malzemeler;

 • 40 gr jojoba yağı
 • 40gr üzüm çekirdeği yağı
 • 30 damla saf sedir ağacı esansı yağı
 • 30 damla saf biberiye esansı yağı
 • 30 damla saf adaçayı uçucu yağ

Talimatlar:

 1. Jojoba ve üzüm çekirdeği yağların kaba koyun. Üzerine, sedir ağacı, biberiye ve adaçayı yağını damlaları kadar ekleyin.
 2. Kabın kapağını sıkıca kapatın ve kuvvetlice sallayarak iyice karıştırın.
 3. Günde bir kez veya haftada 3 kez ıslak veya kuru saç derisine ve tüm saça masaj yaparak uygulayın.
 4. Saçınızda en az 20 dakika bekletin (mümkünse daha uzun süreyle); veya yatmadan önce uygulayın ve bir gece kalmasını sağlayın. Yatak çarşaflarının boyanmasını önlemek için havlu veya duş başlığı kullanmak isteyebilirsiniz. Şampuan ile her zamanki gibi durulayabilirsiniz.

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here