Kilo Vermek için Doğal Yağlar

Diyet ve egzersize rağmen kilo verme sürecinin yavaş ilerlediğini mi düşünüyorsunuz? Doğal yağlar metabolizmayı hızlandırmak, yemek yeme isteğini azaltmak için kullanılabilir. İşte kilo vermek için doğal yağlar esraninportresi'nde.

1
837

Diyet ve egzersize rağmen kilo verme sürecinin yavaş ilerlediğini mi düşünüyorsunuz? Doğal yağlar metabolizmayı hızlandırmak, yemek yeme isteğini azaltmak için kullanılabilir. İşte kilo vermek için doğal yağlar esraninportresi’nde.

Diyet yapmanıza ve bunu egzersiz ile birleştirmenize rağmen kilo verme sürecinin yavaş ilerlediğini mi düşünüyorsunuz? Belki de bu kilo verme sürecini hızlandırmak için bazı yardımcılara ihtiyaç vardır..?

Esansiyel yağlar binler yıldır, rahatlamak ve vücudu iyileştirmek için kullanılıyor. Doğal yağlardan, metabolizmayı hızlandırmak, sindirim problemlerini, duygudurum bozukluklarını, tatlı yeme isteğini ve motivasyon eksikliğini gidermek için de faydalanmak mümkündür.

Yapılan araştırmalar aslında kilo vermeyi engelleyen sebepler içerisinde stresin oldukça büyük bir yeri olduğunu ortaya koyuyor. İnsanlar stres altındayken “duygusal yeme” eğilimindedir. Uçucu yağların aroması, beyindeki merkezleri harekete geçirmek, stresini azaltmak, tansiyonu ve kalp atış hızını normalleştirmek, dikkati toplamak ve motivasyon duygusunu geliştirmeye yardımcı olur.

Bu yazıda düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile birlikte kullanıldığında kilo vermeyi teşvik edecek 6 doğal yağ yağ ve 2 karışımın detaylarına yer verdik. Faydalı olması dileğiyle;

1 kilo vermek icin esansiyel yaglar kilo vermek icin dogal yaglar_mini

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Kilo Vermek için Doğal Yağlar

1- Greyfurt Yağı :

2 kilo vermek icin esansiyel yaglar kilo vermek icin dogal yaglar greyfurt yagi_mini

Faydaları;

  • İştahı azaltmak
  • Yağ yakımını arttır
  • Sağlıklı metabolik hızı aktifleştirme ve koruma
  • Gün boyu vücudu aktif tutma
  • Göbek, kollar, alt vücut gibi istenmeyen bölgelerdeki yağ birikimini önleme
  • Açlık krizlerini dengede tutma
  • Selüliti ve şişkinliği azaltma

Nasıl çalışır?

Greyfurt, A ve C vitamini, kalsiyum, magnezyum, folat, doğal şekerler ve lif açısından zengin güzel bir narenciye çeşididir. Japon bilim adamları, nootkatone adı verilen bir kimyasalın, metabolizmayı uyarmakta ve obeziteyi önlediğini bulmuşlardır. Karın bölgesinde yağ birikiminin önlenmesi, hiperglisemi, hiperinsülinemi ve yüksek sukroz ve yüksek yağlı beslenme ile ortaya çıkan obezitenin önlenmesine yardımcı olur.

Bir başka çalışma da, greyfurt yağının ana bileşeni olan limonenin lipolizi (yağ parçalanması) tetiklediği ve böylece iştah azalttığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu ortaya koyulmuş.

Nasıl kullanılır?

Bir kaç farklı alternatifi aşağıda bulabilirsiniz.

1- Uçucu yağdan 1-2 damla alın ve 5-6 damla taşıyıcı yağ (hindistancevizi veya badem yağı) ile karıştırın. Yağın biriktiği bölgeye bu karışımla en az 30 dakika boyunca masaj yapın. Yağdan sonra hemen su ile durulamayın ilgili bölgeyi. Bunu her gün yapın.

2- Tüketim için güvenli olan kaliteli uçucu yağ satın alın. 1 bardak suya 1-2 damla karıştırın. Sabah ilk iş için. Bu bir detoksifikatör gibi davranır ve kilo vermeye yardımcı olur.

3- Sağlıksız gıdaları yemekten kaçınmak için yağın kokusunda da yararlanılabilir.

4- Canlı ve genç görünmek için banyo suyuna 10 damla uçucu yağ eklenebilir. Bu sizi gün boyunca aktif tutacaktır.

En çok kilo alınan zamanlardır, kış ayları. Her zaman daha sağlıklı, daha sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak isteyenler kış aylarında da çalışmaya devam eder. Peki neden kışın kilo alırız, zayıflamak için kış nasıl diyet yapmalıyız? Diyetisyen Sinem Akgün’den–> Kış Diyeti ile Zayıflama İpuçları ve örnek diyet listesi esraninportresi’nde.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here