Evde Çay – Kahve Köşesi Nasıl Yapılır?

Kahve fincanlarını, çay bardaklarını, demlik veya kahve makinesini ve de içleri dolu kahve - çay kaplarınızı düzenlemek için kahve köşesi aksesuarları kullanabilir, ekleyeceğiniz koltuk ve masa gibi mobilyalarla evde kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Peki, evde çay - kahve köşesi nasıl yapılır? Birbirinden farklı kahve köşesi fikirleri, esraninportresi’nde.

0
366

Kahve fincanlarını, çay bardaklarını, demlik veya kahve makinesini ve de içleri dolu kahve – çay kaplarınızı düzenlemek için kahve köşesi aksesuarları kullanabilir, ekleyeceğiniz koltuk ve masa gibi mobilyalarla evde kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Peki, evde çay – kahve köşesi nasıl yapılır? Birbirinden farklı kahve köşesi fikirleri, esraninportresi’nde.

Yazı ana konusu her ne kadar kahve barı gibi görünse de siz bunu çay bardaklarını, fincanlarınızı veya taze meyve suları için kullandığınız meşrubat bardaklarınızı düzenleme fikirleri olarak da düşünebilirsiniz. Genellikle mutfakta saklamayı tercih ettiğimiz kahve fincanları, açılmış – açılmamış kahve paketleri veya çay poşetleri dağılıp ortaya kötü bir görüntü çıkarabilir. Ayrıca bu tip malzemelerin bana kalırsa kolay ulaşılabilir, her an kullanıma hazır olmaları da gerekiyor. İşte bunu sağlayabilmenin yolu da mutfağınızda onlar için bir köşe hazırlamaktan geçiyor. Bu köşelere isterseniz kahve makinesini, demliklerinizi de dahil edebilirsiniz.

Mutfağınızda bir kahve köşesi hazırlamak için boş mutfak dolaplarını, tezgah üstünü, açık rafları veya mobil servis arabalarını kullanabilirsiniz. Nasıl olacak diyenler için de bazı fikirleri burada derledim aslında. Buradaki fikirlerin çoğu oldukça işlevsel olmakla birlikte, farklı dekorasyon tarzlarına da hitap ediyor. Yani rüstik seçenekten, modern tasarımlara kadar çeşitli örnekleri bulabileceksiniz. Ayrıca pek çoğunun kendi yapabileceğiniz türden “kendin-yap” projeleri olduğunu da eklemeliyim. Girişi yeteri kadar uzattım, o yüzden hemen kahve köşesi dekorasyon fikirlerini detaylandırmaya başlıyorum.

Evde Çay – Kahve Köşesi Nasıl Yapılır?

1- Yerden Tasarruf Ettiren Kahve Fincanı Dolabı

Eski bir dolabı kolayca bu tip bir fincan dolabına dönüştürebilirsiniz. Tek seferde pek çok fincanı sığdırıp, yerden tasarruf edebilirsiniz.

2- Mobil Servis Arabaları 

Şimdilerde pek çok kişinin kullandığı bu servis arabaları oldukça fonksiyonel. Özellikle de ev içerisinde farklı odalara götürüp, her seferinde mutfakla uğraşmamak adına kolay bir çözüm.

3- Kahve Dolabı :

Kullanışlı iç raflarla desteklenmiş bir mutfak dolabı da kahveleri, fincanlarınızı düzenlemek için yeterli de olacaktır.

4- Duvara Asılan Taşıyıcılar :

İşte yerden tasarruf ettiren bir öneri daha! Üstelik bunu uygulaması hem kolay hem de bütçe dostu. Semt pazarlarında da bu tip bardak askılıklarını bulmanız oldukça kolay.

5- Eski Dolaptan Kahve Köşesi :

Artık Kullanmadığınız bir dolabın kapaklarını söküp, belki de bir kat boyayarak kahve köşenizin ilk adımlarını atabilirsiniz. Orayı tam anlamıyla bir kahve köşesine çevirmek için resimleri de eklemeyi unutmayın.

6- Çok Katlı Raflar :

Ikea gibi yapı marketlerden oldukça uygun fiyatlara satın alabileceğiniz raflar da kahve – çay köşenizi oluşturmak için yeterli olacaktır. 

Eğer kahve köşesini oluşturacağınız oda da bu keyfi yaşacaksanız belki birer koltuk, sandalye ve masa, sehpa gibi eşyayı da odaya ekleyebilirsiniz. Kahve köşesi için aksesuarları ve kahve köşesi fikirleri sizin için derledim. Umarım buradan ilham alıp, içerisinde yer almaktan keyif alacağınız alanları yaratırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here