İştah Açan Yemek Odası Mobilyaları ile Tanışın

0
219

Yemek odaları, ev sakinlerinin ya da eve gelen misafirlerin oturarak yemek yediği yerdir. Yemeklerin kolay servis edilebilmesi için genellikle mutfağa yakın salon ya da oturma odalarında yer alır. Evinizde yeteri kadar alan varsa yemek odası için ayrı bir yaşam alanı oluşturabilir ve bu odayı hayalinize göre dizayn edebilirsiniz. Herkes evi için en güzelini hayal eder. İster modern tarzda isterseniz de vintage tarzda dizayn edebileceğiniz takımların başında yemek masası ve sandalye yer alır. Bunlara ek olarak ortama eşsiz bir hava katmak için yemek odalarınıza vitrin, gümüşlük ve aksesuar ilave edebilirsiniz. Enza Home, modern tasarımlardan geleneksel tasarımlara kadar bütün ürünlere sahiptir. Enza Home’dan ilham alarak yemek odasını dizayn edebilirsiniz.

Lezzetli Yemeklerin Adresi Yemek Odaları

Evinizin konforlu alanlarından biri olan yemek odaları, işlevselliği ve tasarımıyla yaşam alanınızda bir bütün oluşturur. Günün yorgunluğunu attığınız, misafir ağırlamaktan keyif duyduğunuz akşamları, sizle buluşturan yemek odaları zarif detayları ile göz kamaştırır. Bu yüzden odayı, kendi dekorasyon ve tasarım zevkinizi göre dizayn etmelisiniz. Yemek odaları; yemek masası takımları modellerinden oluşur. Bu takımda masa ve sandalye vardır. Masanın büyüklüğüne göre sandalye sayısı değişiklik gösterebilir. Masa ve sandalyeler dışında büfe de denilen konsol, gümüşlük olarak bilinen vitrin, televizyon ünitesi ve ayna gibi parçalar bütünlüğü sağlayan parçalar arasında yer alır. Yemek odası dekorasyonu için istediğiniz parçaları kullanarak farklı bir tarz yaratabileceğiniz gibi; geniş yemek odasında tüm mobilya seçeneklerini kullanabilirsiniz. Yemek masasının üzerine konumlandıracağınız çiçek veya aksesuarlar odaya canlılık katar. Salondaki koltuk takımlarına ve duvarlara uygun seçeceğiniz yemek odası takımları odayla bütünlük oluşturur. Dekorasyon zevkinize göre dizayn edebileceğiniz odayı, yılın moda rengine uygun bej, pembe, beyaz, gri, kahverengi ve turkuaz renkleriyle tasarlayabilirsiniz. Doğru renk seçimi, tarzın ve uyumun yansıması olarak karşınıza çıkar.

Her Tarza Uygun Ferah Beyaz Yemek Odaları

Herkesin hayalinde canlandırdığı koltuk takımları ve yemek odaları vardır. Eğer hayalinizde ferah ve geniş bir oda varsa beyaz renk tam size göre. Konforlu ve ferah bir oda için beyaza yer verebilirsiniz. Öncelikle seçime masa ile başlayın. Masa seçimine doğru karar vermeniz ortamın şıklığında oldukça etkilidir. Duvarların beyaza yakın renklerde olduğunu varsayarsak masa seçimini ahşaptan yana kullanabilirsiniz. Böylece ahşap ve beyazı bir araya getiren seçimler odanızı daha ferah gösterir. Masa seçiminden sonra sandalyeleri beyaz ve krem tonlarda tercih edebilirsiniz. Konsol ve konsol aynası seçerek hem ahşabın tarzından yararlanabilir hem de ayna ile yemek odanızı olduğundan geniş gösterebilirsiniz. Sade ve şık tasarımlar ile dikkat çeken beyaz rengi; çiçekler ve biblolar ile buluşturarak ideal bir tasarım elde edebilirsiniz.

Evinize Uygun Yemek Odaları Seçimi

Yeni ev kuran ya da evinde değişik atmosfer yaratmak isteyen kişilerin en çok sorduğu yemek odası takımı seçerken nelere dikkat edilmeli sorusudur. Evin en az değişen odalarından biri olduğu için isabetli ve doğru karar vermek gerekir. Küçük odalar için en doğru karar açılıp kapanabilir masalardır. Akşam ziyafetlerine misafirleriniz geldiği zaman masayı açabilir daha geniş alanda rahat rahat sohbet etme imkanına sahip olursunuz. Misafirleriniz olmadığı zaman ailece baş başa olduğunuzda masayı küçültüp kendinize oturmak için daha fazla alan yaratabilirsiniz. Yemek odalarınızı seçerken renk ve model uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Aynı tonlarda renkler kullanmanız odanıza natürel bir hava katarken zıt renk tercihleri odanıza canlılık katar. Ürün alırken mobilyaların sertifikalarını sormalısınız. Mobilyaların tasarlanması ve boyanması sırasında kullanılan boyalar zararlı olabilir. Bu yüzden doğal şekilde boyama yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Sertifikanın yanında garanti belgesi olan ürünleri seçmeniz yararınıza olur. Ayrıca ürün almadan önce odanızın ölçülerini bilip ona göre seçim yapmalısınız. Hayalinizdeki yemek odası modelleri ve ev dekorasyonu için Enza Home’un sitesini ziyaret edebilir, keyifli ve modern alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here