Loafer Ayakkabı Trendi 2016

Loafer ayakkabı modelleri hem çok rahatlar hem de her stile kolaylıkla uyum sağlıyorlar. 2016 ilkbahar trendlerinden olan loafer ayakkabılar metalik renkleriyle daha çok ön plana çıkıyorlar. İşte, loafer ayakkabı trendi detayları...

Loafer ayakkabı modelleri hem çok rahatlar hem de her stile kolaylıkla uyum sağlıyorlar. 2016 ilkbahar trendlerinden olan loafer ayakkabılar metalik renkleriyle daha çok ön plana çıkıyorlar. İşte, loafer ayakkabı trendi detayları…

Aslında sadece yüksek topuklu ayakkabılar ile şık olunur tabusunu yıkalı çok uzun oluyor. Kadınların kurtarıcısı babetlerden sonra erkek stilinden ilham aldığımız oxford ayakkabı modelleri ile düz ayakkabıların rahatlığını yaşıyoruz zaten. Oxford ayakkabılar halen popülerliğini korusa da bahar sezonunda yine erkek stilinden ilham aldığımız loafer ayakkabı modelleri daha trend hale gelecek.

Geçtiğimiz günlerde biten New York Moda Haftası sırasında gerek podyumlarda gerekse sokak modasında en dikkat çeken ayakkabı modellerinden biriydi loafer ayakkabı modelleri. Moda haftası süresince çoğu blogger ve editörün giydiği loafer ayakkabılar bir anda zaten bahar sezonunun en moda ayakkabıları haline gelmelerini sağladı. 2016 ilkbahar koleksiyonlarına da baktığınız zaman Gucci gibi ünlü markaların özellikle metalik loafer’ları ön plana çıkardığını da görebiliyoruz. Başta da belirttiğim gibi erkek stilinden ilham alarak kendi stilimize uyarlamaya çalıştığımız loafer’ları aslında hemen her kıyafet ile kombinlemek de mümkün. Peki nasıl kombinlemeli, hangi kıyafetler ile tamamlamalı?

loafer ayakkabı modelleri_mini

Loafer ayakkabıları birlikte giymekten en çok keyif aldığım kıyafet düz kesim, bilekte biten kumaş pantolonlar diğer adıyla sigaret pantolonlar. Loafer’ların yarattığı maskülen havayı vurgulamayı sevdiğimden en kolay kombinlerden biridir bu. Özellikle ofis stili için tam bir kurtarıcı ikili olduklarını düşünüyorum. Diğer yandan günlük kombinler için de kuşkusuz jean pantolonlar da ilk tercihlerden biri. İsterseniz dar kot pantolonlar istersenizde salaş boyfriend jeanler ile rahatlıkla giyebilirsiniz.

loafer ayakkabı modelleri 3_mini

Tarzının maskülen olmasından dolayı sadece maskülen parçalarla giyilebileceği düşünülse de etekler ve elbiseler ile de kullanabilirsiniz. Hatta böylesi feminen parçalarla kombinleyerek ters köşe bir tarz da yaratabilirsiniz. Ayrıca gömlek elbiseler, salopetler de loafer ayakkabı modellerine en çok yakıştırdığım kıyafetlerden. Kısacası tercihiniz ne olursa olsun bu bahar ve yaz aylarında da rahalığımız ön planda. Hazır gümüş veya doreler gibi metalik renkler ön plandayken bu renklerde bir loafer almanın tam zamanıdır.

loafer ayakkabı modelleri 2_mini

Diğer Yazılar

 

Bizi Takip Edin

Yorum Yapın

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.