Yerden Tasarruf Ettiren Mobilyalar

0
501

Ev küçüldüğü zaman küçük eve uygun ve fonksiyonel eşyalar seçmek önemlidir. İşte, yerden tasarruf ettiren mobilya tasarımları ve dekorasyon fikirleri esraninportresi.com’da

Benim gibi eminim dikkat etmişsinizdir. Eski evler daha büyük m2’lere sahipken evi yıkıp, yenilemeye kalktığınız zaman evler %50’ye varan oranlarda küçülebiliyor. Hal böyle olunca eski eşyalar yeni eve sığmaz oluyor. Ev küçüldüğü zaman dekorasyon daha bir önemli hale geliyor. Küçük eve uygun mobilyalar ve eşyaların yanı sıra, fonksiyonel eşyalar seçiyor olmak da gerekiyor. İşte bu yüzden, yerden tasarruf ettiren mobilya tasarımları ve yine yerden tasarruf ettiren dekorasyon fikirleri derledim. Hoşunuza gideceğini düşündüğüm, güzel fikirler bulabilirsiniz burada.

Yerden Tasarruf Ettiren Mobilyalar

1 mutfakta yer kazandıran mobilyalar_mini

Mutfakta yer kazandıran çözümler : Biz kadınların vaktimizi en çok geçirdiğimiz yer, evin mutfağı. Biliyoruz ki, mutfağın derli toplu olması, aradığını pratik ve kolay bir şekilde bulabilmek, mutfakta geçirilen zamanı daha keyifli hale getirirken, işlerin daha kolay bitmesini de sağlıyor. İşte tam buna yardımcı olabilecek 3 öneri var yukarıda.

2 mutfakta yer kazandıran mobilyalar 2_mini

Mutfakta yerden tasarruf ettiren çözümler : Artık her şey o kadar gelişti ve değişti ki, herkes çok fonksiyonel olanı tercih etmeye çalışıyor bu yüzden. Mutfak dolapları biz kadınlara bazen yetmiyor. Ancak öyle dolaplar var ki, hatta duvarlar içerisine gömülen öyle dolaplar yapılıyor ki, ortalıkta durduğunu düşündüğünüz bütün mutfak eşyalarını toplamaya yetiyor.

3 yer kazandıran mutfak çözümleri_mini

Yerden tasarruf ettiren masa çözümleri : Bu kadar mutfaktan bahsetmişken, yemek yediğimiz masalara da bir göz atmak gerektiğini düşündüm. Araştırırken bulduklarım bana oldukça ilginç geldiğinden, sizlerle paylaşmak istedim. Küçük evlerimizde kocaman masalara yer yok ne yazık ki. İşte, yerden tasarruf ettirecek ama bir o kadar da rahat olduğunu düşündüğüm yerden kazandıran masa çözümleri aşağıda. Benim en çok beğendiğim, tablodan bir masaya dönüşen, oldukça fonksiyonel bir çözüm oldu

4 yer kazandıran masa çözümleri_mini

Yerden tasarruf ettiren ofis mobilyaları : Yerin oldukça kısıtlı olduğu veya olabildiği yerlerden biri ofisler. Aynı oda içerisinde bir kaç kişi çalışmanın dışında, işini evde yapan yani home-ofis olarak tabir edilen şekilde çalışan pek çok kişi var. Ancak evler bir odayı ofis yapmak üzere ayıracak kadar da mümkün olamıyor. İşte böylesi durumlar için geliştirilmiş, yer kazandıran ofis mobilyaları.

5 ofis için yer kazandıran çözümler_mini

6 yer kazandıran merdiven boşlukları_mini

Yer kazanmak için değerlendirilecek merdiven boşlukları : 2 katlı, içeriden merdiveni olan bir evde yaşıyorsanız, merdiven boşlukları da değerlendirilebilecek yerlerden biri. Genelde merdiven boşlukları ardiye gibi kullanılsa da, ben aşağıdaki gibi kitaplık ve raf çözümlerini de oldukça sevdim.

7 yer kazandıran merdiven altları_mini

Yerden tasarruf ettiren pratik çözümler : Evin dekorasyonu ve seçilen mobilyaların fonksiyonelliği kadar önemli bir diğer konu da aslında kullandığınız pratik eşyalar ve çözümlerdir. İşte, anlatmaya çalıştığım gibi iki örneği aşağıda göreceksiniz. Bir tanesi, bizim bildiklerimizden biraz daha farklı ama yer kazandıracak bir bulaşıklık, bir diğeri de banyoda yer kazandıracak bir sabunluk. İkisi de ihtiyacımız olan türden, ilginç ve pratik çözümler

8 yer kazandıran mobilyalar_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here