Kirpikler için Hint Yağı ile Bakım

Uzun ve dolgun kirpikli olmanın bakışlara kattığı anlamı ve güzelliği kimse yadsıyamaz. Kirpiklerin daha çabuk uzaması için hint yağı ile bakım nasıl yapılır? Doğru hint yağı seçimi nasıl yapılır? Pek çok kadının sahip olmak istediği, gözleri daha çekici gösteren uzun ve dolgun kirpikler için hint yağı ile bakım önerisi detayları esraninportresi.com'da.

0
4104

Uzun ve dolgun kirpikli olmanın bakışlara kattığı anlamı ve güzelliği kimse yadsıyamaz. Kirpiklerin daha çabuk uzaması için hint yağı ile bakım nasıl yapılır? Doğru hint yağı seçimi nasıl yapılır? Pek çok kadının sahip olmak istediği, gözleri daha çekici gösteren uzun ve dolgun kirpikler için hint yağı ile bakım önerisi detayları esraninportresi.com’da.

Kirpikler için Hint Yağı ile Bakım : Kaş ve kirpiklerin yüz hatlarımızı, ifademizi ortaya çıkarmaktaki gücünü sizler oldukça iyi biliyorsunuz. Kaş yapısı üzerine daha önce çok detaylı yazılar paylaşmıştık ki okumayanlar “yüz şekline uygun kaş nasıl olmalı gibi yazılara da ulaşabilir. Bu yüzden bugünkü konumuz kirpikler. Kirpikler ve bakışlar denildiği zaman benim aklıma ilk olarak Türkan Şoray geliyor. Pek çoğumuz onun gibi gözlere ve bakışlara sahip olmanın ne kadar güzel olacağını hayal etmişizdir. Onunkiler gibi olmasa dahi, uygun bakımları yaparak güçlü ve daha uzun kirpiklere sahip olmak mümkün. Kirpikleriniz ile ilgili bir sorununuz olmasa dahi yapısal olarak oldukça narin ve dökülmeye oldukça müsait olan kirpikler, iyi bir bakımı gerektiriyorlar. Deniz ve güneşin ardından yaklaşan sonbaharın sert rüzgarları sebebiyle kirpiklerde dökülmeler, seyrelmeler artabiliyor. Bu yüzden bugünü, kirpikler için bakım yapmaya ayırdık.

Kirpikler için Hint Yağı ile Bakım

1 daha uzun kirpikler için_mini

Hint yağı, kirpiklerini doğal yollardan uzak isteyenlerin ilk akla gelen doğal yağlardan biri. Cilt üzerinde de faydalı etkilere sahip olan hint yağı kaşlar için de kullanıma uygundur. Hint yağının en dikkat çekici özelliği çabuk emilmesidir. Çabuk emilmesi de onun daha kısa zamanda etki göstermesinde büyük bir etkendir. Kirpikleriniz, koparak dökülüyorsa, kırılıyorsa, daha çabuk uzamasını, daha sağlıklı görünmesini istiyorsanız hint yağı evinizde mutlaka bulundurmanız gereken doğal yağlardan biri olmalıdır. Kirpiklerin ve kaşların daha kolay hasar görmesine sebep olan soğuk havalar etkisini göstermeye başlamadan hint yağı ile bakım yapmaya başlamalısınız.

Piyasada satın alabileceğiniz pek çok hint yağı bulabilirsiniz. Ancak, hint yağı seçimi nasıl yapılmalı konusu burada büyük önem taşımaktadır. Alacağınız yağın kutusuna bakarak soğuk sıkım olup olmadığını kontrol edin. Çünkü tercihimiz soğuk sıkım olacak. Bu, yağın ortaya çıkarıldığı son aşamada ısı kullanılmaması (27 derecede) demektir.

Hint yağımızı da seçtikten sonra sıra geliyor kirpikler için nasıl bakım yapılacağına. Kirpiklere yağı direkt uygulamadan önce yüzünüzü temizleyin ve son adımda soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Kağıt havlu ile nazikçe yüzünüzdeki fazla suyun alın.

2 kirpik bakımı_mini

Birazdan anlatacağım işlemleri bir kulak çubuğu ile de yapabilirsiniz elbette ama daha kolay sürülmesi, yağın kirpiklere daha iyi dağılmasını sağlamak için önerim temiz bir rimel fırçası kullanmanız. Bunları kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz gibi, eskiyen bir rimelinizin fırçasını iyice temizledikten sonra kullanabilirsiniz.

Gelelim uygulama adımlarına; maskara fırçasını yağa batırdıktan sonra kirpiklerin diplerinden uçlarına doğru rimel sürer gibi, yağı kirpiklere uyguluyorsunuz. Bu noktada yağın gözlerinize kaçmasını engellemek için fırça üzerindeki fazla yağı kirpiklere sürmeden önce kapağa sıyırın. Kirpiklere sürerken de gözünüze kaçmaması için dikkatli uygulamakta fayda var. Tüm kirpiklere yağı sürdükten sonra gece bu şekilde uyuyun. Sabah kalınca soğuk su ile yıkamanız yeterli. Bunu, her gece yapabilirsiniz.

Kirpikler için : Hint yağını tek başına kirpikler için bakım yaparken kullanabileceğiniz gibi başka doğal malzemeleri de karıştırabilirsiniz. Bunlar zeytin yağı olabilir, tatlı badem yağı, e-vitamini karıştırabilirsiniz.

Kirpikleri dökülen veya daha güçlü-uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler doğal yollar ile çözüm arıyor. Evde kolayca yapılabilecek kirpikler için serum yapımı fikirlerini ve düzenli uygulanacak kirpik bakımı önerileri esraninportresi’nde–> kirpikler için serum yapımı

2 kirpikler icin serum yapimi_mini

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir olsa ilk defa kullanacağınız maske-krem gibi hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here