Güvenli Cinsel İlişki İçin Prezervatif

0
376

Güvenli Cinsel İlişki İçin Prezervatif

Prezervatif, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan (CYBH) ve hamilelikten korunmak için kullanılan etkili bir doğum kontrol yöntemidir. Antik Çağ’dan bu yana insanların çeşitli şekillerde kullandığı düşünülen prezervatifler günümüzde çok daha yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Etkili ve konforlu bir korunma yöntemi olması ve yüksek korunma oranı sağlaması nedeniyle cinsel ilişkide her zaman tercih edilmesi gereken ve Dünya Sağlık Örgütü’nün temel sağlık malzemeleri listesinde bulunan prezervatif, en yaygın kullanılan doğum kontrol yöntemleri arasında pek çok ülkede ilk üçte yer alıyor. Her zevke ve ihtiyaca göre kaliteli markaların prezervatif modelleri Watsons’ta sizleri bekliyor!

Farklı Prezervatif Çeşitleri ile Renkli Bir Cinsel Yaşam Mümkün

Aile planlaması ve cinsel sağlık açısından oldukça önemli olan bu ürünlerin yaygınlaşması ile birlikte, ürün çeşitliliğinde de her geçen gün artış oluyor. İnsanları prezervatif kullanmaya alıştırmak ve teşvik etmek için düzenlenen kampanyalarda kişilerin cinsel yaşamlarındaki beklentilerini karşılayacak ürünler sunulmasına dikkat ediliyor. Hassasiyete ve hissetmeye önem verenler için ekstra ince tasarlanan modeller, hem yüksek koruma sağlarken hem de dokunma hissi ile dikkat çekiyor. Çiftler arasındaki ten temasını daha fazla ön plana çıkarmak için özel olarak tasarlanan ekstra ince modelleri güvenle kullanmak mümkün.

Prezervatif seçenekleri genellikle erkeklerin kullanımı için üretilse de, bu ürünlerin tasarımlarında kadınların beklentilerini de ön plana çıkaracak geliştirmeler yapılıyor. Tırtıklı, kabartmalı ve noktalı tasarımlar kadınların daha çok zevk almasına odaklanarak üretiliyor. Kadınlarda hazzı arttırırken erkeklerin de ilişkiden daha uzun süreli zevk almasını sağlamak için geciktirici krem içeren ürünler bulunuyor.

Okey prezervatif ürünleri içerisinde Rötar olarak adlandırılan ürün serisi içerisindeki geciktirici krem, ilişki süresinin uzamasına ve buna bağlı olarak da tatmin duygusunun iki taraf için de artmasına yardımcı oluyor. Durex prezervatif ürünlerinde ise Maraton olarak adlandırılan ürün serisi içerisinde de benzer şekilde geciktirici krem bulunuyor. Cinsel ilişki sırasında vajinal kuruluk yaşanıyorsa kayganlaştırıcı içeren modeller özellikle tercih ediliyor. Prezervatif dışında bulunan kayganlaştırıcılar, ilişkinin daha kolay ve konforlu bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

Hazzı Artıran Prezervatif Modelleri ile Sürpriz Yapın

Ürün seçiminde korunma her zaman öncelik olsa da, gelişen teknoloji ile birlikte korunma ile ilgili tüm önlemlerin alınması ve yenilikçi malzemelerin kullanılması ile üreticiler zevk olgusuna daha çok yöneliyor. Hazzı artıran özelliklerin ön plana çıkarıldığı modeller ile iki tarafın da çok daha fazla zevk alması mümkün oluyor. Uyarıcı jel ya da ısıtıcı etkili özel jeller ile birlikte sunulan ürünler, hem ten teması hissini daha belirgin bir şekilde yaşatıyor hem de ilişkinin çok daha fazla zevk vermesini sağlıyor. Ultra ince modellerde de benzer jellerin kullanılması yine tarafların aldığı hazzın artmasına yardımcı oluyor. Ürün seçimi yaparken partnerlerin birlikte karar vermesi hazzın artması açısından önem taşıyor. Özellikle aromalı, geciktiricili, kayganlaştırıcılı ya da uyarıcı jelli modeller tercih edilirken her iki tarafın da bunu istemesi çok daha etkili bir deneyim yaşanmasını mümkün kılıyor.

Kondom Seçerken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prezervatif seçiminde öncelik her zaman sağlık olduğu için, boyut tercihini doğru bir şekilde yapmak gerekiyor. Pek çok model standart boyda üretilse de yine de kişilerin ölçüleri kontrol etmesi gerektiği biliniyor. Bu korunma yöntemini kullanacak kişilerin alerji için duyarlı davranması oldukça önemli. Ürünlerin piyasaya çıkışı yapılmadan önce dermatolojik testler uygulansa da, bazı kişilerde bulunan lateks alerjisi sebebiyle istenmeyen durumlar yaşanabiliyor. Bu nedenle ilk kez kullanılacak kondomların ilişkiden önce denenmesi, olası bir alerjik reaksiyonun zamanında önüne geçilmesini sağlıyor.

Ürünün kullanımında tırnakların ürüne değmemesine özen gösterilmesi gerekiyor. Olası bir yırtılma ve delinme sonrasında hem cinsel yolla bulaşan hastalıklara hem de gebeliğe karşı koruma ortadan kalkıyor. Prezervatifin kullanım esnasında çok sıkı ya da gevşek olmamasına da dikkat edilmesi korunmanın başarı yüzdesi açısından önem taşıyor. Ürünler farklı paket seçenekleri ile sunuluyor. Bu da kullanıcılara az adetli seçenekleri alıp deneme imkanı veriyor. Prezervatif fiyatları paket, içerik ve özellik bazında değişiklik gösteriyor. Güvenli ve keyifli bir cinsel yaşam için ihtiyacınız olan aile planlaması ve cinsel sağlık ürünlerini Watsons’ta bulabilir, istediğiniz ürünleri seçerek hemen satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here