Evinizin Kalbi Oturma Odası Tasarımı İçin Birkaç İpucu

0
448

Oturma odası dekorasyonunda katı kurallar yok. Bu da herkesin oturma odasını kendi zevkine göre şekillendirmesi için fırsat sunuyor. Bugün kendini yenileyen trendler ışığında ve binlerce seçenek arasından kendi zevkinize uygun olanları seçmeniz hiç de zor değil. Ancak odanızın büyüklüğü, temel ihtiyaçlarınız gibi değişkenleri de es geçmemelisiniz.

Oturma Odasının Temel Taşı Koltuklar

Oturma grubu kullanmasanız bile bir kanepenin olmadığı bir oturma odası göze çok boş gelecektir. Kanepe odanızın büyüklüğüne göre değişse de genellikle merkezde yer alır. Asıl olarak oturma odasına şeklini veren de kanepeler, koltuklardır. Odanın karakterini veren ana mobilya da onlardır. Bu nedenle nasıl bir kanepe ya da oturma grubu seçeceğiniz oturma odanızın tarzını belirlemede çok büyük önem taşır. Elbette önceliğiniz ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir model olacaktır. Bunun yanında seçeceğiniz mobilyada hem 2020 yılının modasını hem de rahatlığı yakalamanız mümkün. Örneğin hem şıklığın hem de konforun garantisi olan köşe takımları ile sade, modern bir görüntü yakalamanız çok kolay olacaktır.

Doğru Aydınlatmayla Odanızda Sıcaklığı Yakalayın

Günümüzde tepeden aydınlatmaların yerini loş ışıklar aldı, demek yanlış olmaz. Artık oturma odasında tek bir noktadan aydınlatan ürünlerin yerini odanın farklı konumlarına yerleştirilen yumuşak ışık sağlayıcılarına bıraktı. Gerek göz sağlığımız için gerekse yakalamak istediğimiz şık görünüm için aydınlatma seçenekleri oturma odalarımızın önemli parçası haline geldi. Bunlar köşelere yerleştirilen lambaderler olabildiği gibi sehpanın üzerine yerleştirilen çeşitli mumlar ya da duvarlarınızdaki aplikler olabilir… Sadece aydınlatma aracı olarak değil odanızın tarzını tamamlayacak bir unsur olarak da öne çıkan bu araçlar ahşap ya da metal materyallerle trendleri yakalamanızı sağlıyor.

Romantik Bir Köşe Yaratmak İsterseniz Şöyle Buyurun…

Son yılların trendi olan ve oturma odasının vazgeçilmez parçası haline gelen berjerler bugün birbirinden şık tasarımlarla beğenilerinize sunuluyor. Oturma grubunuzla uyumlu renklerde ve malzemede bir parça seçebileceğiniz gibi tamamen bağımsız bir parça seçerek zıt kontrast yakalayabilirsiniz. Seçeceğiniz berjerin oturma odanızın genelindeki mobilyalar ile yakalayacağı uyumu da göz önüne almanızda fayda var elbette. Sonuç olarak oturma odanızda berjerler ve sehpa ile kahvenizi içip kitabınızı okuyabileceğiniz bağımsız bir köşe yaratabilirsiniz.

Doğru Parçalarla Doğru Kombinasyonu Yaratabilirsiniz

Modern köşe takımı, country koltuk takımı ya da üçlü koltuğunuzu seçtiniz. Oturma odasının esas kahramanı koltuklarınızın tamamlayıcıları olmadan arzuladığınız görünüme ulaşmanız zor olacaktır. Modern bir görünüm arzuluyorsanız modern koltukların tamamlayıcısı olarak modern tv ünitesi kullanmanız oturma odanızda dengeli bir görüntü oluşturacaktır. Ya da country tarzı bir koltuk takımının tamamlayıcısı yine country tarzı ahşap bir tv ünitesi olacaktır. Bunun yanında son yılların modası olan dresuar farklı kullanım amaçları ile oturma odası mobilyası için tercih edildiğinde oldukça şık ve modern görünüme ulaşabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken, tarzınızı tamamlayacak ürünler seçmeniz. Son yıllarda farklı tarzları farklı stillerle birleştiren eklektik dekorasyon moda olsa da, uyumsuzluğun bile bir uyumu olduğunu unutmayın. Zıt renkler ve tasarımlar kaos oluşturmamalı.

Kendinizden Bir Parçayı Odanıza Yansıtmayı Unutmayın

Genel oturma odası dizaynını zevkinize göre tamamlarken elbette farklı tasarım fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Bunu yaparken son trendi yakalamış ve gayet tarz bir görünüm elde etmiş olabilirsiniz. Ancak bu odaya sizden bir parça katmak, kendinize ait dokunuşlar bırakmak orayı tamamen sizin olan bir yere dönüştürecektir. Sevdiğiniz renkleri, malzemeleri ve mobilyaları özgün bir şekilde kullanmaktan çekinmeyerek kendi zevkinizi oturma odasına yansıtabilirsiniz. Oturma odanızda şıklığı ve modayı yakalamak istiyorsanız Engince Mobilya’yı ziyaret edebilir, birbirinden şık mobilya seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatları yakalayabileceğiniz web sitesini ziyaret ederek kolaylıkla ve güvenle beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here