Yatak Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

0
347

Hayatımızın yaklaşık üçte birini yatak odamızda geçiriyoruz. Yaşamamızda bu kadar merkezi bir yere sahip olan yatak odası dekorasyonu bu açıdan oldukça önemlidir. Burası, en az salon, oturma odası, mutfak kadar bizi yansıtır. Diğer odalara nazaran “yabancılar”ın pek de ziyaret etmediği bir alan olsa da kendi tarzımızı yatak odasına yansıtmak gerekir. İyi bir yatak odası tasarımı için bazı ipuçlarını bu yazıda bulabilirsiniz. 

Yatak Odası İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Ortalama olarak, yatak odası boyutları 40 ila 60 metrekare arasındadır. İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız yatak odası süitinizin boyutlarını ve dekorasyonunu belirleyecektir. Doğru mobilya ve tasarım ipuçları ile yatak odanız küçük bile olsa  çok daha etkileyici ve mutluluk verici bir hale gelebilir. 

Alanınızı Genişletin 

Yatak odanızı dizayn ederken hesaba katmanız gereken birkaç nokta vardır. İlk olarak, bir yerleşim planı yapmalısınız. Oda ve mobilya  ölçümleri elinizde olduğunda gömme dolap gibi geniş mobilyaları daha efektif kullanabilirsiniz. Ayrıca, yeni mobilya alacağınız zaman bu ölçümler işinize yarayacaktır. Yatak odanızda gereksiz tüm eşyalardan kurtulmayı göze almalısınız. Burası mümkün olduğunca sade ve şık olmalıdır.

Tasarımınız İçin Hedefler Belirleyin

Odanızı tasarlarken, sahip olduğunuz alanın kullanımı için önceden planlama yapmak şarttır. Kişisel alanınızda dinlenmek için bir oturma alanı ister misiniz? Yoksa rahat bir uyku köşesi mi istersiniz? Masa ve sandalye için ayrı bir alana ne dersiniz? Boşluğa neyin sığacağını düşünmek için biraz zaman harcayın, ancak her köşeyi doldurmanız gerektiğini düşünmeyin. Odayı olabildiğince açık tutun ve bunu yaparken günlük alışkanlıklarınızı veya rutininizi sürekli aklınızda bulundurun.

Çift Amaçlı Mobilyalar Kullanın

Doğru mobilya parçaları ile büyük bir ana dolaba ihtiyacınız olmayabilir. Yaratıcı olun. Küçük bir dolaba eşyaları sıkıştırmak yerine yatağınızın altını değerlendirmek iyi bir fikir değil midir? Bu gibi çift amaçlı mobilyalar daha küçük alanlar için harikadır, ancak mobilya satın almadan önce yatak odanızın boyutlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Trend Mobilya

Rahatlamak İçin Yatak Odası Fikirleri

En iyi yatak odası tasarımı, akşam saatlerini en iyi şekilde değerlendirecek ve size dinlenmeniz, gevşemeniz ve ertesi güne hazırlanmanız için sakin bir alan sağlayacaktır. Bu ana yatak odası fikirleri ve tasarım ipuçları, uyanık dünyanın endişelerinden kaçmak için mükemmel bir alan yaratır. Önceki ipuçlarından alınan ilkelere dayanarak aşağıdaki önerilerden birkaçını uygulayabilirsiniz:

  • Boş duvarlara sakin sanat eserleri ve özel fotoğraflar asın.
  • Duvarlar için yumuşak bir mavi tonu seçin. Araştırmalar, mavinin kan basıncını ve kalp atış hızını düşürerek uyku yeteneğinizi geliştirdiğini gösteriyor.
  • Ne tür pencere uygulamaları size istediğiniz ışığı verir? Şeffaf perdeler gün boyunca aydınlık ve havadar bir yatak odası yaratır, ancak fazla ışık uyumanıza engel de olabilir. Seçim sizin.
  • Aydınlatma, rahatlatıcı ve rahatlatıcı bir atmosfer sağlamalıdır ve buna okuma lambanız da dahildir. Tüm lambalarınıza ve tepe lambalarınıza dimmerler takın.
  • Size neşe verecek küçük aksesuarlar tercih edin. getirenleri seçin, ancak aşırıya kaçmayın. Çok fazla aksesuar aşırı uyarıcı olabilir ve gevşemeyi zorlaştırır.
  • Dekoratif aynalar odayı açık ve aydınlık tutar.

Daha fazla bilgi almak için https://www.trendmobilya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here