Limon ile Temizlik İpuçları

Limon ile kendi çok amaçlı temizleyicinizi yapabilir, mutfak eşyalarındaki pas-lekelerden kurtulabilir, buzdolabındaki, bulaşık makinenizdeki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Doğal ve hijyenik temizlik çözümü arayanlar için limon ile temizlik ipuçları esraninportresi'nde.

0
1253

Limon ile kendi çok amaçlı temizleyicinizi yapabilir, mutfak eşyalarındaki pas-lekelerden kurtulabilir, buzdolabındaki, bulaşık makinenizdeki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Doğal ve hijyenik temizlik çözümü arayanlar için limon ile temizlik ipuçları esraninportresi’nde.

Doğal bir temizlik çözümü yanı sıra aradığınız tam hijyen sağlamak ise limon en doğru seçeneklerden biridir. Limonlardan aslında her türlü temizlik için faydalanmak mümkündür. Peki limon temizlikte neden bu kadar etkili?

Limonun tadına baktığınız zaman aldığınız ekşi tat sitrik asittir. Limonlar oldukça asidiktir. Limon suyundaki bu sitrik asitin her çeşidi lekeleri ve kirli birikimi önlemek için inanılmaz bir iş çıkarır. Kirleri-lekeleri silmek, daha kolay çıkmalarını sağlamak için onları bir anlamda parçalar. Ayrıca limonun bu doğal asidik yapısı, pis kokuları ve küfü azaltmak için güçlü bir antibakteriyel madde olarak da görev yapar ve ayrıca temizlediğiniz yerlerin daha uzun süre temiz kalmasını sağlar. Ek olarak çöp, balık pişirme veya çürüyen sebzeler sonucu ortaya çıkan gibi bazı koku türleri alkalidir, asitliği güçlü narenciye aroması bu kokuları nötrleştirmeye yardımcı olur.

Tüm bu sebeplerden limonları evinizdeki her odanın temizlenmesinde kullanabilirsiniz. Peki limonlar temizlikte nasıl kullanılır? İşte, limon ile temizlik ipuçları esraninportresi’nde.

Limon ile Temizlik İpuçları

1- Çok Amaçlı Limonlu Sprey Temizleyici Yapımı :

Limonu temizlikte kullanmanın en iyi yollarından biri her an elinizin altında olacak, her yerde kullanabileceğiniz bir temizleyici yapmaktır. Özellikle limon kabuklarını değerlendirmek için de mükemmel bir yoldur. Limon dışında beyaz sirke ve su temizleyiciyi hazırlamak için yeterlidir.

3 limon ile temizlik ipuclari_mini

  • Limon kabuklarını orta-küçük boyutlarda keserek hazırlayın.
  • Kavanozun yarısını limon kabukları ile doldurun. İsteğe bağlı olarak içine portakal kabuğu veya biberiye gibi otları da koyabilirsiniz.
  • Beyaz sirkeyi bir tencerede biraz ısıtın. Ardından kavanozun içine dökün.
  • Kavanozun kapağını kapatın ve 24 saat bekletin.
  • 24 saat kaldıktan sonra yapmanız gereken tek şey, karışımı bir süzgeçten geçirip kabukları ve otları ayırmaktır. Geride hemen hemen her şeyi temizlemek için kullanabileceğiniz hoş kokulu bir sirke kalacaktır.

2 limon ile temizlik ipuclari_mini

Temizlik malzemeleri, mikroplarla savaşta en pratik yardımcılar olmakla birlikte emin olmadığımız kimyasal içerikleri sebebiyle sağlığımız için risk taşımaktalar.

İşte bu yüzden sizler için evde yapabileceğiniz doğal temizlik malzemeleri önerileri hazırladık. İsterseniz ilgili yazıya buradan ulaşıp okuyabilirsiniz–> doğal temizlik malzemeleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here