Renkli Bant ile Ev Dekorasyonu

0
641

Ev dekorasyonu için bütçeye uygun ve yapımı kolay fikirler hemen hepimizin ilgisini çeker diye düşünüyorum. Tam bu noktadan hareketle kolayca ulaşabileceğiniz renkli bant malzemeleri ile yaratıcı ev dekorasyonu fikirleri hazırladık sizler için.

Şık ve iyi görünen ev dekorasyonu için illa pahalı mobilyalara ihtiyaç yoktur aslında. İhtiyacımız olan sadece biraz yaratıcılık. Bu konuda çok işinize yarayacak malzemelerden biri de renkli bantlar. Bu bantları kullanarak hemen her şeyin görünümünü değiştirmeniz mümkün. Üstelik bu bantlar ile yaptığınız süslemelerden hoşlanmadığınız zaman kolaylıkla değiştirmeniz, yenilemeniz de mümkün. Renkli bant, yaratıcı tasarımlar ortaya çıkarmanıza, odanızın görünümünü daha eğlenceli hale getirmenizde oldukça eğlenceli bir malzeme. Sadece odalarınızın değil, eskiyen eşyalara yeniden hayat verecek, aynı zamanda yumuşak ve tatlı bir dokunuş sağlayacak. Peki renkli bant kullanarak yapabileceğiniz süslemeler, ev dekorasyonu fikirleri neler?

Renkli bant ile Ev Dekorasyonu

1 renkli bantlar ile ev dekorasyonu 2_mini

Bu bantları kullanarak en kolay süsleyebileceğiniz malzeme cam şişeler. Renkli bant yapıştırarak cam şişeleri veya kavanozları çok şık bir vazo haline dönüştürebilirsiniz. Belki evinizin duvarına bu bantları kullanarak bir şey yapıştırmaya kıyamazsınız ama şişeleri çok kolay süsleyebilirsiniz diye düşünüyorum. Sizlerle daha önce paylaştığım kavanozlardan kalemlik yapımı örneğinde de bu renkli bantları kullanmıştık, hatırlarsanız.

2 renkli bantlar ile ev dekorasyonu_mini

Renkli bant kullanarak yapacağınız ev dekorasyonu önerileri içerisinde en beğendiklerimden biri, çerçeveleri süsleme fikriydi. İster aynaları isterseniz resim çerçeveleri seçtiğiniz renkli bantlar ile kolaylıkla süsleyebilirsiniz.

Renkli bant ile Ev Dekorasyonu

3 renkli bant ile ev dekorasyonu fikirleri_mini

Bazen renkli bantları kullanmak için bir çerçeveye daha gerek yoktur aslında. Yukarıdaki fikir tam da bunu kanıtlar nitelikte. Resimleri duvara asmak için çerçeve, çivi ve çekice hiç gerek yok. Resimleri tıpkı yukarıdaki gibi renkli bantlar ile duvara asabilirsiniz (pardon yapıştırabilirsiniz!) Çok eğlenceli ve farklı bulduğum bu fikri çalışma odamda bende uyguladığım için denemenizi öneririm.

Bu bantları kullanabileceğiniz yerlerden bir diğeri de evdeki objeler. Bunun içerisine lambalar, dolapların kapakları, kapılar, yatak başı mobilyaları, sandalyeler dahi giriyor. Daha neler dediğinizi duyar gibiyim. Ancak ön yargılı olmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü çıkan sonuçları gördüğünüz zaman neden daha önce denememişim deme ihtimaliniz çok yüksek.

Evde kullanılan doğru duvar rengi, seçilen objeler, materyaller aslında kişinin duygu durumu üzerinde oldukça etkendir. Peki sakinleşmek, rahatlamak için ev dekorasyonu nasıl olmalı? İşte, huzur veren—> sakinleştiren ev dekorasyonu önerileri esraninportresi’nde

Sizler de ev dekorasyonunuz için uyguladığınız pratik yöntemleri lütfen benimle paylaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here