Hayatı Güzelleştiren Teknoloji : Alternatif Pişiriciler

0
251

Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi destekleyen sebze ve meyveler, artık ev ortamında daha sağlıklı ve pratik yoldan kurutulabiliyor. Kuşların, rüzgârın ve farklı böcek türlerinin saldırısına uğramadan hijyenik bir biçimde kurutulan sebze ve meyveler, içeriğindeki vitamin ve besin değerlerini kaybetmeden lezzetli atıştırmalıklara ve ara öğünlere dönüşüyor. Hem diyetinizi destekleyici ara öğünler hem de çocuklarınızın atıştırmalık ihtiyacı için elde edebileceğiniz kuru meyve ve müsli bar çeşitleri, sağlıklı beslenmeye önemli ölçüde katkı sağlıyor.

Hem sağlıklı beslenme hem de hobi olarak dikkat çeken sebze ve meyve kurutma işlemi, bu işi kolaylaştıracak teknolojik ürünlerle daha keyifli hale geliyor. Sıklıkla Ege, Akdeniz ve Doğu illerinde tercih edilen güneşte kurutma yöntemi, toz ve kuşlar gibi dış etkenlerin de sebep olduğu olumsuzluklar nedeniyle artık bu bölgelerde bile yerini teknolojik cihazlara bırakmaya yüz tutmuş durumdadır. Evinizde kullanacağınız sebze kurutma makinesi ile hemen hemen tüm sebzeleri kolaylıkla kurutabilir, mevsimi dışında da lezzetli bir biçimde tüketebilirsiniz. Nane, fesleğen gibi aromalı bitkileri de sebze kurutucu içinde hazırlayarak, hijyenik bir biçimde dilediğiniz zaman kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Üstelik yapraklı sebzelerle hazırlamak istediğiniz salatalar için, sebze kurutma makinesinden salata kurutucu olarak yararlanabilirsiniz.

Enerjiden ve yer kazanımından önemli ölçüde avantaj sağlayan WMF meyve & sebze kurutucu, mutfağınızda fazla yer kaplamadan kullanıma imkân sağlıyor. Katlı raflarında farklı sebze ve meyveleri aynı anda kurutmanıza olanak veren tasarımı, ürünü kompakt ve fonksiyonel özelliklerle donatıyor. Sessiz çalışma prensibi ile 5 farklı çalışma ayarında kullanılan meyve kurutucu, günün her saatinde ve farklı mevsimlerde tüketebileceğiniz sağlıklı ve lezzetli ara öğünler hazırlıyor.

Et, balık, tavuk ve sebze gibi bütün pişirilerek tüketilen yiyecekleri, buharda pişirme yöntemi ile sağlıklı ve lezzetli bir biçimde tüketebilirsiniz. Hem pişirme süresinin kısalığı hem de pratik kullanım avantajları, özellikle çalışan insanlar için büyük bir yardımcı niteliği taşıyor. Buhar tenceresi ile farklı katmanlarda aynı anda birden fazla farklı yemeği pişirebilirsiniz. Üstelik koku ve tatların birbirine karışma riski olmadan, farklı katlarda bulunan buharda pişirme aparatı ile birbirinden leziz yemekleri sevdikleriniz için kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Buharda pişirme makinesi ile yemek yapmanın en büyük avantajlarından biri de yağsız ve sağlıklı pişirme yöntemi ile yiyeceklerin tatları bozulmadan pişirme süresinin tamamlanabilir oluşudur. Bu yönüyle buharlı pişirici pilav ve makarna gibi hamurlaşma ihtimali yüksek olan gıdaları bile kusursuz biçimde hazırlamayı başarıyor. WMF Kitchen Minis buharlı pişirici modeli ile tamamen ocaktan bağımsız olarak 900 Watt gücündeki elektrik besleme desteği sayesinde, et, balık ve tavuk gibi pişme süresi uzun yiyecekleri bile kolaylıkla hazır hale getirebilirsiniz.

Sağlıklı atıştırmalıklar, ara öğünler, çocukların beslenme saatleri ve kış için hazırlayacağınız kurutulmuş meyve ve sebzeler için, sebze ve meyve kurutma makinesi profesyonel bir destek sağlıyor. Diyet ve sağlıklı yaşamı benimseyenlerin vazgeçilmezi olacak buharlı pişiriciler ise, zengin içerikli ve sağlıklı öğünler hazırlamada en büyük yardımcınız olmaya aday görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here