Düşük Göz Kapağı Makyajı Önerileri

Düşük göz kapakları olanlar, göz kapaklarına yapılan makyajın çok kolay dağılıp, bulaşmasından rahatsız olur. Peki göz kapağı düşük olanlar göz makyajı sırasında nelere dikkat etmeli, göz farını veya eyeliner'ı nasıl uygulamalı? Düşük Göz Kapağı Makyajı Önerileri, esraninportresi'nde.

0
8562

Düşük göz kapakları olanlar, göz kapaklarına yapılan makyajın çok kolay dağılıp, bulaşmasından rahatsız olur. Peki göz kapağı düşük olanlar göz makyajı sırasında nelere dikkat etmeli, göz farını veya eyeliner’ı nasıl uygulamalı? Düşük Göz Kapağı Makyajı Önerileri, esraninportresi’nde.

Düşük gözler ikiye ayrılıyor diyebiliriz ki; biri birazdan makyaj ipuçları ileteceğimiz göz kapağı neredeyse kirpiklere yapışık gibi görünen göz kapağı düşük gözler, diğeri de gözlerin dış köşesinin aşağıya doğru dönük olmasından dolayı düşük görünen gözler.

Düşük göz kapakları olanlar, göz makyajı yapıp gözleri açtığınız an göz farının yok olduğundan şikayet ederler. Ayrıca göz kapaklarına yapılan makyaj çok kolay dağılır, bulaşır. Bu noktada makyajın da amacı aslında yüzün güzel yerlerini ön plana çıkarabilmek. İşte bu noktadan hareketle, düşük göz kapakları olanlar için bazı makyaj hilelerini bir araya getirdik.

Düşük Göz Kapağı Makyajı Önerileri

1- Daima bir Göz Farı Bazı Kullanın

Göz kapaklarının katlanması nedeniyle çizgilerin arasında makyaj birikmesi ve hareket ettikçe de dağılması olasıdır. Bu yüzden göz makyajına başlamadan önce mutlaka baz kullanarak göz kapaklarınızı hazırlayın. Böylelikle bazın üstüne uygulanacak herhangi bir şeyin tutunmasını sağlar, dağılmayı önlersiniz.

2- Suya Dayanıklı Formüller

Mümkün olduğunca su geçirmez veya suya dayanıklı formüller kullanın. Böylelikle daha az dökülme ve lekelenme ile karşılaşırsınız.

3- Tam Karşıya Doğru Bak

Çoğumuz göz makyajını uygularken aşağıya bakarız veya bir gözü kapatarak uygulamayı yaparız. Ancak düşük göz kapaklarına sahip olanlar, tam karşıya aynaya doğru bakmalı. Böylece katlanmaları-kırışmaları daha iyi görebilirsiniz.

Düşük Göz Kapağı Makyajı Önerileri

1 dusuk goz kapaklari olanlar icin goz makyaji onerileri_mini

4- Göz Farını Kıvrımın Biraz Üstüne Uygula

Göz farı uygulaması sırasında kıvrımın biraz üstüne uygulama yaparsanız, gözlerinizi açtığınız zaman göz farınız kaybolmamış olur. Yerini tam olarak anlamak için gözlerini açıkken göz kapaklarınıza bakmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca, siyah veya lacivert gibi koyu renk tonlarından kaçının. Aksi halde gözleriniz batmış görünebilir.

5- Pırıltılara Dikkat Edin.

Göz makyajı sırasında özellikle de kaş kemiklerinin üzerine hafifi pırıltılı açık tonlarda uygulama yapılır. Böylelikle pırıltılar ışığı yansıtır ve uygulandığı yeri öne çıkarmış olur. Ancak düşük göz kapakları olanlar bu bölümden uzak durmalı. Bunun yerine, sadece göz kapağı kıvrımının, gözünüz açıkken görünen bölgesindeki orta alana parlak tonlarını kullanın. Böylece gözlerinizi kırpıştırdığınızda biraz parıltı elde etmiş olursunuz.

Düşük Göz Kapağı Makyajı Önerileri

6- Maskara Yerleşimini Değiştirin.

Kirpiklerin iç ve dış köşelerinin tersine, orta kirpiklere konsantre olun. Bu, gözlerinizi yuvarlaklaştıracak ve gözlerinizin şeklini dengeye kavuşacaktır.

3 dusuk goz kapaklari olanlar icin goz makyaji onerileri_mini

7- Kenarları Temizle

Son adım olarak, açılı bir göz farı fırçası (veya sivri uçlu bir tane ile) dağılanları toplayın, gözlerinizin alt dış köşesi boyunca hafif kapatıcı uygulayın ve gözleri hafifi kaldırıcı etki göstermesi için yukarı doğru yapın.

Göz pınarından kaşlara doğru orta koyulukta far uygulamaları yapmalısınız. Üst kirpiklere az öncede belirttiğimiz gibi yoğun maskara sürmeli ama alt kirpiklere sürmekten kaçınmalısınız.

2 bant ile eyeliner_mini

Böyle gözler için amaç gözlerin dış uçlarını yukarı kalkık göstermeniz gereklidir. Bunun için eyeliner sürme şekliniz de çok önemlidir. Gözün dış ucundan kaşın bitimine doğru kalkmış gibi görünen kuyruklu eyeliner çekmeniz işe yarayacaktır.

2 dusuk goz kapaklari olanlar icin goz makyaji onerileri_mini

Daha önce aslında göz şekline göre eyeliner sürme yöntemlerini detaylıca aktarmıştım. Okumak isterseniz—> Göz şekline göre eyeliner sürme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here