Ev için Temizlik İpuçları

Ahşap üzerindeki çizik nasıl giderilir, lavabolar, ütünün altı kolayca nasıl temizlenir? Evinizi temizlerken işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı temizlik ipuçlarıyla temizliğe ayırdığınız süreyi kısaltıp, kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Pratik ve çok işinize yarayacak temizlik ipuçları, esraninportresi'nde.

3
5989

Ahşap üzerindeki çizik nasıl giderilir, lavabolar, ütünün altı kolayca nasıl temizlenir? Evinizi temizlerken işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı temizlik ipuçlarıyla temizliğe ayırdığınız süreyi kısaltıp, kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Pratik ve çok işinize yarayacak temizlik ipuçları, esraninportresi’nde.

Hobileriniz arasında temizlik yapmak yoksa, biraz külfet gibi gelir. Her zaman temiz ve düzenli tutmaya gayret göstermek istesek de bu her zaman mümkün olamıyor. Daimi bir hijyen için elbette temizlik şart olsa da tüm günü temizlik ile geçirmek de pek gerçekçi bir durum değildir. İşte, bu yüzden evinizi temizlerken işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı temizlik ipuçları derledik. Böylelikle temizliğe ayırdığınız süreyi kısaltıp, kendinize veya çocuklarınıza daha çok vakit ayırabilirsiniz.

Özellikle küçük çocukların olduğu bir evde ilk dikkat edilmesi gereken konulardan biri kuşkusuz temizliktir. Çocuklar bir taraftan evi dağıtıp, kirletirken peşlerinden temizlemeye çalışmak da oldukça yorucudur. Böyle bir evde anneler kendilerini devamlı olarak temizlik yaparken bulurlar. Bu durumda da çocuklarıyla kaliteli zaman geçiremez, kendilerine vakit ayıramazlar. Bu yazıyı hazırlarken aslında ilk çıkış noktam aslında tam da bu konu oldu. Bu sadece çocuklu bir ev için de geçerli değil. Bir öğrenci evi de, herkesin çalıştığı bir evde de böylesi pratik bilgilere her zaman ihtiyaç vardır. Dahası hemen herkes kendisine, eşine, çocuğuna daha çok vakit ayırabilmeyi ister. İşte temizlikten vakit kazanmanın yolu da hızlı, kolay ve pratik bazı püf noktalarını öğrenmektir. Kadınların daha çok önem verdiği küçük temizlik detayları da dahil olmak üzere işte eviniz için temizlik ipuçları

Ev için Temizlik İpuçları

1 ahşaptaki çizikler için_mini

1- Ahşap üzerindeki çizikler : Biz kadınlar titiz olduğumuzdan böylesi çiziklerden, masaların üstündeki su lekelerinden pek haz etmeyiz. “Bardağı oraya koyma daha yeni sildim” pek çoğumuzun annelerinden duyduğu, büyüyüp kendi eşyalarımız olduğunda neden bu kadar tepki verdiğini anladığımız bir durumdur. İşte ahşabın üstündeki çiziklerden kurtulmak için bir yöntem, 1/2 bardak zeytinyağı ile 1/2 bardak sirkeyi karıştırıyorsunuz. Sonra bir mutfak bezini bu karışıma batırıp tüm ahşabı ovalıyorsunuz. Çizik bir ahşabım olmadığı için deneme şansım olmadı ancak bunu aktaran kişi yukarıda gördüğünüz gibi denemiş ve muhteşem bir sonuç almış. (kaynak : domesticblisssquared)

2 su lekesi için_mini

Diğer yandan masaların üzerindeki sıvı lekelerini, izlerini kaldırmak için bunu bende biliyordum ki dedirtecek bir fikir. Tek yapılması gereken, saç kırıtma makinesini izin olduğu yere bir süre tutmak. (kaynak : awesomeinventions)

Eviniz için ihtiyacınız olabilecek birbirinden pratik temizlik ipuçlarını okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA numaralarına ait butonlara tıklamanız ve diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli!

3 YORUMLAR

  1. Cam bardaklar ve cam kahve fincanları bulaşık makinesinde yıkandıkça su lekesi kireç lekesi gibi mat bir görüntü aldı ne yapabilirim.İlginize teşekkür ederim …

  2. Hangimiz için temizlik bir hobi olabilir ki :), siteniz ile yeni tanıştım, muhtemelen müdavimlerinizden olacağım.
    Günlük ve haftalık programlar dahilinde temizliği bölümlendirmek mantıklı, temizlik için her gün vakit olmuyor maalesef.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here