Yumurta Akının Cilde Faydaları ve Maske Tarifleri

Cilt ve saç maskelerinin çoğunda kendine yer bulan yumurta akının cilt sıkılaştırma, gözenekleri küçültme ve fazla yağı alma, yağ biriken gözenekleri temizleme gibi faydaları vardır. Peki yumurta akının cilde diğer faydaları ve yumurta akı ile cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? Yumurta ile cilt bakımı yapmadan önce bilmeniz gerekenler, esraninportresi'nde.

6
7604

Cilt ve saç maskelerinin çoğunda kendine yer bulan yumurta akının cilt sıkılaştırma, gözenekleri küçültme ve fazla yağı alma, yağ biriken gözenekleri temizleme gibi faydaları vardır. Peki yumurta akının cilde diğer faydaları ve yumurta akı ile cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? Yumurta ile cilt bakımı yapmadan önce bilmeniz gerekenler, esraninportresi’nde.

Yüksek protein içeriği ile besleyici cilt bakımı ve saç bakımı maskelerinin çoğunda kendine yer bulan yumurta akının cilt sıkılaştırma, gözenekleri küçültme ve fazla yağı alma, yağ biriken gözenekleri temizleme gibi özelliklere sahiptir. Yumurta akı ile hazırladığınız cilt maskelerini düzenli olarak kullanmak cildinizin siyah noktalardan, sivilce ve aknelerden, fazla yağdan arınarak daha pürüzsüz, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir.

Yumurtanın yapısındaki protein, gerek cilt bakımında gerekse saç bakımında sıklıkla tercih edilmesine oldukça etkili bir sebep. Özellikle de yumurta akının cildi sıkılaştırma, gözenekleri temizleme ve küçültme özellikleri yumurta akının cilde faydalarından bir kaçı. Peki yumurta akının cilde diğer faydaları ne ve yumurta akı ile cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? İşte yumurta ile cilt bakımı yapmadan önce bilmeniz gerekenler,

Özellikle burun üstündeki siyah noktalarla baş edebilmek için arayışta olduğum zamanlarda keşfettiğim, o zamandan beri de belirli aralıkla kullandığım doğal ürünlerden biri yumurta akı. Yumurtanın sarısını da saç bakım maskelerimin içinde zaman zaman kullanıyorum ancak şimdilik konumuz yumurta akı ve cilt bakımımız. Çiğ yumurtanın cilt veya saç bakımında kullanımı ile ilgili bir tartışma mevcut olmakla birlikte ben kendim kullanırken olumsuz bir yanı ile karşılaşmadığım için sizlerle de paylaşmak istedim. Ancak her cilt tipinin farklı olduğunu, daha önce cildinizde hiç kullanmadığınız bir ürünü (doğal dahi olsa) cildinizde küçük bir test uygulamadan kullanmamanız gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum. Özellikle de hassas bir cilt yapısına sahipseniz, cildinizde yaralar varsa yumurta akı gibi çiğ malzemelerin yan etkisi olma ihtimali olduğunu da unutmamak gerek. Diğer kozmetik ürünlerde veya yumurta akı gibi doğal malzemelerde de karşılaşabileceğiniz gibi eğer uyguladıktan sonra ciltte bir rahatsızlık hissediyorsanız ya da sivilce, akne gibi sorunlar arttıysa elbette böylesi uygulamaları kullanmamayı tercih edin. Bunlar az da olsa zaman zaman karşılaşılabilen sorunlar olduğundan yazının başında sizleri bilgilendirmek istedim. Şimdiyse gelelim yumurta akının cilde faydalarına,

Yumurta Akının Cilde Faydaları ve Maske Tarifleri

yumurta akının cilde faydaları 1_mini

Başta da belirttiğim gibi siyah noktalarla mücadele ederken keşfettim yumurta akını. Her ne kadar yüzümüzü düzenli temizlesek de fazla yağı ve kiri ciltten derinlemesine arındırmak için zaman zaman maskeler uygulamamız gerekir. Yumurta akının gözeneklerdeki fazla yağı -temizlemesi ve gözeneklerin küçülmesine olan katkısına işte tam bu noktada ihtiyaç duyuyoruz.

İlginizi Çekebilir :

Peki cildi derinlemesine temizlemek için yumurta akını nasıl kullanacağız? Aslında küçük detaylarda farklılıkları olan bir kaç yöntem olsa da temelde basittir uygulaması. Eğer siyah noktaları temizleyecek bir yönteme ihtiyacım var diyorsanız daha önce hazırladığım “Siyah noktalar için yumurta akı maskesi” yazısına göz atmanızı öneririm.

Diğer yandan yumurta akını kullanmak için yapılması gerekenler basit. Öncelikle yumurtanın akını bir kaba ayırın. Ardından köpürene kadar biraz çırpın. Daha önce yıkayıp temizlediğiniz yüzünüze sürün. Yumurta akı kurumaya başladıkça yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz. Kuruduktan sonra ılık suyla nazikçe cildinizi yıkayın. Cildinizin yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Bu en basit haliyle aslında bir yumurta akı ile maske tarifiydi.

Akne eğilimli bir cildiniz varsa maskenize bir kaç küçük malzeme ekleyerek daha etkili hale getirebilirsiniz ki bu noktada akla gelen 2 malzeme var. Biri limon suyu, diğeri de bal. Daha önce sizlerle hem balın, hem de limonun faydalarından bahsetmiştim. Limon, sivilce ve siyah noktalara sebep olan bakterileri öldürmekte etkili olacakken, bal doğal bir antiseptik, antibakteriyel nemlendirici özelliği gösterecektir.

yumurta akının cilde faydaları 3_mini

Kırışıklık ve ince çizgileri önlemek ve gidermek için evde uygulaması kolay güzellik ipuçlarını okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA numaralarına ait butonlara tıklamanız ve diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli!

6 YORUMLAR

  1. Çok faydalı bilgiler edindim, size teşekkür ederim. Size bir de sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim. Doğal malzemelerle nemlendirici yapabilir miyiz diye merak ettim.. Şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

    • ewet evde özellikle gece için bir tarif dermotolog uzmanımdan bizzat tavsiye ile denenmiş olup sürekli yapmaktayım…cildinizin yağlı yada kuru olmasına göre hametan krem alınız madecassol evigen ampul c redox ampul avicap a vitamini kapsül…hepsi sağlık merkezlerinde yazılabiliyor…temiz bir cam kaba tüm malzemelerden 1 adet kukllanmanız yeterli kürdanla hemojene edip kremşanti kıvamına gelmesini sağlayın kesinlikle buzdolabında saklayın…sonuca inanamıyacaksınız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here