Ev için Yeniden Değerlendirme Fikirleri

Eskiyen çerçeve, boş cam şişeler, kavanozlar, eskiyen dolap rafları nasıl yenilenir ve çok amaçlı şekilde kullanılabilir, dekoratif parçalar haline nasıl gelir? Eskiyen eşyaları yeniden değerlendirme ve eski eşyaları yeniden kullanılabilir hale getirme yolları, esraninportresi'nde.

1
2264

Evimizde kullanmadığımız veya eskiyen bazı eşyaları atmadan önce iyi düşünmek gerekiyor. O eşyaları geri dönüşümle nasıl daha kullanışlı hale getirebiliriz, yeniden değerlendirme mümkün mü veya eski eşyaları nasıl yeniden kullanılabilir hale getirebiliriz? Eskiyen bir çerçeve, boş cam şişeler, kavanozlar, eskiyen dolap rafları nasıl yenilenir ve hatta çok başka amaçlar için kullanılabilir, dekoratif parçalar haline nasıl gelir insan şaşırıyor gerçekten.

Kendimizle ilgilenmeyi sevdiğimiz kadar evimizle uğraşmayı da çok seviyoruz. Bir çok kadın için bunu bir adım daha ileri götürüp bir tür hobi olduğunu söyleyebiliriz. Kendi açımdan, çok vaktim olamadığını eklemeliyim ama birazdan sizlerinde göreceği örneklerden sonra imrenmemek elde değil. İşte, birbirinden ilginç ev için yeniden değerlendirme fikirleri

Ev için Yeniden Değerlendirme Fikirleri

1– Dolap çekmeceleri yeniden değerlendirme : Eskiyen bir dolabınızın çekmecesini bir banyo rafı veya bir tür ecza dolabına dönüştürme fikri oldukça pratik ve kullanışlı. İçerisine şık, desenli kağıt ile kapladığınız çekmece içerisine, bölmek ve raf olarak kullanmak amacıyla bir tahta monte ederek, bu çekmeceyi çok daha kullanışlı hale getirmek mümkün. Kullanışlı olmasının yanı sıra dekoratif olduğunu da düşünüyorum.

1 dolap yapımı_mini_mini

2 kavanozları değerlendirme_mini

2- Cam kavanozlar yeniden değerlendirme : Cam kavanozları değerlendirmek konusunda en pratik seçeneklerden biridir lamba haline getirmek. Burada da sizler için en kolay örneklerinden birine yer vermek istedim. Cam kavanoz, daha dekoratif görünmesi açısından cam boncuklar ile süslenmiş. Sonrasında tek ihtiyacınız olan içine pilli mum yerleştirmek ve gece lambası olarak kullanmaya başlamak.

3 ışıklandırma fikirleri_mini

3- Cam şişeler yeniden değerlendirme : İşte yine bir cam kavanozlar ile yapılan ışıklandırma fikirleri. Sol taraftaki örnekte, cam şişe bir masa üstü lambası haline dönüşürken, sağdakinde cam kavanozlardan bahçe için mumlarında yardımıyla hoş bir ışıklandırma yapılmış. Özellikle bu büyük ve kalın cam kavanozlar ısıya dayanıklı olduklarından büyük birer mumluk haline kolayca dönüşebiliyorlar. İlla bahçe için değil, eviniz için de böylesi dekoratif mumlukları tasarlamayı düşünebilirsiniz.

4 vazolar ile geri dönüşüm fikirleri_mini

4- Teneke kutuları yeniden değerlendirme : Kullandıktan sonra görünüşleri pek hoş olmayan teneke kutuları yenileyerek bir vazo haline dönüştürme fikri yine en çok kullanılanlardan biri. Üstelik renk seçimlerini, evinizin dekorasyonuna göre yapabilirsiniz. Buradaki örneklerde kutuları süslerken renkli ipler, renkli düğmeler ve hatta fermuarlar kullanılmış. Siz elbette boncuklardan, gazete kağıtlarından, kumaşlardan da faydalanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanın.

5 pratik fikirler_mini

5- Yastık Kılıfı : Elbiselerin toz olmasından, dolayısıyla sık yıkamaktan pek hoşlanmayız ve hatta sık yıkanan giysilerin çabuk yıpranmasından dolayı bunu istemeyiz. Bunun en kolay çözümlerinden biri giysi kılıfı kullanmaktır. İşte evde kolaylıkla, yastık kılıflarından kendi giysi kılıflarınızı yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken askının gireceği kadar küçük bir delik açmak.

6- Vazolar : Kuruyan çiçeklerimizi koymak için şık vazolar arar dururuz. Halbuki yukarıdaki gibi pratik çözümler alacağınız şık vazolardan çok daha dekoratif. Dünya küresinin içerisine yerleştirilen kurumuş çiçekler hoş bir ikili olmuşlar.

6 havludan minik çanta_mini

7- Küçük havlu ile yeniden değerlendirme : İşte kendinize, küçük el havlularından yapabileceğiniz güzel bir seyahat kiti. Yolculuğa çıkacağımız zaman diş macunu, diş fırçası, el kremi gibi malzemelerimizi koyacak seyahat setleri ararız veya poşetler içerisine koyarız. Bu yöntem hem masrafsız hem kullanışlı hem de sadece size özel. Bir tane havluyu yarıya yakın bir noktadan katlıyorsunuz ve diş fırçası ve diğer koyacağınız malzemelere göre mesafeleri belirleyip, bir kaç cm aralıklarla dikiyorsunuz. Böylelikle seyahat kiti hazır hale geliyor.

7 mum fikirleri_mini

8- Kapaklar ile yeniden değerlendirme : Evinizde mum kullanmayı seviyorsanız, kapaklardan küçük mumlar yapmak da hoşunuza gidebilir. Aslında burada mum kullanmayı sevmekle birlikte mum yapmayı sevmek de gerekiyor. Nasıl mum yapılır, mum yapmak için hangi malzemeler gerekir merak ediyorsanız, daha önce hazırladığım detaylı yazıdan inceleyebilirsiniz————> Evde Kolay Mum Yapımı

 

8 takılar için saklama yeri_mini

9- Takılar için yeniden değerlendirme fikirleri : O kadar çok takı, toka kısacası aksesuarımız oluyor ki onları organize etmek ciddi bir mesele haline gelebiliyor. Pek çok yerde saklayabilirsiniz takılarınızı elbette ama bir de kolay ulaşılabilir olmaları gerekiyor. Daha önce, takıları organize etmek için değişik fikirlere ayrıntısıyla yer verdiğim için burada kısaca aktaracağım. İşte bazı malzemeleri yeniden değerlendirerek takıları organize etmek mümkün. Nasıl mı? Örneğin, artık kullanmadığınız bir rendeyi boyayarak küpelik, eskiyen kotun paçalarınızı kesip, kese haline getirerek tokalık veya kullanmadığınız bir pasta tabağını takılık olarak kullanabilirsiniz. İlgimi çekti başka neler yapılabilir diyorsanız bu yazıyı da incelemenizi tavsiye ederim —–> Takıları organize etme fikirleri

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here