Kot Elbiseler ile Stil Önerileri

0
1960

Kot gömlek elbise modelleri, omuzları açıkta bırakan straplez kot elbiseler, A kesim midi kot elbiseler veya jile kot elbiseler… Bahar aylarıyla birlikte en çok kullanılacak kıyafetlerden biri elbiseler. Peki kot elbise nasıl kombinlemeli? Kot elbise modeli açısından trendler ne? Tüm detaylar kot elbiseler ile stil önerileri yazısıyla esraninportresi’nde.

Pek çok açıdan denim kumaşının hayatımızdaki önemini anlatabiliriz. Denim kumaşı veya bizim daha çok kullandığımız adıyla kot kumaşı ile yapılan hemen her tip kıyafet, aksesuar ve hatta ayakkabı kadın-erkek herkesin vazgeçilmezi durumunda. Üstelik bir kaç yıldır ciddi bir popülerliğe sahip olan işlemer, broşlar ve farklı boyama teknikleri sayesinde sade-düz kotlar gündemimizde dahi değil. Bu kadar popüler olan bir kumaşın bahar aylarıyla birlikte en çok gündemimize geleceği kıyafetlerden biri elbiseler. Kot elbiseler tıpkı kot ceketler ve kot pantolonlar kadar çok kullanılacak diyebiliriz. Jile kot elbiselerden, midi A kesim kot elbiselere, yama desenli mini kot elbiselerden, düğme, işleme, broş gibi detayların hakim olduğu kot elbiselere kadar radarımıza pek çok farklı alternatif takılacak gibi görünüyor. Peki kot elbise nasıl kombinlemeli? Kot elbise modeli açısından trendler ne? Tüm detaylar kot elbiseler ile stil önerileri yazısıyla esraninportresi’nde.

Kot Elbiseler ile Stil Önerileri

yamalı kot elbise patchwork jean elbise kadın elbise modelleri_mini

Uzunca bir süredir özellikle de kot modelleri özelinde yamalı kotların öne çıktığını söyleyebiliriz. Mini, midi, uzun ya da dar, bol hiç fark etmiyor emin olun. Rahat ettiğinizi düşündüğünüz herhangi bir model kot elbiseyi kullanabilirsiniz. Tabii bu vücudunuzun buna uygun olduğunu düşündüğünüz durumlar için geçerli.

yamalı kot elbise modelleri_mini

İçerisinde kendimizi rahat hissettiğimiz elbiseleri giyerken de vücudumuza uygun olanı seçmek gerekiyor. Örneğin bacaklarınız kalınsa ve kısaysa diz üzerindeki boylarda düz kesim modellerden uzak durmakta fayda var. Çünkü bu modeller hem vücut hatlarını örterek dikdörtgen gibi görünmenize sebep oluyor (ki bu daha basık görünüme sebep olur) hem de bacak boyunuzu keserek daha kısa gösterebilir. Bu noktada bel oyuntusu olan, vücut hatlarını takip eden kesimlere yönelmekte fayda var.

5 kot elbiseler ile stil onerileri_mini

3 kot elbiseler ile stil onerileri_mini

Kısa boyluysanız düz ayakkabı seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Kısa boylu olanlaırn illa topuklu ayakkabı giymesi gerektiğini düşünmüyorum (uzun elbiseler dışında!). Ancak ayakkabı seçiminiz bu noktada kritik öneme sahip. Örneğin babet kullanacaksınız sivri burunlu, parmak dekoltesini gösteren bir model kullanmakta fayda var. Eğer ayak bilekleriniz kalınsa bileten bantlı ayakkabılardan da uzak durmanızı öneririm. Eğer illa bilekten bantlı kullanacağım diyorsanız ten renginiz ile birebir uyumlu bir model seçmenizde fayda var.

1 kot elbiseler ile stil onerileri_mini

6 kot elbiseler ile stil onerileri_mini

Kısa boylu olduğunuz veya kısa bacak boyuna sahip olduğunuz için kendinizi her daim topuklu ayakkabı giymek zorunda mı hissediyorsunuz? Önemli olan özellikle elbise ve etekler ile düz ayakkabı, babet giyerken bazı ipuçlarına dikkat etmek. İşte, kısa boylular için elbiseler ile düz ayakkabı giyme rehberi…

2 kot elbiseler ile stil onerileri_mini

Kot elbise trendi, bir anlamda gömlek elbise trendi ile birleşiyor ve ortaya kot gömlek elbiseler çıkıyor. Sanıyorum bu ilkbahar sezonunda en çok kullanılacak parçalardan biri kot gömlek elbiseler. Bu noktada elbiselerle birlikte kullanılan aksesuarların başındaysa tabii ki kemerleri unutmamak gerekiyor. Özellikle korse kemerler stil sahibi kadınların bu sezon en çok tercih ettikleri kemer modelleri.

4 kot elbiseler ile stil onerileri_mini

7 kot elbiseler ile stil onerileri_mini

Yaz aylarına yaklaştıkça daha çok omuzları açıkta bırakan, straplez fırfırlı kot elbiseler kullanılacak. Bu elbiseler çok şık, modern görünmekle birlikte ve sandaletlerle veya topuklarla da giyilebiliyor. Daha rahat bir stil arıyorsanız, spor ayakkabılar veya babetlerle de kombinleyebilirsiniz.

8 kot elbiseler ile stil onerileri_mini

İlginç kolye, bilezik ve saat gibi bazı aksesuarları kot elbise kombinlerinize ekleyebilirsiniz. Daha çarpıcı ve göz alıcı görünüm için, gözünüze ilginç bir güneş gözlüğü takabilir, şapka kullanabilirsiniz.

Kot elbiseler ile hangi renkleri kullanmalı derseniz cevabı oldukça basittir; her renk! İstediğiniz herhangi bir rengi seçebilirsiniz. Denim her şey ile harika gidiyor! Bu noktada dikkat etmeniz gereken denim dışında kullandığınız renklerin birbiriyle uyumlarıdır.

Hangi renk hangi renk ile daha uyumludur? Hangi renkler birlikte kullanıldığı zaman daha çarpıcı bir görünüm ortaya çıkar ve renkler nasıl eşleştirilir? Renk çarkını kullanarak renkleri kombinleme rehberi detaylarını buradan okuyabilirsiniz–> renkleri kombinleme rehberi

Bahar aylarında elbiselerin içine gömlek ve tişörtleri giyip, üzerinize de salaş bir hırka almanız yeterli olacaktır.

Sponsor Bağlantı

canta 1_mini_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here