Oyuncak Düzenleme Yöntemleri

Oyuncaklar, çocukları çok mutlu ettiğinden başta çocuk odası olmak üzere evin hemen her yeri oyuncaklarla dolu. Evin daha düzenli olmasını sağlamak ama aynı zamanda çocuklar büyürken eşyalarını toplaması ve düzenli olması alışkanlığını kazandırabilmek için uygulanabilecek oyuncak düzenleme yöntemleri esraninportresi'nde.

0
1212

Oyuncaklar, çocukları çok mutlu ettiğinden başta çocuk odası olmak üzere evin hemen her yeri oyuncaklarla dolu. Evin daha düzenli olmasını sağlamak ama aynı zamanda çocuklar büyürken eşyalarını toplaması ve düzenli olması alışkanlığını kazandırabilmek için uygulanabilecek oyuncak düzenleme yöntemleri esraninportresi’nde.

Çocuklarımız dünyadaki en önemli varlıklarımız… Dolayısıyla doğdukları andan itibaren tüm hayatımızı onlara göre düzenliyoruz ve kuşkusuz mutlulukları için çabalıyoruz. Onları en mutlu eden eşyaları da oyuncakları olduğundan gerek çocuk odası gerekse evin hemen her yeri oyuncaklarla dolu halde. Eğer evinizin veya çocuk odasının daha düzenli olmasını istiyorsanız, sizin için bir araya getirdiğimiz oyuncak düzenleme önerilerini inceleyin derim.

Şüphesiz ki çocuk olan bir evin dağınık olmaması mümkün değildir. Çünkü o evde hayat vardır, mutluluk vardır. Ancak bütün annelerin istediği, en azından oyuncak dağınıklığının kolayca toplanabildiği pratik çözümlerdir. Diğer yandan çocuklar büyürken ona kazandırmak isteyeceğimiz davranışlardan biridir, eşyalarını toplaması ve düzenli olması. Bu noktada eşyalarına sahip çıkmayı, onlara iyi bakmayı ve oynadıktan sonra oyuncaklarını toplamayı da öğretmeliyiz. Bu yüzden de oyuncakları düzenleme yöntemleri uygularken onun da seveceği ve hatta ona eğlenceli gelen fikirleri bulmalıyız.

Tüm bu maddelere ek olarak hem çocuklar için hem de kendiniz için pratik çözümler ararken çocuk güvenliğini de unutmamak gerek elbette. Nasıl ki yürümeye başladığı andan itibaren masa, dolap köşelerine çözümler, kapaklara özel kilitler yerleştiriyorsanız aynı şey oyuncaklar için de geçerli. Çocuğunuz sizin kontrolünüzde olmadan rahatlıkla oyuncaklarına ulaşabilmeli veya yerine koyabilmeli. İşte tüm bu bilgiler ışığında, sizin için ilham alabileceğiniz bazı oyuncak düzenleme önerileri derledik.

Oyuncak Düzenleme Yöntemleri

  • Raflardaki küçük saklama kutuları

Çocuk odası veya oyuncakların bulunduğu odada bulunan raflarınız için saklama kutuları satın alabilirsiniz. Bu saklama kutuları üzerine içinde hangi oyuncak çeşitleri varsa onun adını yazarak tam bir düzen sağlayabilirsiniz.

  • Kapı arkası düzenleyicileri

Artık pek çok yapı marketten kolayca edinebileceğiniz bu tip kapı arkası düzenleyicileri ile de oyuncakları düzenlemek mümkün. Buradaki tek sıkıntı üst bölümlere çocuğunuzun sizin yardımınız olmadan ulaşamayacak olması.

  • Mıknatıslı Pano

Erkek çocuklarının en çok sahip olduğu oyuncaklar, küçük arabalar… İşte onları düzenlemek ve hatta adeta bir tabloya dönüştürebileceğiniz çok pratik bir fikir. Tek ihtiyacınız olan mıknatıslı düz çubuklar. Küçük arabalar kolayca çubuklara tutunacaktır.

  • Küçük raflar

Yine çokça arabaya sahip erkek çocukları için bir fikir var sırada. Bir marangoza kolayca yaptırabileceğiniz bir tür garaj formundaki küçük rafları arabaları düzenlemek için kullanabilirsiniz.

  • Küçük parçalı oyuncaklara düzenleme çantaları

Şeffaf formdaki bu depolama çantaları sayesinde içindeki nesneleri dağıtmadan tespit edebilir ve bu küçük nesneleri güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

  • Kitaplar için ince raflar

Zaman gelip kitaplara ilgisi başladıkça ince masal kitaplarını düzenlemek için bir alana ihtiyacınız olacak. Az önce arabalar için kullandığımız tipteki ince-küçük rafları kitapları düzenlemek için de kullanabilirsiniz.

Annelerin çocuğuna sevmediği yemeği yedirme isteğinizin sebebi onun iyi beslenmesidir kuşkusuz. Peki, çocuğuma sevmediği yemeği nasıl yediririm?  İşte, sizin için hazırladığımız–> çocuklara sevmediği yemekleri yedirmenin yolları, esraninportresi’nde.

  • Lego Panosu

Çocuğunuzun Lego koleksiyonunu manyetik Lego bloklarına yerleştirebilirsiniz. Bir resim çerçevesini kolayca bu tip bir düzenleyiciye çevirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here