Farklı Desenler Birlikte Nasıl Giyilir?

0
398

Çiçek desenli etek, geometrik desenli bir tişörtle kombinlenebilir mi? Farklı desenleri bir arada kullanmanın pek çok farklı yolu olsa da desenlerin birbirleriyle uyumlu görünmesini sağlamak gereklidir. Farklı desenler birlikte nasıl giyilir, nasıl kombinlenir? Tüm detaylar, esraninportresi’nde.

Desenleri eşleştirmek gerçekten bir sanattır ve bu yüzden de aslında birçok kişi bu tür riskli sayılabilecek kombinleri yapıp, giymekten korkmaktadır. Eğer bırakın giymeyi, farklı desenler birlikte gördüğünüz zaman dahi karmaşık geliyorsa bu çoğunlukla göz aşinalığı olmadığındandır. Bu yüzden de hiçbir kural yok gibi görünebilir. Ancak desenlerin birbirleriyle uyumlu görünmesini sağlamanız gereklidir.

Yazıyı yayına aldığım, sıcak yaz günleri olduğundan, bunu yapmanın çok daha kolay olduğunu düşünüyorum. En azından daha az parçayla farklı desenler birlikte kullanılıp, denemeler yapıp, gözünüzü de buna alıştırabilirsiniz.

Peki, farklı desenler birlikte nasıl kombinlenir, nasıl giyilir?

Stilinizde desen kullanmayı riskli buluyor ve bundan kaçınıyor olabilirsiniz. Ancak desenli kıyafetler (her sene farklı desenler ön plana çıksa da!) modası geçmeyecek parçalardan. Bu yüzden bir şekilde onları kombine adapte etmeyi denemelisiniz. Daha önce hazırladığım “Canlı Renkler ve Desenler Nasıl Giyilir?” yazısında buna fazlasıyla değindiğim için detaya girmeyeceğim. Ancak başlangıç için kombinde tek bir desenli parçaya yer vererek başlamak daha iyi olacaktır.

1 farkli desenler birlikte nasil giyilir nasil kombinlenir_mini

Kombine desenli kıyafetleri eklemenin oldukça şık sonuçlar ortaya çıkardığını fark edecek ve ardından farklı desenleri bir arada kullanmak isteyeceksiniz.

2 farkli desenler birlikte nasil giyilir nasil kombinlenir_mini

En etkili karışık desen kıyafeti, farklı desenleri olan üstler ve alt parçaların kullanıldığı kombinlerdir. Ancak bu, buna yeni başlayanlar için çok cüretkar bir seçim olduğundan, desen seçimlerinde çok dikkatli olmanız gerekeceğini bilmelisiniz. Çünkü bazı desenler birbirleriyle iyi görünmediğinden ortaya sadece karışık bir görüntü çıkmış olacaktır.

3 farkli desenler birlikte nasil giyilir nasil kombinlenir_mini

Desenleri bir arada kullanmak söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden biri, çiçekli desenlerle çizgileri karıştırmaktır. Başka bir seçenek aynı deseni farklı renk veya ebatlarda karıştırmaktır.

Renkler ve desenler daha fazla gündeme geliyor. Sarılar, turuncular, yeşiller ile birlikte çiçek desenleri, çizgi desenleri… Ancak desenler ve renkleri kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Çünkü şık, sofistike ve tarz olmaya çalışırken, komik olmak riski hemen kapıda bekliyor. Peki, canlı renkler ve desenler nasıl giyilir? Renkleri ve desenleri bir arada kullanma ipuçları esraninportresi’nde.—> Canlı renkler ve desenler nasıl giyilir?

4 farkli desenler birlikte nasil giyilir nasil kombinlenir_mini

Karışık desenlerin olduğu kıyafeti daha yumuşak bir versiyonda kombinlemek isterseniz, tek renk kıyafetinize basılı ayakkabı, çanta ve aksesuarları ekleyebilirsiniz. 

Denemekten korkmuyorsanız, canlı renklere sahip desenler seçmenizi öneririm. Gözleri canlı renklerle yakalayan desenler, bir anda cesur kıyafetler haline gelecektir. Bu kıyafetleri kaçırmak zordur ve olduğunuz her yerde sizi dikkatlerin merkezine yerleştirecektir.

5 farkli desenler birlikte nasil giyilir nasil kombinlenir_mini

6 farkli desenler birlikte nasil giyilir nasil kombinlenir_mini

Yaz sonuna denemeler yapmak adına kadar dolabınızdaki en renkli desenleri eşleştirmek için hâlâ zamanınızın olduğunu unutmayın. Sizlere rehberlik etmesi açısından bu konuda başarılı sonuçlar ortaya çıkarmış blogger ve ünlülerin kombinlerine yer vermeye çalıştım. Faydalı olması dileğiyle…

7 farkli desenler birlikte nasil giyilir nasil kombinlenir_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here