Halı – Kilim 2021 Trendleri

Jüt kilim, çizgili veya hayvan desenli halılar, duvardan duvara seçenekler… Mermer veya ahşap hala popüler seçenekler olsa da bazen daha yumuşak ve cezbedici bir zemin tercih etmek odanız için daha iyi olabilir. İşte halı ve kilim modelleri ile dekorasyonda 2021 trendleri, esraninportresi'nde.

0
266

Jüt kilim, çizgili veya hayvan desenli halılar, duvardan duvara seçenekler… Mermer veya ahşap hala popüler seçenekler olsa da bazen daha yumuşak ve cezbedici bir zemin tercih etmek odanız için daha iyi olabilir. İşte halı ve kilim modelleri ile dekorasyonda 2021 trendleri, esraninportresi’nde.

Mutfak yenileme projemi hayata geçirmeye karar verdiğimde, mutfak dolaplarını boyayacağım rengi çok uzun süre seçememiştim. Nedenlerinden biri, mutfak halısı olarak istedim gibi bir desen ve renk bulamamış olmaktı. Evet, yenileme sürecinde ilk almak istediğim eşya halı oldu…

Kalebodur, mermer veya ahşap hala popüler seçenekler olsa da bazen daha yumuşak ve cezbedici bir zemin tercih etmek odanız için daha iyi olabilir. Bunun bir diğer iyi yanı ise, halı ve kilim kullanımının giderek daha popüler hale gelmesi…

Halı, sert zeminin soğukluk hissini ortadan kaldıracağından yatak odası, oturma odası ve hatta varsa merdivenleriniz için bile mükemmel bir seçim olabilir. Ben çocukken evimizin tüm zemini duvardan duvara halı kaplıydı. O zamanlar gittiğim bir arkadaşımın evi ise tam tersiydi, birkaç kilim dışında neredeyse her yer parke… O zaman anneme, “Neden bizim evimiz böyle?” diye sorduğumu bile hatırlarım.. Aslında cevap oldukça basitti, daha sıcak tutuyordu. Diğer yandan, alana fazladan doku katmak istediğinizde de işe yarıyordu. 

Şu sıralar uzun süre evde kalmış olmanın etkisiyle yazı gezerek geçiriyor olsak da, ev dekorasyonu için her zaman fırsat yaratabiliriz diye düşünerek, size son trend halı ve kilim modellerinden biraz bahsetmek istiyorum.

Halı – Kilim 2021 Trendleri

1- Doğal Seçenekler ;

Doğal görünüm arzusundaysanız, halı ve parke arasında kalırsanız, doğal seçeneklere yönelmeyi düşünebilirsiniz. Jüt, yün veya deniz otu gibi doğal elyaf halı malzemeleri, hem organik görünüm ve his sundukları için sert ahşaba harika bir alternatif olabilir.

hali kilim 2021 trendleri 3
hali kilim 2021 trendleri 3

2- Hayvan Desenleri ;

Dekorasyonunuz için maksimalist bir arayış içindeyseniz, bu sezon 2021 trendleri kıyafetlerde de çok gördüğümüz hayvan desenlerinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Eğer odayı boğmasından endişe ederseniz, kalan eşyaları minimal tutmayı seçebilirsiniz. 

hali kilim 2021 trendleri
hali kilim 2021 trendleri

3- Cesur Çizgiler ;

Küçük odayı daha uzun veya geniş göstermek istediğiniz zaman çizgileri kullanmak harika bir sihirdir. Derinlik katan bu etkiyi, renklerle daha çarpıcı hale getirmek de mümkün üstelik. 

4- Halı Üstü Kilim ;

Duvardan duvara halı kullanmak, değişim istediğiniz zaman zorlayıcı olabiliyor. Bunun için harika bir trend haberi veriyorum. Bu halıların üstünde kilim kullanmayı düşünebilirsiniz. Doğru yapıldığında, halı üstüne kilim yerleştirmek, ekstra doku eklemek veya eski halıyı değerlendirmek için harika bir yoldur.

Örneğin, boho esintili güzel bir jüt kilim, ten rengi halıyı modernize etmeye ve alana daha fazla stil katmaya yardımcı olur. Sadece mevcut halınızı tamamlayan bir kilim seçtiğinizden emin olun.

hali kilim 2021 trendleri 3
hali kilim 2021 trendleri 3

5- Vintage Kilim;

Özellikle merdivenlerde halı veya kilim kullanmak 2021 de oldukça trend. Eski bir İran veya Türk halısı döşemek, merdivene görsel şölen katmanın harika bir yolu. 

Merdivenlere halı döşemek aslında işlevsellik de katabilir. Kaymayı önleyebilir, kırılmış veya çatlamış bölümleri gizleyebilir veya bir kaza durumunda yumuşak bir iniş sağlayabilir. Merdiveninizi modernize etmek için Vintage bir model tercih edin derim;)

6- Sade Tutun ;

Klasik ve sade seçimler çoğu zaman en iyisidir. Aile odası veya oturma odası gibi sık kullanılan bir odaya halı seriyorsanız, nötr düz renkli bir halı genellikle en iyi seçenektir.

Modası geçer endişesi taşıyorsanız, yüksek tüylü yerine kısa tüylü veya dokuma bir halı düşünün. Zengin deri mobilyalar ve koyu tonlarla eşleştirilen yumuşak ten rengi veya bej bir halı her zaman modern görünümü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

7- Desenler Bir Arada ;

Bunu yapmak zor gibi görünse de veya eve desenli bir halı eklemenin dekorasyonunuzun geri kalanını sınırlayacağından endişeleniyorsanız, tekrar düşünün derim. Evinizdeki desenleri karıştırmak ve eşleştirmek çok moda. Ayrıca evinize kişilik katmanın harika bir yolu.

8- Küçük Desen Deneyin ;

Hayvan baskısı gibi cesur bir desen sizin için çok fazlaysa, daha ince bir seçenek düşünün. Örneğin zarif bir kare desen, odaya her zaman ilgi çekici bir dokunuş katacaktır. Çağdaş bir görünüm ve his için gri veya beyaz gibi nötr tonlarda sade desenler deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here