Duvar Boyası Rengi Hakkınızda Ne Söylüyor?

0
382

Eğer şu sıralar evin duvarlarını boyatmak istiyor ve “ne renk duvar boyası seçmeli?” acaba diye düşünüyorsanız, önemli ipuçları verecek bu yazıyı mutlaka okuyun. Çünkü burada renklerin enerjisinden yola çıkarak, seçtiğiniz duvar boyası rengi hakkınızda ne söylüyor öğreneceksiniz.Renklerin kişiliğinizi nasıl ifade ettiğini keşfetmeye hazır olun!

Sonbahar ve ilkbahar ayları boya, badana ve genel ev temizliği için mükemmel zamanlardır. Söz konusu duvarları boyamak olduğunda bir kaç günde bitecek bir iş olsa da sonrasında temiz bir evde oturmak yeniliğin verdiği enerji tüm yorgunluğu unutturur insana. Eğer siz de şu aralar evin duvarlarını boyatmayı istiyor ve ne renk yapsam acaba diye düşünüyorsanız size önemli ipuçları verecek bu yazıyı okumaya devam edin derim. Daha önce sizlerle ev duvar boyası türü ve renk seçimi yaparken fikir verecek, ev duvar boyası seçimi önerileri içeren bir yazı paylaşmıştım. Şimdi ise daha kişisel detaylardan bahsedeceğiz. Renklerin verdiği enerjiden yola çıkarak, seçtiğiniz duvar boyası rengi hakkınızda ne söylüyor öğrenmeye çalışacağız. Kısacası evinize gelen kişilere duvar boyası renginin sizinle ilgili aslında önemli ipuçları verdiğini göreceğiz. Sadece bir rengin farklı tonları arasında dahi farklılıklar olacağını da anlayacağız. Renklerin kişiliğimizi nasıl ifade ettiğini keşfetmeye başlıyoruz.

Duvar Boyası Rengi Hakkınızda Ne Söylüyor?

1- Sıcak Tonlar :

Sarı, turuncu (veya yakın arkadaşı şeftali, pembe tonları) gibi güneş renginin ateş tonlarıyla birleşmiş kombinasyonları neşeli ve konuksever bir yapınız olduğunun göstergesidir. Böylesi sıcak tonları kullanan kişilerin samimi bir yapıları olduğu gibi başkalarını ağırlamayı, yedirip içirmeyi seven bir karakterleri vardır. Böyle bir odada bulunan kişilere de böyle bir samimiyet verir. Kişiler, daha yakın ve samimi olurlar.

1 duvar boyasi rengi ev is yeri renk secimi_mini

Diğer yandan renklerin sahip olduğu ışık kalitesi kişiye enerji verir, iştah açar. Daha önce de belirttiğimiz gibi renklerin tonu ve odada tercih edilen diğer eşyaların renkleri de önemlidir. Sarıya boyattığınız odanın sanki bir tereyağının içine düşmüşsünüz gibi hissettirmemesi için soğuk mavi-gri veya yeşil renkteki mobilyalar kullanabilirsiniz. Böylelikle odanın tüm boğucu görünümü daha neşeli ve sıcak yuvaya dönüşecektir.

2 duvar boyasi rengi ev is yeri renk secimi_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here