Sanatsal Duvarlar

0
367

Ev ve ofis dekorasyonlarında en önemli öncelik duvarlar olarak bilinmektedir. Sanatla ilgili pek bilgi sahibi olmayanlar görsel zevklerine göre bir aksesuar seçerek alan güzelleştirmek için kullanacaktır. Aslan yatağından belli olur lafını değiştirerek  kadın evinden belli olur sözünü kullanmak istiyorum. Her bayan evlerinin güzelliğini ve beğenilmesine önem vermektedir.

Duvarlarda sergileyeceğimiz bir çok ürün ve detay vardır. Ana ürünlerden biri tablo diyebiliriz. Yağlı boya tablo  mesela dekoratif ürünlerden en dikkat ve ilgi çekici bir detaydır. Resim galerilerinden temiz edebileceğimiz yağlı boya tabloları uygun fiyatlarda bulabilir yada boş bir tuval üzerinde akrilik boyalar ile kendiniz farklı bir görsel tasarım oluşturabilirsiniz.Sade tek renkler kullanarak bir kaç tablo ile kombinleyebilirsiniz.

free-poster-frame-leaning-wall-mockup-psd-1000x750_mini

Diğer seçeneklerden biride kanvas tablo. Dijital baskı makinaları ile beze baskısı yapılarak sınırsız görsel seçenek ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Kendiniz farklı dizayn yöntemleri geliştirerek duvarlarınızı istediğiniz gibi birden fazla tablo seçeneği ile süsleyebilirsiniz.  Peki maliyet nedir bu iki tür tablo arasındaki tabii ki de yağlı boya tablolar emek ve yetenek istediği için biraz daha pahalıdır.Bu pahalılıktan dolayı kanvas baskılara isteğe göre özel bir madde sürülerek doku oluşturlur ve buda yağlı boya tabloya benzemesini sağlamaktadır.Tablolara ek aksesuar olarak çerçeve eklenmektedir. Çerçeveli tablolar genelde klasik tablolara uygulanarak daha gösterişli durmasını sağlanmaktadır.

modern-ayna_mini

Oyun olarak aldığımız çocuklarımız için zihin geliştirici puzzle’lar (yapboz) artık tablo olarak kullanılmaktadır. Farklılaşan bu yöntem hem eğlenceli bir hal alırken hem de çocuk için bir öz güven aşılamaktadır. Puzzle tablo olarak bir çok yerden temin edilerek veya kendiniz yapıştırdıktan sonra bir kaç aparat ile duvarlarınızda bulundurabilirsiniz. Aslında bakıldığında bir çok dekoratif olarak kullanıp duvarlarımızı süsleyecek malzeme var. Birazcık düşünerek veya farklı tasarımlar araştırılıp esinlenilebilir.

Bir çok dekorasyon sitelerinde nasıl dekorasyon yapılır ne gibi ürünler kullanılır bir çok başlık açılır lakin çoğu sabit ve değiştirilmiş metinler. Dekorasyon tamamen insanın kendi zevk ve sabit renk kurallarını öğrendikten sonra bütünleştirmek ve doğru tarzda eşyaları bulmak onun becerisine kalmıştır. Herkesin iç mimar tutacak lüksü olmadığı için kendi bilgisi dahilinde yapmak zorunda. O yüzden biraz araştırma yaparak kuralları ve görsel hafızayı güçlendirerek güzel işler çıkartılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here