İşinize yarayacak mutfak ipuçları

0
223

Hepimiz için yemek yapmak bazen gerçekten zor bir şey haline geliyor biliyorum. Bu bazen yemek yapmanın gerçekten fazla vakit alan bir uğraşı olmasından bazen, çalışan da bir kadınsanız, yorgun argın eve geldikten sonra bir de evde çalışmaya devam etmek demek olmasından kaynaklanıyor. Evlenene kadar öğrenci işi pratik yemekler hayatını idame ettiren biri olarak, evlendikten sonra zorlanmadığımı söylesem yalan olur. Zaman içerisinde pek çok şeyi öğrensem de halen benim için hep pratik olanı tercih etmeye çalışıyorum. Yani pratik yemekler başımın tacı. İlerleyen günlerde, pratik yemek tarifleri de sizlerle paylaşıyor olacağım ancak öncesinde, benim gibi pratikliği seven sizler için hayatımızı kolaylaştıracak, mutfakta işinize yarayacak ipuçları bir araya getirdim. Bildikleriniz olduğu gibi bilmedikleriniz de vardır. Ayrıca eminim benden daha usta olanlarınız vardır bu konuda. Lütfen siteye yorum olarak yazın ki, hepimiz buradan yeni bir şeyler öğrenmeye devam edelim.

Sosları Muhafaza Etmenin Yolu : Mutfakta iyiyim diyebilmenin bir yolu da elbette hiçbir şeyi atmamak, müsriflik etmemektir. Fazladan sos mu kaldı ya da yemeği fazla yaptınız ve her gün aynı yemeği yemekten sıkıldınız ne yapabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. İşte soslar için en pratik yöntem, buz kalıplarına bu sosu doldurmak olacaktır. Böylelikle vaktiniz kısıtlı olduğunda buz küpünü tavaya attığınızda sosunuz hazır olur.

sosları muhafaza etmenin yolları_mini

Mutfak ipuçları / Yumurta Taze mi Kontrol Etmek : Bir yumurtanın taze olup olmadığını anlamak için soğuk ve tuzlu su ile dolu bir kaba yumurtayı koyarak anlamak mümkün. Zira, yumurta batarsa tazedir, su yüzüne yükseliyorsa bayattır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here