İlkbahar-Yaz 2022 Trendleri

Uzun etekler, elbiseler, canlı ve çarpıcı renkler, oversize blazer ceket veya drapeli bluzlar…. 2022 moda ve trendleri biraz daha canlı, eğlenceli, adeta içimizdeki dışarıda olma arzusunu yansıtacak şekilde evrilmiş gibi görünüyor. İlkbahar-yaz 2022 trendleri içinde öne çıkan görünümler, esraninportresi’nde. 

0
1075

Uzun etekler, elbiseler, canlı ve çarpıcı renkler, oversize blazer ceket veya drapeli bluzlar…. 2022 moda ve trendleri biraz daha canlı, eğlenceli, adeta içimizdeki dışarıda olma arzusunu yansıtacak şekilde evrilmiş gibi görünüyor. İlkbahar-yaz 2022 trendleri içinde öne çıkan görünümler, esraninportresi’nde. 

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde bakkala bile şık elbiselerle gitme eğiliminde olduğumuz anlardan geçtik. Hatta yeri geldi, evde olsak da pijamalardan kurtulup, kendimizi pulun, payetin içine attık. Böylelikle aslında gördük ki, şuraya göre buraya göre giyinme halinin yerini, moduna göre giyinme hali alı vermiş. Uzun süre evde kalmak zorunda kaldığımız günlerden sonra gezilecek çok yer, görülecek çok arkadaş, katılacak çokça organizasyonlar var. Bu durum tüm dünyada da geçerli olduğundan 2022 moda ve trendleri biraz daha canlı, eğlenceli, adeta içimizdeki dışarıda olma arzusunu yansıtacak şekilde evrilmiş gibi görünüyor.

Elbette dolaplarımızda hala zamansız bejlere, grilere, zaman zaman rahatımızı daha çok düşüneceğimiz spor görünümlere de yer vereceğiz ancak gardırobumuz tek tip olmak zorunda değil! Değişen ruh hallerimize, isteklerimize ve en önemlisi özgür olma ihtiyacımıza uygun kıyafetlere de yer açabiliriz. İşte tam da bu noktalardan hareketle 2022 trendleri bize istediğimiz farklılıkları, değişimleri sunacak gibi görünüyor. Özellikle de ilkbahar-yaz 2022 trendleri içinde bilmeniz gereken görünümleri sizin için hazırladım.

2022 moda trendleri için daha parlak, daha cesur, daha fazla fazla tanımlaması yapılabilir. Trendleri belirleyenin podyumlar olduğunu düşünmek elbette yanıltıcı. Özellikle de Z kuşağının tercihleri, sosyal medya platformları oldukça belirleyici etkiler gösteriyor. Trendleri taşımak, havalı olmak için genç olmaya gerek yok elbette ama neslin fikrilerini, referans noktalarını dikkate almaya ihtiyaç var. İçinde 90’ları, 2000’leri içinde barından çokça moda akımı da göreceğiz. Dahası aslında eskinin yeni nesil ile ne kadar şahane kucaklaştığını da şahit olacağız. 

İlkbahar-Yaz 2022 Trendleri

1-Renkler :

Her zamankinden daha canlı ve parlak derken tam olarak kastettiğim buydu! Zaten yapılan satışlar da bu durumun ne kadar benimsendiğini ortaya koyacak nitelikte. Yeşil, pembe, sarı veya turuncu… A

2022 trendleri, canlı renklerin en parlak tonlarından, cesur kombinler yapmaktan çekinmeyin diyor, bir nevi. Baştan ayağa pembe bir takım, turuncu triko elbise veya jean üstüne yeşil bir kazak… 

2- Kaliteli, Lüks :

Renk yelpazesinin bir diğer ucundaysa daha sakin, ilginç ama nihayetinde daha çok giyilebilir olduğu düşünülen pastel tonları var. Bunlara sıradanlıktan uzak detaylar eşlik ettiğinde yine vaad edilen cesur görünüm yakalanıyor.

Benzersiz bir trençkot, ilginç düğmeli bir triko seti, özel dikim, ipeksi saten bir pantolon gibi kaliteli, lükse doğru yatırım. Yani minimalist stile göz kırpan, uzun zamanlar giyilebilecek anahtar parçalar.

2- Platformlar :

Yüksek topuklu ayakkabıların rahatsız olabileceği gerçeğinden biraz sıyrılıp, yüksek platformlu ayakkabılara şans verdiğiniz zaman ne kadar rahat olabileceklerine şaşırabilirsiniz.

Bol paça kumaş pantolonların, uzun elbiselerin altında şahane görünen ve aynı zamanda da rahat ettiren platformlara dolabınızda yer açın veya dolabınızda sakladığınız yerden geri çıkarma vaktidir. Yaz trendleri için de platform terliklere ve sandaletlere hazır olun derim.

3- Uzun Etek-Elbiseler :

Gece, gündüz fark etmeksizin görünümü çarpıcı hale getiren bir seçim. Etek uçlarında, volanlar, tüller, tüyler veya renk blokları gibi sıra dışı detaylara yer verildiğinde de daha cesur. Platformlarla kullandığında da istenilen uzun ve ince görünümü sunan, adeta bir sihir. 

4- 90’lar ve 2000’lerden İkonik Seçimler :

Düşük bel modasının iyiden iyiye geri geldiğini, kendi adıma üzülerek, söyleyebilirim. Buna kısa üstler de eklendiğinde, bahar-yaz aylarına iyi bir karın kası çalışmasına başlayın derim. Buna disco tarzı payetleri de ekleyin. Ben pek emin değilim, ama trendler bunu gösteriyor…

5- Tüyler :

Başta sizi uyardım ve daha cesur ve parlak dedim… İşte bu da onlardan biri. Pijamalardan, parti elbiselerine kadar geniş bir yelpazede karşımıza hep tüyler çıkıyor. Canlı renklerle eşleştiğindeyse daha da çarpın bir hal alıyor. Bu tip bir elbiseyi, eteği kombinlemenin en iyi yoluysa, onları kesinlikle kalın tabalı botlarla eşleştirmek!

6- Kolej Stili :

Bu kadar cesur akımın, detayın içinde tasarımcıların kendilerini sanki daha güvende tutmak istedikleri hissini yaratan bir stilin olması beni de şaşırttı. Bir zamanlar okulda giydiklerinizle anında ilişkilendireceğiniz klasik parçalar ve kombinler, yeniden ilgi odağı haline geldi. Ancak tarzları hatırladığınızdan daha asi bir stille. V yakalı kazakları, pilili etekleri, çorapları, mokasenleri ve düz beyaz gömlekleri düşünün.

7- Logolu Çantalar :

Bunların sevenin  çok olduğunu biliyorum. Logo, logo her yerde. Bu çantalar için de geçerli. Markalar, kendi logolarından yaptıkları ürünlerle baştan ayağa bizi giydirmeye çalışsa da benim için fazla fazla… 

8- Süslü Beyaz Elbiseler :

Yaz denildiği zaman beyazın akla gelmemesi mümkün değil. Bu sefer daha çok uzun elbise formunda, fırfırlar, dekolteler, danteller veya işlemeleriyle daha süslü ve çarpıcı… Bu noktada tabiri caizse abartıya kaçmaktan çekinmeyin. Düğünümde giyerim bunu diyebileceğimiz türden beyaz elbiselere kendinizi hazırlayın.

9- Oversize Blazer Ceket :

Açıkçası kalıcı bir trend olmasına en sevindiklerimden. Çünkü bir gece elbisesi üzerinde de, daha basit, günlük, jean-kazak ikilisi üzerinde de stili çarpıcı hale getirebilen çok anahtar bir parça. İlla yeni bir tane almanıza da gerek yok. Dalın abinin, sevgilinin, babanın veya en yakın arkadaşınızın dolabına… Ciddiyim evet! Bu konuda cesur olmaktan korkmayın.

10- Dramatik Drapeler :

Doğru kullanıldığında kadın vücuduna şahane uyum sağlayan, gece elbiselerinde çok sevdiğim, günlük etek, bluz veya elbiselerde de artık çokça kullanılmaya başlayan, müthiş bir detay bence. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here