Küllü Sarı Saç Rengi Fikirleri

Soğuk tonlu saç rengi severlerin vazgeçilmezlerindendir, küllü saç renkleri. Yılın en trend saç renklerinden biri olan küllü sarı saç rengi kimlere daha çok yakışır? Balyaj, highlights, ombre gibi farklı renklendirme teknikleriyle saçınıza küllü sarı saç rengini katma yolları ve size ilham verebilecek küllü sarı saç rengi fikirleri esraninportresi'nde.

0
24008

Soğuk tonlu saç rengi severlerin vazgeçilmezlerindendir, küllü saç renkleri. Yılın en trend saç renklerinden biri olan küllü sarı saç rengi kimlere daha çok yakışır? Balyaj, highlights, ombre gibi farklı renklendirme teknikleriyle saçınıza küllü sarı saç rengini katma yolları ve size ilham verebilecek küllü sarı saç rengi fikirleri esraninportresi’nde.

Daha canlı ve parlak saç renkleri tercih eden biri olarak küllü sarı saç rengi fikri bana çok uzak olsa da içimizde adeta buz kraliçesine benzemeyi hayal edenler olduğunu da biliyorum. Küllü saç renkleri sevenler için o rüya görünüme kavuşmayı sağlayan bir renk aslında küllü sarı. Peki, küllü sarı ne demektir?

Kül sarısı, içerisinde gri tonlamanın bulunduğu, sarının en açık tonudur. Sarı saç renkleri içerisinde, sarının soğuk tonlu formudur ve mavi veya yeşil alt tonlara sahiptir. Renkli çarkının soğuk tonlar tarafında olduğu için, kül sarısı, en çok açık ten renkli ve mavi, gri veya yeşil gözlü kişilere yakışmaktadır. Bu elbette daha koyu ten rengine sahip olanlar bu rengi kullanamaz anlamına gelmiyor. Önemli olan sizin için en uygun tondaki kül sarıyı bulmaktır.

Balyaj, highlights, ombre veya herhangi bir renklendirme tekniğini saçınıza küllü sarı saç rengini katmak için kullanabilirsiniz. İşte size ilham verebilecek küllü sarı saç rengi fikirleri;

1 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

Küllü Sarı Saç Rengi Fikirleri

1- Küllü Sarı Ombre :

Ombre uygulamaları hala bu kadar popülerken bu listeyi de bir ombre tarzıyla başlatmamak olmazdı! Eğer tam bir sarışın olmaya sıcak bakmıyorsanız, ombre istediğiniz farklılığı size verecektir. Koyu kahverengi saç rengine sahip saçların uçlarını soğuk tonlu küllü sarıyla renklendirebilirsiniz.

Özellikle koyu renkli saçlardan bu kadar açık tonlara yapılacak geçişleri sadece uçlarda tutmak saç köklerinin ve saçların tamamının yapılacak açma işlemlerinden yıpranma ihtimalini de azaltacaktır. Mükemmel bir görünüm oluşturmak için gevşek dalgalar halinde şekillendirmeniz yeterli.

2 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

2- Buttery Küllü Sarı :

Küllü sarı gibi soğuk tonlu saç renklerini sevenler sıcak ile soğuk tonları karıştırmaktan pek hoşlanmayabilirler. Ancak tıpkı buradaki gibi sıcak buttery yani tereyağı sarı arasına atılan soğuk küllü sarı vurgular dinamik bir saç görünümü ortaya çıkarıyor.

3 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

3- Gümüş Küllü Sarı :

Sade ve artık sıkıldığınız sarı saçlarınıza katacağınız metalik tonlar yepyeni bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Burada, lob kesim saçların saç köklerine yakın bölümleri koyu küllü sarı ile renklendirilirken, saç uçlarına doğru platin sarı ile babylights uygulaması yapılmış. Açık ve koyu renk tonlarının bu kontrastı, saçınızın görünümüne güzel bir hareket ve boyut katacaktır.

4 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

4- Eritme Tekniği ile Küllü Sarı :

Bu kök eritme teknikte, üstte koyu gri saç kökleriyle başlar, saç uçlarına doğru parlak bir kül sarıya doğru geçiş olur. Cesur görünümü pekiştirmek için uzun saçlara büyük dalgalar yaratılabilir.

5 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

5- Koyudan Açığa Küllü Sarı :

İnsan doğasının, yani hepimizin içinde bulunan karanlığın ve ışığın birlikteliğini yansıtan bir saç görünümü diye tanımlayabiliriz. Bu saç rengi, bir kontrast oluşturmak için siyaha yakın koyu saç kökleriyle başlar ve yavaşça eriyerek küllü sarıya ve sonra platin saç uçlarıyla sonlanır.

6 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

6- Dumanlı Küllü Sarı :

Dumanlı göz makyajı varsa neden saçlarda da olmasın? Siyah veya koyu kahverengi saç diplerinin ardından saçların uzunluğu boyunca koyu gri tonlaması olan küllü sarı gölgelerle dumanlı efekti oluşturulmuş.

7 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

7- Küllü Sarı Sombre :

Saç renkleri arasında ombre uygulamasından daha yumuşak geçişler arıyorsanız sombre tekniği deneyebilirsiniz. Mükemmel görünümü yaratmak için ince dalgalarla saça stil uygulayın.

8 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

8- Buz Beyaz Küllü Sarı :

Bu süper açık kül sarışın stili, oldukça cesur ve göz alıcı. Bu görünümün güzelliğini tamamlamak için orta boy kesim yapın ve biraz gevşek kıvrımlar yapın.

9- Küllü Sarı :

Tüm diğer saç renklerinden kurtulun ve küllü sarı saç rengine bütün saçınıza uygulayın. Saçlarınızı tamamen dönüştürmek için saçlarınızı gümüş tonlu kül sarı tonda boyayabilirsiniz. Ayrıca saçınızda kısa bob kesim kullanarak daha modern bir görünüm elde etmeniz de mümkün.

9 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

10- Küllü Bronde :

Tamamen yeni bir görünüm oluşturmak için hem kahverengi hem de sarı unsurları birleştirebilirsiniz. Burada, soğuk tona sahip kahverengi saça küllü kahverengi renk oluşturmak için sarının açık birkaç tonu ile aydınlatıcı etki yaratılmış.

10 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

11- Platin Küllü Sarı :

Aramızda çok fazla platin sarı saç rengi sever olduğunu biliyorum. Ancak daha çok hiç yaptırmadıysanız arzu edilen sonuçları elde etmek için saçlarınızı ne kadar beyazlatmanız gerektiğine dair en başında bir fikriniz olmalı! Bu platin sarı görünüm, buz gibi bir efekt veren gri küllü sarı sarışın al tonlara sahiptir.

11 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

12- Kül Sarısı Gradyan :

Buradaki özel görünüm, ombre’yi aşan gölgeli bir efekt yaratmaktadır. Buradaki süper koyu kahverengi saç, ustalıkla ortalarda bir küllü sarıya ve saçların uçlarına doğru platine geçiş yapmıştır.

12 kullu sari sac rengi sac renkleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here