Rahat ve Konforlu Çift Kişilik Yataklar

0
365

İnsan vücudunun en temel ihtiyaçlarından birisi kaliteli bir uyku ve dinlenmedir. İnsan anatomisine uygun olarak geliştirilmiş çift kişilik yataklar yatak odalarının olmazsa olmaz eşyaları arasında yer alır. Rahat ve konforlu bir yatakta uyunan uyku güne dinç ve motive başlamanın en temel yoludur. Çift kişilik yataklar genelde iki kişi tarafından kullanıma uygun olsa da geniş yerde yatmayı seven ve rahatına düşkün tek kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir. Divanev’de birbirinden farklı kalite ve büyüklükte birçok yatak modeline ulaşabilirsiniz. Farklı tarz ve beğenilere uygun olarak üretilen yataklar sizlere fonksiyonel özellikler sunar. Ürünler; yay sistemleri, kumaş kaliteleri ve sünger özelliklerine göre çeşitlilik gösterir.

Divanev Çift Kişilik Yatak Özellikleri

Yataklarda kullanılan yay sistemi oldukça önemlidir. Divanev tarafından satışa sunulan yataklarda ağırlıklı olarak DHT (ısıl işlem görmüş) yay sistemi kullanılır. Ürünler bu özellik sayesinde yüksek dayanıklılığa sahip olur. Uzun yıllar ilk günkü özelliğini kaybetmeden kullanılır. Dört mevsim kullanım imkanı sunan iki yüzüde kullanılabilen yataklar sayesinde terlemeden ve üşümeden konforlu uyku uyumak mümkündür. Yedi bölgeli yay sistemi ile vücut yapısını bozmadan dinlendirici uyku imkanı sağlar. Kaliteli kumaş bir yatağın olmazsa olmazıdır. Negatif iyon yayan ve aloe vera içerikli kumaşlar vücudunuzun dinlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olur. Visco hafızalı sünger kullanılan yataklar omurganın doğal ağırlığının korunmasına yardımcı olur.

Farklı Vücut Yapılarına Uygun Çift Kişilik Yatak Modelleri

Çift kişilik yatak modelleri değişik ebat, kalite ve dayanıklılıkta üretilir. Çift kişilik yatak modellerinin en temel malzemesi yaylardır. İster tek kişilik yatak modellerinde isterse çift kişilik yataklarda DHT ve paket yaylı iki sistem kullanılır. Yayların arasına yerleştirilen süngerler bulunur. Bu süngerlerin kalitesi uyku kalitenizi doğrudan etkiler. Ortopedik yatak modelleri genellikle sert veya orta sert yapıya sahiptir. Sert zeminde yatmayı sevenler için daha sert yüzeye sahip yataklar mevcuttur. Beden ağırlığınızı yatak üzerine yayan yatak modelleri omurga yapınızı korur. Ayrıca ağırlığın tek bir noktada toplanıp yatağınızın deforme olmasına engel olur. çift kişilik yatak modellerinde yatağın bir tarafında yatan kişi hareket ettiğinde bu hareketi yatağın diğer tarafına yatan kişi hissetmez ve uykusu bölünmez.

Çift Kişilik Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilir?

İyi ve dinlendirici bir uykunun önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Konforlu ve kaliteli bir uyku için seçeceğiniz yatağın özellikleri oldukça önemlidir. Yatak almadan önce; ortopedik yapısına, yatağın kolay temizlenmesine, uyku teknolojilerine, sertlik durumuna, yay sistemlerine, kumaş özelliklerine ve fiyatına dikkat etmelisiniz. Ayrıca odanızın büyüklüğüne ve yatağın vücut yapınıza uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Yatak iç dolgusunun nelerden yapıldığı önemli bir konudur. Vücut ağırlığınıza uygun sertlikte yatak seçimi yapmanız doğru tercihler arasında yer alır. Bakteri oluşumuna engel olan kumaşları tercih ederek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Yatağın her iki tarafının mevsimlik olarak kullanılabilmesi dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır.

Çift Kişilik Yatak Fiyatları Neye Göre Değişir?

Tek kişilik yatak ölçüleri 90X190 cm ile 120X200 cm arasında değişir. Çift kişilik yatak ölçüleri ise 140X190 cm den 200X200 cm ye kadar değişiklik gösterir. Yatak fiyatları ölçü ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Çift kişilik yatak fiyatlarında öne çıkan en önemli etkenler, kullanılan yay sistemi, kumaş ve sünger özellikleri ve dayanıklılığıdır. Divanev, farklı bütçelere hitap eden yatak modelleri ile kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. Siz de kaliteli ve konforlu bir uyku için ihtiyacınız olan çift kişilik yatak modellerini divanev.com yatak sayfasından inceleyebilir; size en yakın Divanev satış noktasına ulaşarak deneme fırsatını bularak, satın alabilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here