Yatak Odası için Renk Kombini Önerileri

Odalarda kullanılan renklerin anlamları, yaratacağı hissiyat ve odaların modern görünmesini sağlayacak doğru renk kombinasyonu önemlidir. Yatak odası için ideal renk modelini seçme konusunda bazı ipuçları ve yatak odası için renk kombini önerileri, esraninportresi'nde.

0
931

Odalarda kullanılan renklerin anlamları, yaratacağı hissiyat ve odaların modern görünmesini sağlayacak doğru renk kombinasyonu önemlidir. Yatak odası için ideal renk modelini seçme konusunda bazı ipuçları ve yatak odası için renk kombini önerileri, esraninportresi’nde.

Ev veya iş yeri dekorasyonu açısından temizlik ve dahası yenilik düşündüğünüz zaman duvarları boyamak ilk adımlardan biridir. Bu noktada en iyi renk kombinini seçmek, odanızı veya dairenizi yeniden tasarlarken uğraşmanız gereken ilk şeydir. Peki, yatak odası dekorasyonu sırasında yatak odası için renk kombini nasıl yapılmalı? Çünkü kullanacağınız renklerin anlamları, odaya girdiğiniz zaman sizde yaratacağı hissiyat kadar yatak odasının modern ve ahenkli olmasını sağlayacak doğru kombinasyonu bulduğunuzdan emin olunması önemlidir. İşte, yatak odası için ideal renk modelini seçme konusunda bazı ipuçları derledik. Kullanılabilecek renklerin anlamları ve kendinize en uygun-doğru renkleri seçtikten sonra orada daha fazla zaman geçirmek isteyeceksiniz.

Yatak Odası için Renk Kombini Önerileri

Duvar Boyası Renk Seçimi için Adımlar;

1- Her şeyden önce odanın dekorasyonu ne kadar bütçeniz olduğunu belirleyin. Hayalleriniz, eviniz için düşündüğünüz dekorasyon fikirleri olsa da günün sonunda konu döner dolaşır ve bütçede kilitlenir. Ayrıca belirleyeceğiniz renk kombinasyonuna göre odanızdaki tüm eşyaları yenilemek yerine bazılarını kullanmaya devam etmeyi de düşünebilirsiniz.

2- Sonrasında da klasik, geleneksel olarak tabir edebileceğiniz renkler mi istiyorsunuz yoksa farklılık arayışında mısınız karar vermelisiniz.

3- Karar vermeniz gereken bir konu da nasıl bir bitiş istediğiniz. Yani mat, parlak, saten, yarı parlak….

4- Bu noktada önerim teknolojiden de yardım alın. Artık pek çok markanın kendi aplikasyonları ile odanın resmini çekip yüklediğiniz zaman seçtiğiniz rengin odanızda nasıl durduğunuz, odanızın nasıl göründüğünü neredeyse birebir olacak şekilde inceleyebiliyorsunuz.

6- Son olarak ve aslında en önemli olanı renk kombinasyonları. Aynı oda içerisinde veya odaların birbirleriyle, eşyalarla uyumuyla ilgili olabilir bu. Bu noktada temel bir kaç öneri izinde gidebilirsiniz.

Monokramatik Renk Düzeni : Aynı rengin veya tonlarının kullanıldığı düzendir.

Benzer Renk Düzeni : Renk şeması üstünde bulunan yan yana renklerin kullanıldığı düzendir.

Tamamlayıcı Renk Düzeni : Renk şeması üstünde bulunan renklerden biri ile tam karşısındaki rengin birlikte kullanılmasıdır. Karşıt renkler olduklarından yan yana daha parlak, canlı bir görünüm verirler.

Eğer evin renk düzenini sık sık değiştirmekten hoşlanıyorsanız, nötr tonları tercih edebilirsiniz. Böylelikle aslında canlı kırmızıların, mavilerin kullanıldığı yatak odası dekorasyonunda dahi mükemmel görünümler ortaya çıkar. Ayrıca böylesi renkler ile eşyaları, aksesuarları bir araya getirmek, değişiklikler yapmak çok daha kolaydır.

Bahar ve yaz başları temizlik, yenilenme, boya badana ve ev dekorasyon için en güzel dönemlerdir. Eğer siz de şu aralar evin duvarlarını boyatmayı istiyor ve ne renk yapsam acaba diye düşünüyorsanız işte–> ev duvar boyası seçimi önerileri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here